reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z ciążą-krwawienia,plamienia

Hej
Na tym forum piszę poraz pierwszy, ale od dłuższego już czasu śledzę parę wątków:-)
Chciałam się z Wami podzielić swoimi obserwacjami dotyczącymi upławów, bo niestety ten problem też mnie dotyczy:-(
Obecnie jestem w 14 tc a obfite upławy obserwuję od ok 3tyg:-(Moje są wodniste,mleczne,bez zapachu, jednak ich czasami duża ilość sprawia,że czuję się mało komfortowo i z lękiem spoglądam na wkładkę...
W 13 tc byłam u swojego gin, który początkowo stwierdził,że w ciąży upławy są obfitsze, po czym po badaniu przepisał mi Pimafucin -3 "rakietki", przez 3 dni było niemalże sucho, po czym znów zaczęły się pojawiać:-( Biorę też LacibiosFemina-probiotyk, który reguluje ph wydzieliny itp.
Mam nadzieję,że kiedyś w końcu się zmniejszą...
 
reklama
Witam moje drogie, dzisiaj byłam na kolejnej wizycie u mojego gina, okazało się że mam upławy, poza tym mam jakieś bakterie i leukocyty w moczu więc przepisał mi furagin;/
Jednak ja mam obawy co do leku na upławy jaki mi przepisał, mianowicie Clotrimazolum GSK tabletki dopochwowe 100 mg, naczytałam się przed chwilą na niektórych forach że wywołał on niekiedy krwawienie, plamienie i inne działania;( Jestem typową panikarą co do leków a do tego w 5 tygodniu miałam zagrożenie ciaży i byłam na hormonach, więc boję się że coś może się stać;(
Czy któraś z was brała Clotri~~? Czy były jakieś działania niepożądane albo coś innego?
Dodam że jestem w 24 tygodniu ciąży, a dawka jaką mi zapisał to 1 tabletka co 2 dni.:-:)-:)-(
 
Clotrimazol działa miejscowo, nie jest niebezpieczny dla dzidzi. Znacznie bardziej niebezpieczna jest nieleczona infekcja! Bierz co Ci przepisał, a jak się coś będzie działo to wtedy przerwiesz leki i pobiegniesz do gina. I nie czytaj w necie za dużo, bo od tego panika się tylko zwiększa. Nieraz trafia się na informacje niepotwierdzone, a nawet sprzeczne, daj sobie trochę na wstrzymanie, to i dziecku dobrze zrobi :tak:
 
Ja mialam w ciazy grzybice i tez mialam Clotrimazol i wszystko bylo ok. Dodatkowo moja pani gin mowila,ze mozna stosowac Clotrimazol w kremie jako zabezpieczenie antybakteryjne, np. jak szla na basen albo poplywac w jeziorze to kazala posmarowac tampona i juz
 
Ja brałam Clotrimazoulum w globulkach kiedy byłam w 6 tygodniu ciąży bo też miałam infekcję i to sporą. No i mój ginekolog powiedział że te globulki to jedyne ktore on poleca kobietom w ciąży bo rzadko zdarzają się po nich jakiekolwiek niepożądane skutki. Ja brałam po 1 globulce codziennie wieczorem przez 10 dni. I wszystko było i jest ok. No a co najważniejsze wyleczyłam to swiństwo, które może być bardzie groźne dla maluszka niż globulki. I lepiej weź co Ci przepisal i myśl pozytywnie. Pozdrawiam
 
MISSLENA ja też brałam te globulki i to nie raz,bo te dziadostwo mnie z trzy razy złapało i nic takiego sie nie działo.
Jak dziwczyny pisza one nie wpływają na dzidzie ,działaja miejscowo.
Nie masz sie o co martwić,a naprawde pomagają!
 
Ja również brałam 2 razy. Jedna globulka wieczorkiem przez 6 dni. Jedyne co mi doskwierało to lekkie pieczenie po zaaplikowaniu ale to przez 10 minut a póżniej mijało.
 
ja i globulek uzywalam a masc uzywam juz kilka dobrych tygodni - od tych wzmozonych uplawow strasznie mnie swedza wargi sromowe i mam je odparzone mimo ze baaardzo czesto zmieniam wkladki.... i nic sie zlego nie stalo kochana.... takze wg mnie spokojnie mozesz wykupic lek i zaaplikowac ;)....
 
Ja również brałam 2 razy. Jedna globulka wieczorkiem przez 6 dni. Jedyne co mi doskwierało to lekkie pieczenie po zaaplikowaniu ale to przez 10 minut a póżniej mijało.

Ja najpierw też brałam 6 dni, a później jeszcze niepełne opakowanie żeby wyleczyc to świństwo do końca, bo miałam już dosyć moooocno zaawansowane... wyszla mi 3 grupa cytologii... A pieczenie też mnie trochę męczyło, ale tylko chwilowo.
 
reklama
Dziękuję wam za wszystkie odpowiedzi;)
Dzisiaj rano wzięłam tabletkę, nic się nie działo poza w/w pieczeniem, które było dość nieprzyjemne... do tego zwiększyła się jakby ilość wydzieliny ale na bardzo krótko;)
Teraz już jest dobrze, nic się nie działo więc jestem już spokojna;)
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkie mamusie przyszłe i obecne;**
 

Podobne tematy

Do góry