reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc dla dzidziusia, który urodzi się 24.12.2010, mój narzeczony zginął...

reklama
Wera myślę że napewno przyda sie dziewczyna jakaś pomoc ,ja sama wybieram się do nich pod koniec lipca z pampersikami i jakimiś innymi drobiazgami
 
Straszne jest to co piszesz o rodzinie Adama (Panie świeć nad Jego Duszą), przecież to ich Wnuczka!
gdzie Ty mieszkasz teraz z Rodzicami? sorki, ze pytam, ale nie pamietam juz poczatku
 
Ostatnia edycja:
Aniu, trzymaj sie, kochana.
Karolinka jest przecudna!

Podejscia państwowych instytucji i kwestii renty nawet nie komentuję...
 
Karolcia cudowna!
Aniu, jeśli tylko będziesz potrzebowała jakiejś porady w kwestii mopsu - wal śmiało
i trzymam kciuki za jak najszybsze załatwienie spraw'
ucałuj malutką. uściski
 
Aniu, z tego, co sie orientuję skarga do S nic nie da. Musisz najpierw wyczerpać drogę postepowania sądowego w kraju.
A myslałas o wysłaniu skargi do Rzecznika Praw Dziecka? No jesli nie skargi to choćby prośby o interwencję, pomoc.
Nie wiem czy w ZUSie jest jakas instancja odwoławcza, mam nadziej e, że odezwie sie jakas mama zorientowana w temacie.
Trzymaj się, dziewczyno.
 
Jestem już po interwencji w Biurze Rzecznika Praw Dziecka w Warszawie, są poinformowani o całej sytuacji. Wystosowali pismo do mojego MOPSu i przyznano mi jednorazowy zasiłek celowy w wysokości 232zł na 2 miesiące. Na mój dochód - żeby było śmieszniej wliczono zasiłki z MOPSu jako podstawa do otrzymania pomocy czyli 170zł + 68zł. Figuruję w PUP jako bezrobotna bez prawa do zasiłku i w/w świadczenia dla tej instytucji nie są żadnym dochodem. PARODIA PO PROSTU :no:. Pomocą "obarczono"moją mamę! Czekam aż pracownice zapukają do jego rodziców, bo takie przypadki u nas już były. Nie zaoferowano mi żadnej pomocy, chociaż moje miasto jest niewielkie i wszyscy wszystko w nim wiedzą. Zresztą mieszkańcy znają mnie , bo pracowałam w państwowej instytucji jak studiowałam. Udzielałam się społecznie.

Przede mną jeszcze Sąd Pracy z byłym pracodawcą Adama, Prokuratura Apelacyjna :( w sprawie umorzenia śledztwa... i pewnie Sąd Okręgowy z ZUSem :( a wszystko kosztem dziecka. Polityka prorodzinna w naszym kraju. Dziękuję panie premierze i wszystkim zbędnym urzędom.


Aniu, wg ustawy o pomocy społecznej tak to jest, że do dochodu rodziny wlicza się zasiłki rodzinne i dodatek z tyt. samotnego wychowywania. sprawdz na decyzji co konkretnie dostalas to podpowiem o co jeszcze możesz się ubiegać
a dodatek mieszkaniowy macie?
 
reklama
Do góry