reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z Teściową

NIe nie jesteś. Ja mam ten sam problem, ale odkąd są dzieci mowię do teściowej i o teściowej ... babcia ;D łatwiej mieć kolejną babcię niż mamę, co? ;)
 
reklama
Tiger nie jesteś. Chyba każda mężatka ma ten problem, jak tu badz co bądz obcych ludzi zwracać sie mamo, tato. Np moi rodzice mojemu mązowi w dniu slubu zapropnowali aby im mowił mamo, tato. Dla niego bylo wszystko jasne. Ale mi teściowa nic nie mowiła i nie wiedziałam czy sobie tego życzy. Gdy zwracałam sie z tym do męża to stwierdzał że widzę problem tam gdzie go nie ma. Na początku zwracałam się do teściowej w 3 os ale z czasam wyszło mamo, tato i teraz juz by mi było głupio mowić inaczej. No ale ja mam super teściów :D
 
My niestety żyjemy bez ślubu, ale problem mam ten sam. Mówię do matki Tomasza babcia - jako, że babcia mojej córki. Kiedyś zaproponowała mi, żebym mówiła jej mamo, ale miał to być kamuflaż i niby położna, do której szłyśmy przed porodem (jej koleżanka) miała się nie zorientować w syt. Wstyd jej było i tyle. Wyśmiałam ją prosto w twarz. Nie żyję z nią dobrze i wolę mówić pani. Zresztą jeden jedyny raz na imprezie jej znajomy zwrócił jej uwagę, że jej paniuję i stwierdziła, że przecież mogę jej mówić jak chcę. Nie chcę i nie będę mamowała i tatowała. Rodziców już pochowałam i innych nie chcę mieć, a przez to, że jest taka a nie inna zawsze zaznaczam, że obca koszula ciału, czyli, że zawsze będżie dla mnie obca.
 
Lilka, to masz dobrze. Problem z głowy. Mi tez kiedyś teściowa rzucila propozycję zebym mówiła do Niej po imieniu, ale trochę mi głupio, bo różnica wieku na to nie pozwala, choć to pewnie najlepsze rozwiązanie. Są pewne kultury, m.in. na Kubie, że tam po ślubie przechodzi się z teściami na "Ty". I to jest dobre.

Kati, ja miałam podobną sytuację. Byłam kiedyś z teściową w sklepie i kupowałyśmy rajstopki dla mojej Oli. Mówiłam do Niej Pani. A Ona po wyjściu ze sklepu mówi do mnie: "trochę głupio wyszło, trzeba było mówić do mnie "mamo" lub po imieniu. Wybieramy rajstopki dla mojej wnuczki, a Ty do mnie "Pani"
Na co ja odpowiedziałam: "a skąd ta kobieta moze wiedzieć, że akurat Pani jest babcią mojej córki i poza tym na pewno nie będzie się zastanawiała nad powiązaniami, tylko nad sprzedażą danej rzeczy..."
Poza tym co to za wstyd???

Przed ślubem teściowa zaytała mnie jak będę teraz do Niej mówiła? Na szczęście MM wybawił mnie z opresji i powiedział, że nadal będziemy mówić do swoich teściów "Pani, Pan" Wytłumaczyłam od razu dlaczego tak pozostanie mimo ślubu, ale Ona odbiła piłeczkę i powiedziała, że z jej strony wygląda to tak, że nie akceptujemy rodziców poślubionej osoby. Ale tak wcale nie jest.
Powiedziała też, że jest taka tradycja, a ja na to, że nie hołduję głupim tradycjom. Rodziców ma się tylko jednych.

Kobitki, cieszę się, że nie jestem z tym sama.

Mrowka, qrczę, ale masz teściową jędzę. A co Ją to obchodzi jak długo karmiłaś piersią!!! Ja swoją Olę też karmiłam tylko 3 mies z dokarmianiem, Alę też dokarmiam i nikt nie ma prawa mi się wtrącić. Jakieś ważne powody ku temu były i są. A w mleku modyfikowanym są wszystkie potrzebne składniki. Poza tym mama karmiąca może się źle odżywiać i wtedy wyniki też będą złe. I co...? argument teściowej pada...Nie przejmuj się. Buźka :-*

ściskam
 
chyba by mi język kołkiem stanął żebym powiedziała do teściowej "mamo"
mówię "prosze pani" i bardzo mi to pasuje...
może jak kiedys julka zacznie do niej mówić babciu to i ja tak będe mówić...
inna opcja nie wchodzi w grę..
 
Mrowka, jak głupia, to głupia, a my przeciez glupich nie lubimy, prawda? I z kałacha takich
bron_biggun.gif


buziaki wielkie i wypijmy pyfko za "zdrowie teściowej"
piwo1.gif


;D ;D ;D
 
reklama
Do góry