reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc dla dzidziusia, który urodzi się 24.12.2010, mój narzeczony zginął...

Kfiatka ogromne wyrazy współczucia i kobieto jesteś taka dzielna !!!
co do kontaktu z dziadkami to sie nie dziwie ze nie masz na to ochoty ja tez pewno w takiej sytuacji bym tak zrobila.Gdzie byli jak si eurodziła ,jak nie miałaś pieniedzy na pieluchy ,dlaczego nigdy nie zapytali czy wam pomoc czy cos potrzebujecie ,czy moze popilnowac Malutkiej zebys poszla do lekarza, gdzie byli jak bylas w ciazy i lezalas w szpitalu ,wzieli pieniadze ktore należą sie Karolince nie im dlaczego? ale moze kiedys jak Karolinka bedzie duza i sama o tym zdecyduje ze chce to niech sie z nimi spotyka ale teraz ja bym pewno tak samo zdecydowala ,a tym bardziej ze wspominalas keidys ze oni sa alkoholikami .
Mam nadzieje kochana ze wszystko niebawem dobrze sie skonczy!!!trzymam za was kciuki
 
reklama
Ania zglaszaj do sprawy oni moze cos zrobią ,przecież to chore jest! i o tym rodzinnym tez napisz! Bo jak w kraju prawa(podobna) moze byc tak ze kobieta z dzieckiem bez grosza nawet na te marne 68zl od panstwa nie moze liczyc,czy to ma byc ta polityka prorodzinna????????

A co do dziadków w zyciu bym im dziecku nie dala!Gdzie byli jak zescie co do gara nie mialy wlozyc,Niech spadaja a nie teraz dobrych dziadków udaja co to do wnuczki tęsknią!

A to odszkodowanie no po prostu brak mi słow.Jedyne pocieszenie jest takie że za wszystko kiedyś przyjdzie im zapłacić!
 
Aniu, masz w sobie tyle determinacji, że wierzę, że dasz radę.. Powolutku.. jest juz zasiłek, będzie praca..
Życie bardzo Cie doświadczyło, ale zobaczysz - jeszcze kiedys zaświeci dla Ciebie i Karolinki słońce.
Wierze w to..

Uściski dla Was
 
Bierze sie pod uwagę zeszły rok, ale mnie kazali pisać że jest to dochód utracony i że wtedy go nie biorą pod uwagę.
Były na forum dziewczyny, które pracowały w tej dziedzinie. Może one coś poradzą. Zadzwonią do twojego ośrodka, bo wiedza jak rozmawiać?
 
dla mnie to jest chore,a jaki mialas dochod w 2010 roku??

ale kryterium podniesli z 504 na 514, gdzie najnizsze wynagrodzenie na wynosci 1500 zl
 
Ostatnia edycja:
reklama
A odwróćcie sytuację, czy dobrze myślę, ktoś z dochodem 0zł za 2010 rok samotna matka dostaje pracę w styczniu 2011 dobrze płatną ok. 1500zł netto, czy ona dostanie zasiłek rodzinny i dodatek dla samotnej matki składając wniosek we wrześniu, bo wezmą dochody za 2010 rok??


witam

ja miałam podobna sytuacje jezeli chodzi o podany przez pania przykład

mianowicie dostawałam rodzinne + dodatek z tytułu wychowywania dziecka 400zł

w 2010 roku (ja miałam dochud utracony - był to urlop macierzynski )
mąż nie pracował (formalnie )
woec rodzinne i dodatki jak najbardziej nalezały sie
ale w pazdzierniku 2011 maz dosta prace (umowa ) i dowiedziałam sie wtesy ze w ciagu 1 miesiaca od zatrudnienia musze zaniesc takie zestawienie (za 1 miesiac pracy meza ) ile wyniosł dochud meza w pazdzierniku

pani w MOPS-ie powiedziała ze dochud nie moze przekraczac 504 zł
ale ....
do tych 504 zł / na osobe doliczyła nam po ok 60 zł-niepamietam dokladnie ile ale cos ok tego (powiedziała ze to jest górna granica jaka nie moze byc przekroczona !! )

czyli wyszło 504+60 =564 !!!!!
i nam wyszło ze aby przekroczyc ta kwote i nie dostac tego rodzinnego i dodatkow brakowało 1zł ( jednej głupiej złotowki )

zapytałam sie co bedzie jezeli maz w nastepnym miesiacu dostanie wieksze wynagrodzenie ??? to zabiora nam swiadczenia ???

otóz NIE !!!!
liczy sie tylko pierwszy pełen przepracowany miesiac 30 dni

tak wiec jak maz zarobił by w listopadzie 5 tys czy 10 tys to sie juz nie liczy !!!!!!

bedzie brane pod uwage nowego okresu kiedy składa sie wniosek o zasiłek i dodatki do niego ale juz w nastepnym roku (chodzi o zaswiadczenie z US)



ZAKRECIŁAM ALE mam nadzieje ze zrozumiesz choc troszke
pozdrawiam Asia


 
Do góry