reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje obiadków i deserów

No i leczo zrobilam po swojemu :) Ale i tak dobre bylo. Duzo cebuli, kielbaski i czosnku :)
Mezowi chyba sie spodobalo robienie ogorasow bo dzisiaj przywiuzl z dzialki i sam zrobil, ale malo solne.
 
reklama
No to ja coś tu wrzucę ... znalezione gdzieś w sieci ... wczoraj robiłam, całkiem fajne i na ciepło i na zimno ;) ... Łatwe i szybkie w przygotowaniu!!!

Muffiny z suszonymi pomidorami i serem blue

2 i 1/3 szklanki mąki wymieszać z 2 płaskimi łyżeczkami proszku do pieczenia.
Ser plesniowy twardy (około 100 g) pokroić w kostkę
kilka plasterków szynki pokroić w kostkę
pomidory suszone pokroić w paseczki
papryczki jalapeno (ze 2 łyzki) rozdrobnić

60 g masła stopić, schłodzić i wymieszac z 1 szklanką mleka i 2 jajkami. Popieprzyć porządnie, posolic

Wszystkie składniki połączyć mieszając "suche" osobno, "mokre" osobno a na koniec połączyć mieszając łyżką/widelcem niezbyt dokładnie, mają być grudki. Formę posmarować i posypać bułką tartą ...

Piec ok 25 minut w temp. 210 stopni.

Wychodzi z tego cała forma czyli 12 muffinek!

PS. Ja nie soliłam bo wydawało mi się, że ser i pomidory są wystarczająco słone (odrobinę można, ale nie za dużo). Myślę, że do środka można nawrzucać co się chce, tzw. czyszczenie lodówki można zrobić ;)


 
reklama
Do góry