reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

katarek ja sobie nie umię w ogóle wyobrazić bólu piersi od początku u mnie nie było żadnych problemów żadnych bólów brodawek czy coś...ale na pewno to musiało boleć bo piersi są bardzo wrażliwe brrr
 
reklama
Katarek - jesteś bardzo dzielna...niczym się nie przejmuj, najważniejsze, żeby dzidziuś był pojedzony i żebyście byli szczęśliwi. A to w jaki sposób będzie jadł to już szczegół.
 
katarek ja też nie karmię chociaż miałam mega dużo mleka i nic nie zrobię, że Alan na nim nie przybierał ... najważniejsze dla dzieciątek zdrowie to jest oznaka miłości, a nie , że karmisz piersią , a dziecko nie może jeść i głoduje, ludzie są nie którzy podli nie mieli takiej sytuacji więc nie powinni cię oceniać zrobiłaś co mogłaś... ja też się starałam, ale Alan szału dostawał przy cycu przez to,że go dokarmiałam zobaczył,że z butli łatwiej leci i piersi nie chciał co miałam zrobić dziecko nie karmić, bo ma pierś jeść i już to wcale nie jest oznaką miłości męczenie dziecka na siłę.
 
katarek, ja też używam wkładek Babydream i uważam, że są super, to co opisujesz to raczej jakieś zakażenie grzybicze, musiałaś się strasznie nacierpieć, współczuję

a co do stanika to też polecam spotkanie z brafitterką, świetnie dobierają staniki, podobnie jak margo z rozmiaru 75B zeszłam na 65 D (przed ciążą) i okazało się, że stanik może super pasować
 
też na początku myślałam że to zmiany grzybicze bałam się żeby małemu w buźce nic się nie zrobiło więc byłam u i u gina i u pediatry i u dermatologa i okazało się że to reakcja alergiczna na jakiś składnik wkładek, dostałam jakąś maść robioną i smarowałam też dermopantenem i przeszło, najważniejsze że maluszek zaczął jeść z butelki i się najada
 
katarek85 nie ma co się przejmować!!!Ja też karmię butlą, długo odciągałam mleko i tylko swoim a teraz mieszam ale już będe powoli kończyć odciągać i przejdę calkowicie na MM.Ja usłyszałam od swojej koleżankai że dokarmiam dziecko świństwem...dałam na luz i mam to glęboko w d...
W PL niestety matki karmiące MM częśto są gorzej postrzegane, ale przecież najważniejsze jest cieszyć się macierzyństwem, mieć czas dla dziecka i być zadowoloną i wesołą mamą to wtedy dzidziuś też się ma dobrze!!!
A po drugie jęśli komuś jest wygodniaj karmić butelką to co w tym złego???
 
katarek - nie miej do siebie pretensji, że przestałaś karmić piersią. Dużo przeszłaś, chcąc dla dziecka jak najlepiej. Otoczenia, tak jak dziewczyny już pisały, nie słuchaj - jesteś najlepszą mamą na świecie, niezależnie od sposobu karmienia.



Laski wrzucę coś n.t pieluszek. Kupiłam ostatnio DADA3... dla Zosi. Na ich opakowaniu pisze o aloesowym wkładzie... Jakoś nie zajarzyłam, że taki sam wkład miały te nieszczęsne dla Zosi pampersy... i qrde co? Po 3 dniach stosowana DADY sikula Zosi jest cała w krostkach!!!! Qrde, muszę opylić je na tablica.pl i wrócić do Lidla po pieluchy. Dopytałam się nazwę tych drugich pieluch dostępnych w Lidlu (poza Toujours), nazywają się SOFTINO - moja siostra jest nimi zachwycona (dodam, że do tej pory używała tylko pamków). Kriostki nie znikają Zosi, więc w ruch musi znów iść Tormentiol... Grrrr a już miałyśmy spokój z uczuleniami na sikuli.
 
katarek ja zrobiłaby dokladnie tak samo jak Ty! I tak dlugo karmilas i dzielnie walczyłaś, ale nie czaje co za wygoda, karmic butla, gdzie trzeba je myc, wyparzac, przygotowywac wode, mieszanke, miec kilka butelek , a cycek - wyciagasz, raz, zawsze idealny sklad i temepratura, ech ludzie potrafia byc niezle zryci. Nie przejmuj sie, najedzony dzidz, to szczesliwy dzidz i to jest najwazniejsze! :-):tak:
 
anek mi pediatra zalecił mupirox 20mg mój też dostał po pampersach happy... tyle czasu już mu się to goi chyba drugi tydzień więc teraz pediatra jak byliśmy u niego zapisał mi tą maść i zobaczymy, a wcześniej robiłam wszystko, zrezygnowałam z chusteczek, mąka ziemniaczana, nivea, bpanthen i nic, zmieniłam pampersy na activ zamiast happy i już lettka różnica i tak była, uważaj żeby tylko jej do pisi to nie weszło, bo będziesz mieć masakra ja bym uważała...u mojego zaczęło się od chrostek a skończyło się jakby skóra była polana w wrzątku tak się rozeszło...

a w ogóle jeśli chodzi o temat karmienia starsze panie mówią jak to nie karmisz itp, a okazuje się,że one też nie karmiły i to zdarzało się po 3 miechu to dawały krowie mleko na ten temat to nie wspokno o sobie tylko kogoś obrażają... bo twierdzą może,że krowie mleko to jak pierś czy co, a MM to coś gorszego...

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Andrzelika a tak apropo MM to ostatnio pisałaś ile 800gr kosztuje ok.45 zł tutaj to samo mleczko jest w opakowaniu 900 gr. i kosztuje 10 euro(czyli ok 43 zł)...ciekawe czemu inną pojemność robią???A cena taka sama...
 
Do góry