reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje imion dla maleństw :-)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja mam 2 imiona i tu we wloszech mialam tyle problemow,ze szok. a tylko przez to ,ze w paszporcie w podpisie podpisalam sie imieniem i nazwiskiem(jak to sie u nas robi).
 
reklama
Osobiście jestem za dwoma imionami. Ale to dlatego, że miałam problem ze swoim. Moi rodzice nie byli wybredni i gdy okazało się, że jestem dziewczynką, a nie jak sądzono chłopcem, oni po prostu dodali A do imienia chłopca i już.... Potem czekało mnie 18 lat dziwnych spojrzeń i komentarzy, z którymi nie dawałam sobie rady. Może gdyby dodali mi drugie imię po prostu posługiwałabym się nim jak to się często zdarza. A tak przed ukończeniem 18-tki za zgodą rodziców zmieniłam imię i mam święty spokój od 8 lat:tak:
 
Ja jestem za jednym imieniem, bo z dwoma sa zawsze problemy w dokumentach, tak samo jak z dwoma nazwiskami-juz byla o tym dyskusja :-)
Co do wyboru imion: trzeba dziecku wybrac NORMALNE, typowe imie, a nie jakies wymyslone. Przy wyborze imienia trzeba sie kierowac tylko dobrem dziecka, a nie swoim widzimisie. Chyba zadna kobieta nie chce,zeby jej dziecko cierpialo przez glupote wlasnej matki.
 
A ja o ile zgadzam się z podwójnym nazwiskiem (że może powodować zamieszanie), to nigdy nie spotkałam się z problemami z drugim imieniem. A że pracuję w kadrach, to chyba powinnam, gdyby to było takie częste. Zazwyczaj w Polsce, jeśli gdzieś jest potrzebna totalna zgodność z metryką i dowodem osobistym, to jest specjalna rubryka na pierwsze imię i drugie imię. A w pozostałych przypadkach wystarcza pierwsze.

Co innego, jeśli ktoś ma PIERWSZE imię dwuczłonowe, jak np. Maria Magdalena itp. Wtedy jest ten sam problem, co z podwójnym nazwiskiem - trzeba samemu pamiętać, żeby wpisać oba człony.
 
no cóż, każda z nas ma swoje zdanie na ten temat i każda z nas ma wybór :) ja nadam dwa imiona, a to dlatego, że jakoś wierzę w patronów :p ja mam dwa imiona i do tej pory nie miała żadnych problemów, tam gdzie trzeba się podpisywać imionami (zazwyczaj jest to zaznaczone) to się podpisuję dwoma, a jak nie ma tego zaznaczonego, zazwyczaj zwykły podpis - to daję jedno i tyle :)
 
Moja dzidzia tez będzie miała dwa imiona :-)
Chłopczyk będzie Aaron Amadeusz, a dziewczynka Blanka Noemi (chociaż tutaj się spieramy, w jakiej to będzie kolejności).
I ja i moj narzeczony mamy 2 imiona i też nigdy nie było z tym problemu ;-)
 
Na 90 % będziemy mieć dziewczynkę i zastanawiamy się nad imieniem Nadia.

Znajomi mają 1,5 roczną córę Nadie-bardzo fajna dziewczynka:-)Co do podwójnych imion-mąż i ja mamy,a Dzidzi tez chcemy dać dwa,będzie ją to wyróżniało,jak trafi na kogoś o tym samym imieniu i nazwisku.Ja trafiłam,mąż też i to dwa razy (patrz m.in.Nasza Klasa).
 
Tak, to jedyny plus naszego (mojego i dzieci) nazwiska, że jest niepowtarzalne :-p. 1 września ide na USG połówkowe (obym sie wykurowała do tej pory) i mam nadzieję, że dowiem się czy posiadam siusiaka czy nie :-p. Mąż kiedyś szedł na spotkanie męskie to powioedziałam, ze tez mam prawo tam byc, bo byłam w ciąży z Jankiem więc miałam w brzuchu siusiaka :-p.
No i u nas jedno imię, albo Maria albo Michał. Jak będzie Michał to mąż juz przebakuje o dalekiej przyszłości i 3 dzieciaczku, zeby spróbowac z Marysią, ale wtedy jakby był znów chłopiec to chyba pozostałby bezimienny, abo pomordowalibyśmy się o imię :-p.
 
reklama
ja mam tylko jedno imię i dobrze mi z tym. mój mąż ma dwa imiona i za dużo pisania w papierach przy tym. więc nie będę mojemu dziecku robić problemów tym bardziej że dostanie ono na pewno normalne imię ;)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry