reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na smakołyki i dania zwykłe dla naszych Słoneczek

zrób koga, zrób więcej:zawstydzona/y: i kurierem do Krakowa proszę jedną porcję:-):-)
dzisiaj pytam dziecięcia co na śniadanie sobie życzy. no więc "tuńczyk z makaronem mamusiu". ja na to że chyba oszalała. "to mogą być pierożki w takim razie"- łaskawie się zgodziła...
a owsianka to co????takie śniadania jedzą grzeczne dzieci;-);-)
 
reklama
U nas dziś będą pierogi leniwe.

A co do śniadań, to moje dziecię od zawsze jest bardzo monotematyczne w tym względzie, tzn. jeden dzień jest pudełko wiejskiego serka z dżemem, a drugiego dnia jajko smażone lub gotowane na twardo + majonez. I tak na zmianę... non stop :baffled:
 
a Maks przez jakiś rok uwielbiał jajecznicę i jajka, a nie jadał chleba - teraz odwrotnie jajka nie ruszy, a sam chleb i gubo masła to chętnie:baffled:
i surowe ogórki uwielbia
i sałatkę z pomidorów

ja się nie przejmuję zupełnie tym co je i ile - oczywiście ma wybór spośród zdrowych produktów

jedyna nasza porażka żywieniowa i wielki błąd to ... coca cola, której Maks jest absolutnym miłośnikiem i którą nieststey pije
 
U mnie temat dyżurny to racuszki - "chodzą" za mną 3. dzień. IVKA76 przepis już zapisałam, teraz tylko kupić olej i do dzieła :-)
 
kelts - nie wiem jak ją znalazłaś ale chwałaCi za to :-D choć szczerze mówiąc kusi mnie na sobotę Twój przepis na knedle - mąż byłby przeszczęśliwy bo lubi takie rzeczy - powiedz tylko czy do końca wyrabiasz ciasto mikserem czy na końcu ręką?

mikserem wyrabiam. zarzucilam wyrzuty sumienia zwiazane z NIEwyrabianiem ciasta tradycyjna metoda i posluguje sie technicznymi nowinkami:-D

a stronke znalazlam przypadkiem oczywiscie - tak jak sie wynajduje wyszystkie najwieksze wynlazki swiata ;-) ;-)
 
Ostatnia edycja:
kelts przepisy z bloga Doroty są niesamowite, a przy tym raczej proste do zrobienia, więc działam... :-D
Krajanka już się studzi na balkonie, a jak pachnie...

Napisz o technicznej stronie tej kąpieli wodnej, bo nigdy tego nie wykorzystywałam :baffled:.

Ivka kapiel wodna to prosta sprawa: zagotujesz wode w wiekszym garnku i do niego wstawiasz mniejsza miske lub garnek z jakas zawartoscia, ktora ubijasz lub ucierasz. wazne zeby miska nie dotykala wody. tak dobrze topi sie np. czekolade bo nie przywiera do dna (choc ja czekolade wstawiam do mikrofalowki)
 
reklama
Emcia, ja pewnie podzieliłabym pełen kilogram na 4 w miarę równe części :-D

zdradźcie mi tajemnicę, czy smażenie na oleju (np. kujawskim) daje inny smak niż na oliwie?
Przyznam Wam się, ze ja nigdy w życiu nie kupowałam oliwy... i nie używałam w związku z tym :happy:

Robiłam placuszki drożdżowe i jak dla mnie trochę tłuste, ale nie wiem czy to właśnie nie przez olej :-)
 
Do góry