reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje obiadków i deserów

reklama
JAzz - ja robię tak, proste i szybkie i pyszne
Składniki:
- 1 kg mascarpone
- 8-10 żółtek
- 200 g cukru pudru
- 150 ml amaretto
- 400 g biszkoptów (2 opakowania firmy San)
- 800 ml mocnej ostudzonej kawy

Sposób przyrządzania:

Żółtka utrzeć mikserem z cukrem pudrem na bardzo gładką masę. Dodać stopniowo mascarpone, ubijając, aż krem zgęstnieje. Kawę połączyć z amaretto i wlać do miski. Połowę biszkoptów moczyć krótko w kawie, tak żeby nasiąkły, ale się nie rozpadały. Ułożyć je na dnie formy, posypać lekko kakao, następnie rozsmarować połowę kremu, posypać lekko kakao, znów warstwa namoczonych biszkoptów, kakao i druga połowa kremu.
Można podawać od razu, ale lepiej wstawić do lodówki na co najmniej dwie godziny. Przed podaniem posypać kakao po wierzchu.
 
Chciałam Wam polecić pyszną herbatkę ... nazywa się "zimowa" w sam raz na te długie, zimne wieczory:

herbatka powinna być podawana w większej szklance:

parzymy herbatkę, dorzucamy 2-3 goździki, wrzucamy kawałki: pomarańczy, jabłka, cytryny, limonki (i co kto lubi, tak mniej więcej plaseterk/dwa pokrojone na półplasterki) i na koniec dodajemy sok malinowy (syrop). PYSZNIUTKA I AROMATYCZNA
 
A ja miałam napisać o spaghetti wczorajszym. Pozazrościłam córce i postanowiłam też zjeśc, ale nie było ani pomidorów ani innych takich.
Na oliwę wrzuciłam pokrojone dwa zabki czosnku i pół maej cebuli. Dodałam pokrojoną w kostkę zołtą papryukę, posypałam parmezanem, 2 obroty młynka z solą, 4 pieprzem. Dodłam 4 listki bazylii i dwa suszone pomidory pokrojone w kawalki. I tyle. + makaron. POsypałam odrobiną żółtego sera.Genialne.
 
Doxa dzięki za przepis na herbatkę. ja ostatnio robię indyjską z mlekiem ale trzeba mieć kardamon i takie coś na "M" później sprawdzę jak sie nazywa. Myślałam że nie lubię kardamonu ale zostaliśmy czymś takim poczęstowani w sklepie z meblami indyjskimi i bardzo nam posmakowało, więc zakupiłam. i robimy.

Magdusiek twoje spaghetti brzmi ciekawie, moja najprostsza wersja to "alio al olio" czy coś takiego czyli czosnek i oliwa. na oliwę w garnuszku pokrojony czosnek i trochę suczonych papryczek ostrych takich w malusieńkich płateczkach. krótko, bo czosnek szybko się przypala. polać spaghetti i na to parmezan.
 
reklama
Magduś, zjedz ich tyle, że aż Cię zemdli, np. 5 paczek, i dalej jedz ... duża szansa że nie spojrzysz na nie długo!
 
Do góry