reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Późna owulacja

reklama
Cześć. Trochę odświeżam post. Cykle bez stymulacji 31 dniowe. Owulacja potwierdzona monitoringiem w 21dc i tak już od trzech cykli. To co mnie zastanawia to śluz płodny pojawia się w okolicy 14dc a później śluz jak w 3 fazie. Czy któraś z Was tak miała? Czy jest to możliwe że owulacja i śluz mogą się tak rozjeżdżać?
 
Cześć. Trochę odświeżam post. Cykle bez stymulacji 31 dniowe. Owulacja potwierdzona monitoringiem w 21dc i tak już od trzech cykli. To co mnie zastanawia to śluz płodny pojawia się w okolicy 14dc a później śluz jak w 3 fazie. Czy któraś z Was tak miała? Czy jest to możliwe że owulacja i śluz mogą się tak rozjeżdżać?
Ja zazwyczaj owu mam ok. 20 dc, śluz płodny zaczyna się ok 14/15 dc i trwa do 20 dc😄
 
Rosły wam dobrze pęcherzyki ? Ja jestem stymulowana lamettą 2x1 dzis 14 dzien cyklu i 2- 3pęcherzyki po 12 cm i jeden 15 (nie urósł przez 2 dni). Uważam ten cykl za stracony :( nie wierzę, ze coś moze sie jeszcze zdażyc :(
 
Cześć. Trochę odświeżam post. Cykle bez stymulacji 31 dniowe. Owulacja potwierdzona monitoringiem w 21dc i tak już od trzech cykli. To co mnie zastanawia to śluz płodny pojawia się w okolicy 14dc a później śluz jak w 3 fazie. Czy któraś z Was tak miała? Czy jest to możliwe że owulacja i śluz mogą się tak rozjeżdżać?


Ja na sluz nawet niespecjalnie patrzylam, starajac sie uzywalam testow owulacyjnych (takich z apteki) i tez wypadalo mi okolo 21dc :)
 
I wszystko dobrze miałyście jak była tak późno owulacja ? U mnie jak nie rośl pecherzyk to juz ginekolog mówił ze nic z tego nie będzie. I teraz się zastanawiam czy mógł on jeszcze dalej ruszyć i urosnąć
 
I wszystko dobrze miałyście jak była tak późno owulacja ? U mnie jak nie rośl pecherzyk to juz ginekolog mówił ze nic z tego nie będzie. I teraz się zastanawiam czy mógł on jeszcze dalej ruszyć i urosnąć
w moim przypadku po prostu zaszlam w ciaze w piatym miesiacu staran (ale ciezko powiedziec czy to tylko kwestia poznej owulacji czy tez tego, ze wczesniej dlugo bylam na tabletkach anty)

niektorzy maja po prostu dlugie cykle - fakt, wtedy moga zdarzyc sie takie gdzie owulacja albo nie ma miejsca albo jajeczko nie jest najlepszej jakosci, ale to nie znaczy, ze kazdy cykl taki bedzie

bierzesz moze tabletki z cynkiem?
 
w moim przypadku po prostu zaszlam w ciaze w piatym miesiacu staran (ale ciezko powiedziec czy to tylko kwestia poznej owulacji czy tez tego, ze wczesniej dlugo bylam na tabletkach anty)

niektorzy maja po prostu dlugie cykle - fakt, wtedy moga zdarzyc sie takie gdzie owulacja albo nie ma miejsca albo jajeczko nie jest najlepszej jakosci, ale to nie znaczy, ze kazdy cykl taki bedzie

bierzesz moze tabletki z cynkiem?

Super! Gratulacje
Ja jako tako cynku nie lecz w Pregna Start jest 5 mg cynku dodatkowo biorę Ovarin. Jaki wpływ ma cynk ?
 
reklama
Super! Gratulacje
Ja jako tako cynku nie lecz w Pregna Start jest 5 mg cynku dodatkowo biorę Ovarin. Jaki wpływ ma cynk ?
Cynk pomaga w regulacji hormonow (w tym proestrogenu), wspomaga regularnosc i sam przebieg owulacji (miedzy innymi to czy w ogole to owulacji dochodzi, czy pecherzyk dojrzewa itd.), a potem zagniezdzenie zarodka.

U mnie bylo tak, ze jak zeszlam z tebletek to cykle okazaly 34-35 dniowe. Pozna owulacja (ale regularna). Po trzech miesiacach zrobilismy sobie miesiac przerwy (prawie mowiac przez grype), a ja poszlam do lekarza po skierowanie na badanie krwi. Przy okazji dowiedzialam sie o cynku i udalo sie od razu w nastepnym cyklu.

Tyle jeszcze dodam, ze nie bralam zadnych "wiazanych" suplementow dla kobiet w ciazy tylko kupilam osobne opakowania witaminy B (najwazniejsza jest b6), cynku (25mg) i kwasu foliowego.
 
Do góry