reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

Niuniunia dziękuję. Jeszcze zobaczę w kilku aptekach. Jeśli nie znajdę to z chęcią skorzystam z Twojej pomocy.
Położna mi mówiła, że po szczepieniu mozna to bolące miejsce posmarować żelem Altacet.
Wspólczuję marudzącego dziecka. My jakos przeszłyśmy bezproblemowo przez te pierwsze szczepienia. Mała dostała 6 w 1 i rota. Po tym rota cały dzień sie jakoś dziwnie śliniła ale na drugi dzień było już dobrze.

Słyszałam od koleżanki, że niby po szczepieniach dziecka sie nie kąpie ale zapomniałam zapytac pediatry czy są to zalecenia medyczne czy tylko jakies ,,zabobony". Jednak w ten dzien nie kąpałam małej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
margana nieraz mam wrazenie ze niemowlaczki stresuja sie samym faktem ze otwarly oczka po drzemce, ze widza światlo i slysza dzwieki. nie musi byc to nic niezwyklego, żeby wprowadzic je w stan marudzenia. Jak obserwuje Kube to widze ze on zyje swoim światem - gdzie najwiecej zlych emocji dpstarcza mu wlasnie bolacy brzuszek. No i najspokojniejszy jest wlasnie we wlasnym lozeczku. moze juz je rozpoznaje? Jak spedzalismy swieta u rodziny to tam caly czas byl marudny, wiec chyba nie ma to jak we wlasnym domu ;)


niuniunia
ja dzis juz nie dalam paracetamolu Kubie i widze ze jest bardzo marudny od rana. Po szczepieniach miejsce wklucia moze juz ich nawet nie bolec, ale dzieci mecza sie jeszcze, bo ich organizm musi odpowiednio przyjac szczepionke. A wiec beda sie zachowywac wlasnie troszke tak jakby byly chore - marudne, placzace, moze nawet z goraczka.


kasiek moj tez sie slinil po rota. I rzadkie kupki mial przez dobe. Dzis juz okej ;)
A jak chodzi o te kapiele, to mnie juz przy starszym synu mowili aby nie kapac bezposrednio po szczepieniu, dlatego ja robie to raczej na nastepny dzien dopiero.
 
Ostatnia edycja:
nimfii a nasza Natalka jest właśnie spokojniejsza poza domem:baffled: Tak jakby na pokaz do ludzi;-)

Spróbowałam wczoraj usypiania bez karuzeli przed spaniem i nic to nie dało:baffled: Ale wydaje mi sie, ze była jednak troche spokojniejsza jak jej podawałam Espumisan. Jak sie skończył to postanowiłam spróbować Delicolu, co go tak reklamują i właśnie jakby wtedy stała sie spowrotem bardziej nerwowa. Dziś mąż kupi Espumisan i zobaczymy.


Ja właśnie nie byłam pewna co do tych kąpieli po szczepieniu, a zapomniałam sie lekarki zapytać, wiec zadzwoniłam do koleżanki,która właśnie skończyła kurs szczepień i jest na bieżąco. Powiedziała, ze mozna wszystko normalnie robić włącznie z kapielą.
 
Ja po szczepieniu Kornelka normalnie kapałam a marudny był trochę na drugi dzień wiec dałam mu 2 razy paracetamol w najmniejszych czopkach.
 
Mała po czopku była mniej marudna. Nie wiedziałam czy mogę jej dać znowu paracetamol nad ranem jak się obudziła jak nie miała temperatury w sumie wcale jej nie miła więc dałam jej Viburcol. Od 4:30 mała dostała ostatniego czopka i do teraz jeszcze jej nie dawałam ale na noc jej dam raczej bo wieczorami jest marudna ogólnie bez szczepionek tylko myślę którego jej dać czopka czy viburcol czy paracetamol???
 
Margana, ja podaje mojemu Delicol, ale poza tym również Espumisan, bo to są środki na różne dolegliwości! Delicol ma zobojętnić laktoze, a Espumisan rozbić gazy w jelitach, u nas na tą chwile tylko po obu preparatach jest spokój. Ale staramy sie powoli schodzić z Espumisanu, codziennie o kropelkę mniej...
 
margana jesli pomagal Wam Espumiasan tzn ze corcia miala zagazowany brzuszek., bo simeticon wlasnie pecherzyki gazu w jelotach rozdziala. Delicol ulatwia trawienie laktozy, jesli jakis maluszek ma z tym problem, ale skoro Wam nie pomoglo to widac corka nie ma problemu z nietolerancja laktozy - to tez dobry znak.


niuniunia mozna dawac paracetamol co 6h. Nam ta dawka wystarcza. Jesli chodzi o Vibrucol to raczej pomoze na ewentualne problemy brzuszkowe po szczepionce rota. Pozostale szczepienia raczej nie wplywaja na uklad trawienny, a raczej moga powodowac obajwy chorowe typu bole miesni, kosci, glowy - tak jak u doroslego, gdy chorujemy. Tak mysle....


julianna
pomagaja wam te preparaty? Moj Kuba raczej ma problem tylko z zagazowanym brzuszkiem wiec Espumisan idzie w ruch. Jestem ciekawa jak moze dzialac ten delicol. z tym ze u Nas nie widze problemow z nietolerancja laktozy.
 
Dałam małej jednak Viburcol wczoraj wieczorem ale w nocy dała mi popalić:( Od 1:30 do 4 mi wcale nie chciała spać, płakała, stękała, wierciła się. Ja sobie już wyrywałam włosy z nerw ale cóż dziś ja jej dam popalić;)
 
reklama
Do góry