reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje obiadków i deserów

reklama
Syla, potworze, no daj ten przepis. Czy po prostu zamiast wiśni wrzucilaś maliny i czekoladę? Ale ile tej czekolady???
I chińszczyzna. Krewetki mmnie nie biorą, makaron ryżowy też nie, ale z sojowym sobie zrobię albo co....
 
dobra, już dobra.

2 zwykłe białe czekolady pokrojone w kostkę ( nie musi być oczywiście równa;-) ) ok 300-400g (jak kto woli) malin. Trochę malin i czekolady zostawiłam i połozyłam na wierzch każdej muffinki. No wiecie jak już włożyłam ciasto do formy.
 
ciasto:

1 jajko
cukier waniliowy
225ml mleka
50g stopionego wystudzonego masła

300g mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
150g cukru czcinowego


no i tak jak zwykle mokre mieszamy z mokrymi sypkie z sypkimi i później łączymy lekko mieszając. Dokładamy maliny i czekoladę....
 
chińskie żarełko

1 podwójna pierś z kurczaka
garstka grzybów shitake
garstka grzybów mun
2 czerwone cebule pokrojone w piórka
przyprawa chińska (może być 5 smaków)
sos sojowy
4-5 plastrów ananasa z puszki + sok

piersi z kurczaka pokrojone w paseczki zalane sose sojowym a później obtoczone w mące
usmazyć na głębokim tłuszczu na złoty kolor. Smażymy na głębokim tłuszczu aby nie były suche.

Grzyby mun i grzyby shitake zalać wrzątkiem na kilka minut.
Po kilku minutach grzyby shitake pokroić w dość grube plastry.

Na patelni rozgrzać trochę oliwy, wrzucić cebulę pokrojoną w piórka, dodać grzyby mun i grzyby shitake Teraz ilości poniższych przypraw według uznania - proszę smakować:
przyprawić przyprawą chińską,
dodać ananas i sok z puszki
sos sojowy.

Posmażyć do momentu aż cebula będzie miekka.
Dodać kurczaka, delikatnie zaprawić mączką ziemniaczaną lub zwykłą (delikatnie), wymieszać i ewentualnie jeszcze doprawić kto jak lubi.

Można również dodać kiełki jakie się chce.
 
reklama
Do góry