reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc dla dzidziusia, który urodzi się 24.12.2010, mój narzeczony zginął...

reklama
Aniu, dziękuję za PW. Jutro jadę do mamy, porozmawiam i dam twój telefon bo ja nie znam sie na tym i nie chcę pokręcić.
czy Ty masz telefon na kartę?
 
Na bolesne ząbkowanie polecam Camilię, to lek homeopatyczny, mój Kubuś dotąd nie przesypia nocy, ale po tym specyfiku nie wstaje z wrzaskiem bólu tylko spokojnie i rzadziej. Trzeba dać przynajmniej całe opakowanie żeby był efekt, ale lek jest bezpieczny i skuteczny.
 
Aniu, Boże jakie to niesprawiedliwe..:(
Konkretnie tu Ci nic nie pomogę.. Moge napisac tylko, ze myslami jestem z Tobą i Karolinką.
Mam nadzieję, że dziewczyny z forum wiedza o jakiejś pracy dla Ciebie.
Siły Ci życzę.
 
Ale ja nie rozumiem dlaczego Ty nie dostalas tego zaislku?? przeciez na chwile obecna nie masz zadnych dochodów.A istnieje przeciez cos takiego jak dochód utarcony.Skoro na chwile obecna twoje zarobki wynoszą 0 zl to nie ma sily bys nie dostala tego!
b) Dochód utracony (oznacza utratę dochodu spowodowaną: uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego, utratą prawa do zasiłku dla bezrobotnych lub stypendium, utratą zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, z wyłączeniem umowy o dzieło, utratą zasiłku przedemerytalnego lub świadczenia przedemerytalnego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, a także emerytury lub renty, renty rodzinnej lub renty socjalnej, wyrejestrowaniem pozarolniczej działalności gospodarczej)

  • dokument określający datę utraty dochodu (np. świadectwo pracy, decyzja o wyrejestrowaniu działalności gospodarczej)
  • zaświadczenie określające wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu utraconego w roku kalendarzowym poprzedzającym złożenie wniosku z wyszczególnieniem:
    • średniego miesięcznego przychodu podlegającego opodatkowaniu na zasadach ogólnych na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomniejszonego o koszty uzyskania przychodu,
    • średniego miesięcznego należnego podatku dochodowego od osób fizycznych
    • średniej miesięcznej składki na ubezpieczenie społeczne niezliczone do kosztów uzyskania przychodu,
    • średniej miesięcznej składki na ubezpieczenie zdrowotne
  • w przypadku małżeństw- oddzielne zaświadczenia z urzędu skarbowego o dochodach lub oświadczenia
 
Maziajka, a znasz może mozliwości odwoławcze? Żeby cos konkretnego podpowiedziec Ani, co ma teraz zrobic, jak się odwołac od tej decyzji??
 
Maziajka, a znasz może mozliwości odwoławcze? Żeby cos konkretnego podpowiedziec Ani, co ma teraz zrobic, jak się odwołac od tej decyzji??


Odwołanie od decyzji MOPS należy złożyć do samorządowego kolegium odwoławczego w terminie 14 dni od otrzymania decyzji odmownej za pośrednictwem ops.
Gdybyś Aniu miała jakieś problemy z napisaniem odwołania - pisz, chętnie pomogę
poza tym możesz korzystać z zasiłków z pomocy społecznej w formie zasiłku okresowego, świadczenia pieniężnego na żywność, zasiłków celowych na odzież, obuwie, leki, a w okresie grzewczym na opał
zapytaj swojego pracownika socjalnego czy organizują coś takiego jak prace społecznie użyteczne - pracujesz 2 razy w tyg po 5 godz i otrzymujesz za to wynagrodzenie ok. 300złmiesięcznie, które jednak nie wlicza się do dochodu przy ubieganiu się o zasiłki z ops. oferta taka skierowana jest dla bezrobotnych kobiet i mężczyzn, w przypadku opieki nad Karolinką musiałabyś zorganizować kogoś jedynie na te 10 godzin tygodniowo - może mama dałaby radę
dodatkowo możesz zgłosić się do proboszcza swojej parafii - też mają fundusze na pomoc ludziom w trudnej sytuacji
nie wstydź się prosić (czasem żądać) o pomoc - robisz to dla małej!
pozdrawiam serdecznie, całusy dla Karolinki.
 
Franiowa niestety nie znam sie ale szczerze powiem ze dziwie sie temu mopsowi przecież zawsze powinni pytsac czy sytuacja sie zmienila,czy nie stracilo sie pracy itp itd...u mnie zawsze pytaja przeciez w 2010 roku ktos mogl byc biedakiem a w 2011 juz milionerem wiec dlaczego wtedy ma mu sie nalezec zasilek? a temu komus kto stracil prace i zyje w nedzy nie.Przeciez to by bylo nielogiczne.Nie rozumiem zachowania urzedniczek..czy ten zasilek im z pensji pobieraja? matko ..!
 
reklama
Kfiatka ale Ty nadal mnie nie rozumiesz jest cos takiego jak dochod utracony na chwile obecna nie pracujesz i nie osiagasz dochodow i oni to uznaja tylko musisz tam isc ! wczoraj sama bylam w mopsie i sie dowiadywalam na ten temat.Jest cos takiego jak dochod utracony i w twoim wypadku musza to zastosowac.
 
Do góry