reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z USYPIANIEM dziecka

Emilka u nas tez były takie ataki zawsze po południu i pod wieczór, no i po esputiconie zrobiły się też rano, na początku myślałam, że to nie koleczka tylko jakaś "pretensja do świata":) bo jakoś nie pasiło mi to na ból brzuszka. Mała robiła się czerwona, główka spocona i wydawało mi się, że bardziej płakać już się nie da:( że jak będzie chciała wejść na wyższe obroty to straci przytomność:(naprawde odechciało mi się dziecka:( a pediatra na to, że to kolka i ze trzeba przetrwać!!!Grrr!!!


Kurka, to Wam znowy potruje, bo sama w to trochę nie wierzyłam, ale u nas problem z brzuszkiem tak naprawde nie istnieje, a jak ją boli brzuch a przynajmniej tak mi się wydaje, to jedna kulka i po bólu i ogólnie spokój mamy, a próbowałam wodę koperkową ( którą mam przypadkiem) i efekt nie jest tak zadowalający:) Mam też (też przypadkiem) plantex, espumisan, sab simplex i to odstąpie jakby ktoś miał ochote:)

Evelajna, a jak Tusia z odginaniem się?? U nas niestety w kąpieli na maksa, aż raz się przytopiła:-( niestety to jej nie przeszkodziło i nadal się odgina, kąpiel trwa 40 sekund, chybaże na czworaczka, ale też łatwo nie jest, bo wstaje na nóżki!grrr!!! Dom wariatów! Za to karnie dzień w dzień towarzyszy mi z fotelika przy prysznicowaniu i bardzo jej się podoba, ogólnie fotelik jakoś jej podpasował, chętniej w nim siedzi niż w huśtawce, chyba poziom podłogi jej pasuje:)
Psica jest udana oj udana, wieczorem jak Mała jeszcze przed spaniem jest zbyt mało zmęczona to nakręce suke i lata po pokoju za byle zabawką, a Marynia wpatrrzona ze 20 minut jak w transie:)
 
reklama
Rany Kaatia, to fatalnie z tym odginaniem Maryni. I do tego w kąpieli. Wydawałoby się, że ciepła woda uspokaja i dzieciarnia lubi się kąpać. Tuśka ostatnio spędziła pół godziny w wannie i jeszcze "opieprzyła" nas na koniec, że tyle. Ale w ciągu dnia pręży się przy karmieniu (choć ostatnio coś mniej) i na leżaczku, ale to jak się znudzi. Dobrze, że są tam szelki, bo by wylazła i poszła w siną dal :D

Tak myślę, że z tym gadaniem, że "to kolki" albo "to alergia, proszę stosować dietę" to lekarze sobie pracę ułatwiają i tyle. U nas też te bóle brzuszka jakoś daje się zauważyć i pomóc się młodej pozbyć balastu. Espumisan skutkuje i pozycja "na dzieciaka srającego w lesie na rączkach u mamy".
Kaatia, bo w sumie nie wiem, czy już gdzieś wcześniej nie pisałaś więc spytam: a sprawdzałaś Marynię na wzmożone napięcie mięśniowe?
 
Tak myślę, że z tym gadaniem, że "to kolki" albo "to alergia, proszę stosować dietę" to lekarze sobie pracę ułatwiają i tyle. U nas też te bóle brzuszka jakoś daje się zauważyć i pomóc się młodej pozbyć balastu. Espumisan skutkuje i pozycja "na dzieciaka srającego w lesie na rączkach u mamy".
Kaatia, bo w sumie nie wiem, czy już gdzieś wcześniej nie pisałaś więc spytam: a sprawdzałaś Marynię na wzmożone napięcie mięśniowe?

Wiesz u nas nie wygląda to tak jakby jej coś dokuczało... raczej wygląda to na próby odwrócenia się, bo nie robi mostka tylko odgina sie ale raczej najpierw na bok sie przekręca i próbuje łapką łapać za wanienke i di tyłu, teraz wzięlam ją na sposób i kaze psu siedziec przy wanience co by mała miała gdzie się gapić a ja ją w pozycji pół siedzącej myje. No istny dom watiatów, mówie Ci, a jak Malej sie nudzi to pies ma dawac glos... ehhh.
Nie sprawdzałam jej na napięcie:( powinnam?
 
no ja nie wiem czy to u nas kolki...mi sie wydaje ze boli ją brzuszek bo jak zrobi kope to normalnie nie to dziecko..lezy sobie patrzy sie dookola, sama zasypia, usmiecha sie co chwila do czego...ogolnie bezproblemowa jest a jak ją boli to sie wygina, kreci, wierci nawet jak spi to przez sen poplakuje i prezy sie, przebudza ciagle...
my jestesmy na kropelkach biogaia teraz i przepajamy rumiankiem...no i te czopki od zoltaczki dostaje...
kaatia my to wszytsko mamy procz sabsimplex...dobre toto?
 
Emilko, ja nie miałam okazji przetastować sab simplexu:( jak i espumisanu... Poleży i wyrzuce zapewne:)
 
Kaatia, chyba nie ma co sprawdzać jak wszystko w porządku. Ja nie sprawdzałam. Koleżanka się mnie spytała czy byłam u neurologa z tym prężeniem, ale koniec końców położna powiedziała, że jak rączki ma otwatre, chwyta różne przedmioty itp. to nic nie jest. Co najwyżej brzuszek.
Wesoło tam masz:) Dom wariatów to pewnie jeszcze nie, ale wesołe miasteczko, kto wie? :D Dobrze, że jest coś co Marynię zabawia. Oj jak zacznie raczkować, to pewnie za nią nie nadążysz. Ale nie martw się - psica nadąży, ha!:-D
 
A Viburcol próbowałyście?Też fajny:tak:

Ze spankiem u nas róznie.Wczoraj mały padł o 22 i wstał dzisiaj 10:45............bez pobudki......bo Oli od urodzenia przesypiał noce i musiałbudzi na karmienie a on jak zabity spał.....jak milał miesiąc to spał 6 godizn a że źe pzrybierał to musiłąm co 3 godizny kamr a on nie chciła...dopiero po 6 godzinach jadl.......a już od pół roku śpi ciagiem po 9-11 godzin bez jedoznka
Ale za to jeszcze nie śpi ................i ostatnie 3 noce były bez atrakcji....ale za to w dzień nie chce spać
 
Ostatnia edycja:
viburcol u nas kompletnie nie dziala...
kaatia to ja sie pisze na wyprobowanie tego na "s" :-)
skoro ma lezec i sie przeterminowac u Ciebie:-) bo u mnie to sie jeszcze przyda jak nadejda "te prawdziwe" kolki ...
 
reklama
Emilka - u nas Viburcol w ogóle nie działał, sławetny Gripe Water również, a i rumianek mogliśmy sobie w d.... wsadzić. Pomógł trochę Sab Simplex. Spróbuj jak masz okazję. Może pomoże. A z tą kupą, to ja doskonale wiem jak to wygląda. Przerabialiśmy to na wszystkie strony:rofl2:
 
Do góry