reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na smakołyki i dania zwykłe dla naszych Słoneczek

Dziś mieliśmy wersję nieco zmienioną, tzn. tartę z wiśniami. Ciastowy spód był taki sam, jak w poprzedniej. Na wierzch bardzo ciasno poukładałam wydrylowane wiśnie, zalałam taką samą polewą (bez dodatku cynamonu), a wierzch posypałam gruboziarnistym cukrem demerara.
W tej wersji piecze się krócej, bo 20-30min i w piekarniku nagrzanym do 180st.

Polecam wypróbować!

My zajadamy się, aż nam się uszy trzęsą i co ważne - nie kupujemy ŻADNYCH sklepowych słodyczy :-) !
 
reklama
miaaaam!

tarty też są dobre na ostro tzn. na obiadowo - z kozim serem, z rybą :tak: kilka fajnych przepisów na tarty ma Pascal:tak:
 
Moje kolejne wyczyny ciastowe to ciasto ze śliwkami i brzoskwiniami na kruchym spodzie i z kruchą dekoracją. Zniknęło w ciągu jednego dnia :szok:
Bazą było kruche ciasto, na które przepis podałam wcześniej, a góra to już wariacje własne
obraz505yt7.jpg


Dzisiejsze moje wyczyny to ciasto ze śliwkami i odrobiną brzoskwiń na biszkoptowym spodzie:
obraz072ag0.jpg

obraz073gs5.jpg


A to tajemnica przepisu:

3 jajka
szklanka cukru lub nieco mniej fruktozy
2 szklanki mąki (raczej niepełne)
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
1/2 kostki margaryny
ja daję 4-5 kropli aromatu śmietankowego

Całe jajka utrzeć z cukrem. Margarynę roztopić i nieco przestudzić. Dodawać do masy mąkę, proszek do pieczenia i roztopioną margarynę. Ucierać na gładką masę. Na koniec dodać aromat śmietankowy. Ciasto wylać do formy o wielkości ok. 25x35cm. Na wierzchu położyć wybrane owoce, najlepiej świeże. Piec ok.50 min w temp. 180st.


 
Ale żeby nie było, że my tylko w ciastach siedzimy to podaję przepis na obiadek, który dziś konsumowaliśmy i to w ilosci takiej, że mało brakło, a pęklibyśmy z Szymonem jak smoki wawelskie :-D

dość duże ziemniaki
opakowanie twarożku śmietankowego homogenizowanego
kostka serka topionego (ja daję ten w złotym papierku, ementaler chyba)
płaska łyżka masła
2-4 ząbki czosnku
wg uznania natka pietruszki lub koperek

Ziemniaki obrać, obgotować przez 5min, potem odcedzić i włożyć do piekarnika nagrzanego do 200st na 30-40min. Piec aż będą rumiane.
W międzyczasie zrobić pastę twarogową: wszystkie składniki dokładnie zmiksować. Nakładać na upieczone ziemniaczki, a jak ktoś lubi to posypywać posiekaną natką pietruszki lub koperkiem.

Ja do tego dodałam dziś podsmażoną na patelni kiełbasę wiejską i po takim obiedzie o mało ducha nie wyzionęliśmy z obżarstwa.

A ziemniaczki powinny wyglądać mniej więcej tak (w razie wątpliwości można je nakłuwać czy są miękkie):
obraz074hg9.jpg
 
ivka - przepisy na tarty brałam ze stronki Pascala - www.poprostugotuj.pl - tam wpisujesz tarta i wyskakują przepisy:happy:

co do obiadku - to prawie poznańskie pyry z gzikiem:-) też lubię! fajne są też ziemniaki zawinięte w folię i wrzucone do grilla - smakują jak te z ogniska:-)
wypieki piękne!

i ja się musze pochwalić - moimi zbiorami - mamy ogrooooomną ilość pomidorów i ogórków - dziś zrobiłam sos pomidorowy ze świeżych pomidorów - jest niesamowicie słodki - bez porównania z czymkolwiek:happy::tak:
w ogóle moje pomidory są poprostu pyszne i nie da się ich porównać z kupnymi

obrodziły tez nam słoneczniki - mniaaam

Maks super szczęśliwy codziennie zbiera plony i zna wszystkie nazwy roślin, drzew i kwiatów jakie mamy w ogrodzie:-D zna też wszystkie nazwy chwastów, które wyrywamy:rofl2: i które on wywozi swoją ciężarówką
 
koga o stronie Pascala zupełnie nie pomyślałam :baffled: Gapa ze mnie jedna:baffled:

My też mamy własne pomidorki, ogórki, cukinie i niebawem dynie, tzn. z dziadkowego ogródka :-)

koga poproszę przepis na pomidorowy sosik...
 
sos pomidorowy dla 3 osób

około 8 śrenich (mniejszych) pomidorów sparzyć i obrać ze skórki
na rozgrzaną oliwę z oliwek wrzucić posiekany ząbek czosnku, jak tylko zacznie pachnieć wrzucać na to pokrojone w kawałki pomidory
wszystko podsmażać, dusić na średnim ogniu i rozgniatać drewnianą łychą ok 15 min. aż zacznie przypominać sos
dodać sól i pieprz i ... jeszcze jeden rozgnieciony ząbek czosnku..(mniaaam)
zaciągnąć smietaną (18%:laugh2:)
posypać bazylią świeżą jeśli kto lubi
 
reklama
uwielbiam angielską wersję ziemniaków

ziemniaki (duże, zdrowe) umyć, zawinąć w folię, piec w piekarniku, gdy są miękkie - przekroić na krzyż, lekko otworzyć, do środka dodać masło, starty na tarce ser żółty, na chwilkę podpiec w piekarniku

i tyle... proste, smaczne i.... kaloryczne:-p
 
Do góry