reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje imion dla maleństw :-)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Beata niestety jakoś nie porywa... nikt u nas w domu nie ma do niej przekonania. A co do Bereniki - Malpko, jak to zdrabniacie???
Za to mój szanowny mąż od paru dni katuje mnie pomysłem swojego kumpla (ciężka końcówka imprezy ;-)) i zwraca się do dziecka "bAndżelina". Oczywiście po Angelinie Jolie, w której w młodości zakochani byli chyba wszyscy informatycy, którzy oglądali film "Hackers" :-D
Z imion na "B", pomijając Bandżelinę :-D, najbliżej jest chyba Bogusia (przy czym raczej wersja Bogna niż Bogumiła, o Bogusławie nie wspomnę), ale też jakoś tak bez fajerwerków :-/
Nie będę się spieszyć, w najgorszym wypadku będę liczyć na to, że mnie olśni na porodówce :-)
:-):-DKoleżankę Bogusię też mam - równa babka!!A na Berenikę mówimy Berka lub Bera!!Kiedyś myślałam ,że mi się przesłyszało i się nazywa Weronika ale teraz to imię mi się bardzo podoba!!!
Wiesz ewentualnie może być kolejna Blanka do kolekcji:-p:-):-D
 
reklama
a my dalej bez pomyslu na imie dla drugiego synka:-:)-:)-(
mam nadzieje ze w koncu ktores mi sie spodoba ;-)
najgorsze ze jak juz mi sie spodoba to mezowi nie , albo znamy kogos o takim imieniu i niezbyt milo nam sie kojarzy
 
a jak to jest z drugim imieniem, bo słyszałam że musi pochodzić od świętego jeśli chodzi o chrzest?
ja planuję nadać drugię imię według wyboru mojego narzeczonego (a jest obcokrajowcem- i nie wiem czy to nie skomplikuje chrztu itp....?)
 
Niestety nic nie wiem na temat 2 imion, ale wydaje mi się, ze chyba nie musi pochodzic od świętego. Dawniej było tak, że jezeli pierwsze imię nie miało patrona, to własnie drugie miało go "wyznaczac". W ten sposób np. Miłosz dostawał na drugie Piotra, lub Maja Teresę :-).

U nas chyba będzie ten Michałek, kurcze sama nie wiem, ale nic innego nam nie pasuje, dzidzia chyba sobie upodobała. Najwyżej będzie jak z moim mężem, który do ostatniej chwili był Mackiem :-p. Byleby nie jak z jego bratem, który był Arturem do chwili rejestracji przez tatę, bo wtedy stał się Sylwestrem.

Ale się obśmieję, jak się Misiek urodzi i okaże się, że jedyne imie, które do niego pasuje to będzie Wit :-p.
 
Mąz nie chce Popiela :-p, mówi, ze mieszkamy na wsi a tu za duzo myszy. Cos tam o Piaście zacza przebakiwac. No ale ostatnie bezsenne noce i budzenie go około 4 z durnymi pytaniami zaskutkowły stwierdzeniem, że Misiek jest Miśkiem, ale nie Michałkiem i jesteśmy w kropce. Za to nagle zaczął byc coraz bardziej Witusiem.
Jakos nie leży nam jak do brzusia mówimy Michałku, a szkoda takie śliczne imię i taki ładny szantaż na męża miałam by nie nalegał na nastepne, bo on tak nie lubi imienia Andrzej... No nic, najwyżej nie będzie trylogi w domu :-p.
Jak narazie zastanawiamy się, ale chyba pozostaniemy na tym, że w chwili urodzenia zdecydujemy czy mały to Michałek czy Wituś.
A już mielismy propozycje nazwania małego Agatom :-p.
 
Ale się obśmieję, jak się Misiek urodzi i okaże się, że jedyne imie, które do niego pasuje to będzie Wit :-p.

Mój cały czas mówi na naszego synka Wit, ale ja nie chcę bo zaraz będą nazywać Go Witek:crazy: W sumie już sama nie wiem czy On żartuje czy naprawdę by tak chciał...mi z Filipa przeszło na Ernesta i tak chciałabym dać na imię synkowi;-):tak:

 
reklama
No u nas Michałek na 80% przepadł. Na zakupach Janek biegł do nas i wobrazilismy sobie, że to Misiek i całkowicie nam Michałek nie pasowało. Wiec teraz na tapecie Wit, nam Witek nie przeszkadza, podoba się, ale jak bedzie to chyba dopiero w chwili narodzin sie okaże, bo przewertowanie spisu imion nadal nic nie daje.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry