reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Proszę o pomoc dla dzidziusia, który urodzi się 24.12.2010, mój narzeczony zginął...

caroline ja tez juz tam podalam:tak:dyisiaj rano zalozylam temat "pomozmy Ani-nie ignorujcie tego posta"
i jest wiele chetnych do pomocy znajomych mi vitalijek, ktore nawet zbieraja ciuszki dla malego
napisalam to wczesniej zeby nie powielac , bo jak dziewczyny napisaly nie bedziemy wiarygodne
 
Ostatnia edycja:
reklama
lista rzeczy co mamy już wysłane do Ani:
-LAKTATOR,]
-UBRANKA W ROZNYCH ROZMIARACH
-UBRANIA CIĄŻOWE
-kocyk polarowy
-puder lagodzący
-szczoteczka z grzebykiem do wlosków
-chusteczki
-2 smoczki-krem pielęgnacyjmy

-kąpielowe okrycie frotte
-OCHRANIACHE NA LOZECZKO
-CHUSTECZKI NAWILZONE
-PROSZEK DO PRANIA DZIECIECYCH UBRANEK
-FOTELIK SAMOCHODOWY
-KOSMETYKI DLA MALUTKIEGO
-KOSMETYKI DLA CIEBIE
-4 BUTELKI + 1 SZKLANA
-WITAMINY DLA MALEGO
-POSCIEL
-TERMOMETR DO WANIENKI
-WÓZEK SPACERÓWKE(?)
-10 PIELUCH TETROWYCH
-HERBATKI ZIOLOWE DLA ADASIA
- HERBATKE DLA CIEBIE NA LAKTACJE
-PREPARAT NA KOLKI GDYBY MALY MIAL
-KILKA PIELUCH W ROZMIARZE 2
-KOCYK
-WKLADKI LAKTACYJNE
-WOZEK GLĘBOKI
-PRZEWIJAK
-KOMBINEZON
-WANIENKE
-PODGRZEWACZ
-BIUSTONOSZE DO KARMIENIA
-SŁOICZKI Z JEDZONKIEM
-NOSIDŁO
- PODKŁADY POPORODOWE
-MAJTKI POPORODOWE 6 SZT
-TANTUM ROSA
-PŁYN DO HIGIENY INTYMNEJ PO PORODZIE
-ZABAWKI DLA ADASIA
-SZLAFROK
-NOŻYCZKI DO PAZNOKCI DLA ADASIA
-ASPIRATOR DO NOSKA
-PAMPERY ROZMIAR 3
-ROŻEK
-MATA DO ZABAWY
KOMBINEZON NA ZIMĘ
- MATERAC
- KARUZELA MAD ŁÓŻECZKO
- CERATA NA MATERAC A POD PRZEŚCIERADEŁKO
-ŁÓŻECZKO
-KLAPKI DO PORODU
-POŚCIEL ALE NIE TO OBLECZKI TYLKO TO CO W ŚRODKU MAMY :)
-BUJACZEK
-STELAŻ DO WANIENKI
- butelka tt 0m+
- smoczek tt 6m+ (kaszka)
- magnez +b6 (80szt)
- strzykawka 5ml (4 szt)
- strzykawka 10ml (5 szt)
- strzykawka 20 ml (2 szt)
- kompres jałowy 5x5 (10x2 szt w opakowaniu)
- kompres jalowy 7,5x7,5 (1 szt)
- kompres jalowy 10x10
- gaza opatrunkowa
- opatrunek jałowy
- opaska podtrzymująca 5x4
- plaster
- rumianek (sypki)
- koperek
- herbatka dla kobiety karmiącej (10 szt)
- płatki kosmetyczne
- linomag maść
- linomag z tlenkiem cynku
- linomag krem spf 30
- linomag oliwka
- linomag olejek
- flosik krem ochronny na każdą pogodę
- mydełko bambino
- vita d
- pojemnik na mocz (2 szt)
- chusteczki huggies (3 szt)
- chusteczki pampers (2 szt)
- próbka emolium i atopin

lista rzeczy potrzebnych teraz:
-magnez b6
-witaminki dla ciężarnej

tą listę będę codziennie uzupełniała po rozmowie z Anią i kopiowała co kilka stron aby było na wierzchu :)

lista rzeczy po porodzie:
-pampersy
-mokre chusteczki
-kosmetyki dla Ani po porodzie
-mleko ??
-ubrania dla Ani po porodzie

lista rzeczy na przyszłość:
-pampersy
-chusteczki
-kosmetyki do pielęgnacji małego
-ubranka już większe
-mleko i jedzonko

listę będę uzupełniała na bieżąco, jeżeli ktoś chce coś dodać to pisać i kopiować na wierzch :)
 
Witam! Przypadkowo natknęłam się na ten wątek i tak sobie czytam i czytam... i napatrzeć się nie mogę. Oczywiście uważam, że robicie coś naprawdę cudownego i godnego podziwu, ale czy do końca zachowujecie się fair? Po tym co zobaczyłam nasuwa mi się skojarzenie do '' kościelnych moherów'', które uważają, że jeśli chodzą codziennie do kościoła to są najlepszymi ludźmi na świecie, a później wracają do domu i obsmarowują sąsiadki. Weszłam na stronę konkursu i ... proszę powiedzcie mi czy zmienianie 3 razy zdjęcia i pisanie do organizatorów żeby nie usuwali głosów ( chociaż w regulaminie jest, że dodanego zdjęcia nie można edytować ) jest w porządku wobec innych? myślicie, że tylko Ania ma problemy? Pan jest niesprawiedliwy i to jest jego problem - no tak, niesprawiedliwy bo zdjęcia nie spełnia wymogów regulaminu? mam tylko nadzieje ze jury sprawiedliwie je również oceni i nie oleje go bo teraz wie ze to akcja na większą skalę...wydaję mi się, że chyba za wysoko mierzycie, bo o ile wiem konkurs ten polega na wybraniu najciekawszego pudełka opisującego daną osobę, a nie na najsmutniejszą historię. Jeśli faktycznie chcecie sprawiedliwie wygrać i nie manipulować konkursem - jak to już któraś napisała, pisząc do administratora, to zróbcie jakieś porządne pudełko z porządnym zdjęciem i wtedy się zastanawiajcie nad pierwszą nagrodą. Regulamin nic nie wspomina o specjalnym traktowaniu jakiś akcji charytatywnych. Bardzo mi się podoba pomysł o pisaniu do firm o pomoc dla Ani, ale to w takim razie po co wam udział w konkursie? Inni nie mają prawa wygrać, bo nie są w trudnej sytuacji? Tak w ogóle skoro jesteście takie dobre to niech każda wyśle dziewczynie po 5 zł - widać po głosach, że jest was dużo, więc myślę, że niezła sumka by się uzbierała, a żadna by nie straciła. Wydaje mi się, że w tym przypadku pieniądze bardziej się przydadzą, niż nowy pokoik. Najbardziej oburzające jest to w jaki sposób potraktowałyście potencjalnego konkurenta - KIBICA! Jakieś podejrzenia skąd nagle tyle głosów u niego, że to jakieś dziwne, chyba liczba waszych głosów też nie jest mała... Nie do opisania jest za to komentarz Może to bezduszne co powiem ale on sam skoczył a Ania.. albo tamten jest sobie sam winny bo skoczył na główkę z własnej głupoty, przepraszam, ale można by powiedzieć, że równie głupie jest nieślubne dziecko i tak samo można pomyśleć, że Ania też jest sama sobie winna - wiem, że to niemiłe, ale jeżeli już oceniacie to jedną miarą każdego! I bardzo, ale to bardzo niesprawiedliwe jest wasze myślenie, że należy wam się wszystko bo to słuszny cel! Zauważcie, że przy zdjęciu 'KIBICA' nie ma ani słowa o jego niepełnosprawności. Kurczę, czyżby nie chcieli brać wszystkich na litość? Jeśli chcecie być fair zróbcie porządne pudełko i jeśli już musicie głosować przez zmienne IP (co też uważam za niesprawiedliwe ) to przynajmniej nie ogłaszajcie się tak z tym na forum. Zastanówcie się nad sobą i czy faktycznie wszystko to zmierza w dobrym kierunku.
 
misskitten -no moze nie tak calkiem przypadkowo, co?
Głosowanie przez zmienne IP - niezybt smaczny pomysł, true.
Pudełko ma zawierać "twoje ulubione rzeczy", dla nas jest to pomoc.. nie bądźmy tacy srodzy, mamy prawo umieścić w pudełku co nam się podoba, kto to kupuje - głosuje, komu się to niepodoba tak jak np. Tobie - proste, nie głosuj.

Niektóre dziewczyny rzeczywiśćie brzydko zbyt pochopnie , może bezmyślnie oceniły "kibica" i jego cel. To nie było fair :no: , prawda.

Jest jeszcze kilka słów które możnaby było powiedzieć, jednak chyba sobie daruję..
 
misskitten-skoro tak uważnie czytałaś wątek, powinnaś zauważyć, że wypowiedzi, które przytaczasz, należą do pojedynczych osób, a nie do nas wszystkich. Jedna osoba napisała coś głupiego-fakt! Ale nie napisałaś już, że cala reszta ma inne zdanie i pisze otwarcie o tym, że potępia wypowiedzi typu -sam jest sobie winny, skoczył z własnej głupoty itd. Zdania jednej osoby nie musi podzielać zaraz cała reszta piszących. Kolejna sprawa, to manipulowanie głosami. Ktoś rzucił głupi tekst o zmiennym IP. W regulaminie napisane jest jasno, że IP głosujących jest kontrolowane. "8. W przypadku, gdy Organizator wykryje fakt oddania kilku głosów przez jednego Uczestnika na to samo zdjęcie w ten sam dzień, głosy dodane niezgodnie z regulaminem zostaną usunięte." Czy zauważyłaś, żeby Organizator usunął nam jakieś głosy? Nie! Wiec wszystko odbywa się zgodnie z regulaminem.
Piszesz, że powinnyśmy wysłać Ani po 5 zł. Po pierwsze, są wśród nas dziewczyny, które dały Ani o wiele więcej, niż 5 zł, a są i takie, dla których 5 zł jest "wielką kwotą" i mimo, że całym sercem wspierają Anię, nie stać ich na wysłanie choćby tylu pieniędzy. Może być to dla Ciebie niewyobrażalne, ale uwierz, że są osoby, które na pieniądzach nie śpią, a tez są dobrymi ludźmi.
Kwestię "pokoiku" pozostawiam bez komentarza, bo żal mi w ogóle polemizować na ten temat. Wiedz tylko, że nie wszystko, co wiemy o Ani, zostało na tym forum napisane.
Jeżeli nasza pomoc jest dla Ciebie tylko "jakąś akcją charytatywną", to świadczy tylko o Tobie.

"Po tym co zobaczyłam nasuwa mi się skojarzenie do '' kościelnych moherów'', które uważają, że jeśli chodzą codziennie do kościoła to są najlepszymi ludźmi na świecie, a później wracają do domu i obsmarowują sąsiadki."
-dziękujemy:)

Pozdrawiam Cię serdecznie.
 
Witam! Przypadkowo natknęłam się na ten wątek i tak sobie czytam i czytam... i napatrzeć się nie mogę. Oczywiście uważam, że robicie coś naprawdę cudownego i godnego podziwu, ale czy do końca zachowujecie się fair? Po tym co zobaczyłam nasuwa mi się skojarzenie do '' kościelnych moherów'', które uważają, że jeśli chodzą codziennie do kościoła to są najlepszymi ludźmi na świecie, a później wracają do domu i obsmarowują sąsiadki. Weszłam na stronę konkursu i ... proszę powiedzcie mi czy zmienianie 3 razy zdjęcia i pisanie do organizatorów żeby nie usuwali głosów ( chociaż w regulaminie jest, że dodanego zdjęcia nie można edytować ) jest w porządku wobec innych? myślicie, że tylko Ania ma problemy? Pan jest niesprawiedliwy i to jest jego problem - no tak, niesprawiedliwy bo zdjęcia nie spełnia wymogów regulaminu? mam tylko nadzieje ze jury sprawiedliwie je również oceni i nie oleje go bo teraz wie ze to akcja na większą skalę...wydaję mi się, że chyba za wysoko mierzycie, bo o ile wiem konkurs ten polega na wybraniu najciekawszego pudełka opisującego daną osobę, a nie na najsmutniejszą historię. Jeśli faktycznie chcecie sprawiedliwie wygrać i nie manipulować konkursem - jak to już któraś napisała, pisząc do administratora, to zróbcie jakieś porządne pudełko z porządnym zdjęciem i wtedy się zastanawiajcie nad pierwszą nagrodą. Regulamin nic nie wspomina o specjalnym traktowaniu jakiś akcji charytatywnych. Bardzo mi się podoba pomysł o pisaniu do firm o pomoc dla Ani, ale to w takim razie po co wam udział w konkursie? Inni nie mają prawa wygrać, bo nie są w trudnej sytuacji? Tak w ogóle skoro jesteście takie dobre to niech każda wyśle dziewczynie po 5 zł - widać po głosach, że jest was dużo, więc myślę, że niezła sumka by się uzbierała, a żadna by nie straciła. Wydaje mi się, że w tym przypadku pieniądze bardziej się przydadzą, niż nowy pokoik. Najbardziej oburzające jest to w jaki sposób potraktowałyście potencjalnego konkurenta - KIBICA! Jakieś podejrzenia skąd nagle tyle głosów u niego, że to jakieś dziwne, chyba liczba waszych głosów też nie jest mała... Nie do opisania jest za to komentarz Może to bezduszne co powiem ale on sam skoczył a Ania.. albo tamten jest sobie sam winny bo skoczył na główkę z własnej głupoty, przepraszam, ale można by powiedzieć, że równie głupie jest nieślubne dziecko i tak samo można pomyśleć, że Ania też jest sama sobie winna - wiem, że to niemiłe, ale jeżeli już oceniacie to jedną miarą każdego! I bardzo, ale to bardzo niesprawiedliwe jest wasze myślenie, że należy wam się wszystko bo to słuszny cel! Zauważcie, że przy zdjęciu 'KIBICA' nie ma ani słowa o jego niepełnosprawności. Kurczę, czyżby nie chcieli brać wszystkich na litość? Jeśli chcecie być fair zróbcie porządne pudełko i jeśli już musicie głosować przez zmienne IP (co też uważam za niesprawiedliwe ) to przynajmniej nie ogłaszajcie się tak z tym na forum. Zastanówcie się nad sobą i czy faktycznie wszystko to zmierza w dobrym kierunku.
w tej całej sprawie chodzi o 2 godne życia. Autorka została sama... w dodatku musi dbać o siebie podwójnie, by to maleństwo w jej brzuszku było zdrowe. Następnie musi jemu i sobie zapewnić byt. Czy to coś złego, że jest jej ofiarowana taka pomoc a nie inna? Klikać może każdy. To jak kto się przedstawia to jest jego indywidualna sprawa. Tu nie chodzi o pomoc finansową [bo nie uwierzysz, ale pewnie wtedy by pojawiło sie multum nieszczerych postów] tu chodzi o pomoc duchową, ale nie tylko, bo jak widać dziewczyny są mamami i wiedzą czego potrzeba maleństwu.
Z resztą - nie ma o czym dyskutować, bo nie od tego jest ten temat.
 
misskitten jakbys zauwazyla to duzo dziewczyn wysyla pieniadze a takze rzeczy dla Ani , nie liczymy tylko na glosy .... a nawet gdyby, to wlasnie takim sposobem chcemy pomoc naszej Ani o ktorej ty wiesz tylko tyle co jest tutaj napisane... nic wiecej , w przecciwienstwie do nas....!!!
Tak wogole dlaczego np nie udzielisz sie na temat pudelka ktory ma opis ze znajduja sie tam sny i marzenia... szkoda slow na twojego posta , naprawde.
Co do ilosci glosow u nas logiczne ze w szybkim tempie zdobylysmy duzo bo jak widzisz nie jedna "matka" tu siedzi i glosuje...
jesli chodzi o ocenianie jedna miarka, to wlasnie widac ze tak wszystkich oceniasz! Jedna osoba napisala ze sam sobie byl winny a Ty juz ocenilas nas wszystkie za to zdanie...
Naprawde godne podziwu.

Aha i zapomnialam dodac... to nie Ania zamiescila zdjecie z sercem i informacje co jest w pudelku , wiec na litosc nikogo brac nie chciala jak widzisz...
Tylko My wstawilysmy serce i opisalysmy dlaczego , bo tak chyba mialo byc ?? zeby napisac co dla nas znacza rzeczy w pudelku i jaka maja wartosc . prawda?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny po prostu nie ma co komentować. Ja nie jestem żadnym moherem do kościoła nie chodzę i nie modlę się ale pomagam Ani bo mnie też kilka osób pomogło gdy urodziła się Paulinka i uważam, że mam dług do spłacenia. Dla mnie to zbyt osobiste, a Tobie misskitten nic do tego komu i jak pomagam.
Nie mierz wszystkich jedną miarą.
 
dziewczyny szkoda komentować, to forum jest dla ani aby pomóc. Proszę pozostawmy tą osobę i jej post bez komentarza
 
reklama
mam tylko nadzieje ze jury sprawiedliwie je również oceni i nie oleje go bo teraz wie ze to akcja na większą skalę...

zacytowałas moje słowa wiec pytam i co złego w tym stwierdzeniu?- jestem realistką i z doświadczenia wiem ze jeśli jest tak, ze jest to zorganizowana akcja i nikt sie z nią nie kryje(dodatkowo jest to chęć pomocy co jest opisane przy zdjęciu)to często organizatorzy , jury itd właśnie dlatego żeby nie być posadzonym o stronniczość nie wybierają danej pracy zdjęcia osoby...w danym konkursie, jeśli nie rozumiesz przekazu to trudno a jeśli się zastanawiałyśmy skąd nagle pojawił się ktoś z taka ilością głosów to chyba nie dziwne??? naszymi głosami tez się ktoś zainteresował ale sprawa została wyjaśniona i skoro organizator nie wycofał nas z konkursu to chyba nie łamiemy jakiego przepisu???no i jeszcze jedno: nie zagląda sie nikomu do portfela i raczej nie powinno sie dysponować czyimiś pieniędzmi-jesli ktoś chce wesprzeć Anie finansowo to to robi to z dobrego serca co widać-myślę że Ania potrzebuje wsparcia , dzieki tej akcji widac ilu chętnych ludzi chce ją wesprzeć nawet w tak symboliczny sposób jakim jest oddanie głosu, kase dac mozna zawsze zorganizowac cos i pozwolic właczyć się w to innym już niekoniecznie.....
 
Ostatnia edycja:
Do góry