reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poziom cukru pierwszy trymestr

Dziewczyny ja przed badaniem miałam najpierw sprawdzony cukier glukometrem. Chyba właśnie dlatego, że nie podaje się glukozy jak jest wysoki na glukometrze. Teraz sobie jeszcze przypomniałam, że na glukometrze miałam 92, a z krwi jak pisałam 81. Też jest różnica, ale podobno glukometry nie są dokładne.
Glukometr pokazuje przybliżony wynik, bo bada mniejszą próbkę i inną krew niż żylna. Poza błędem glukometru to ta krew sama z siebie ma inne stężenie glukozy.
 
reklama
Glukometr pokazuje przybliżony wynik, bo bada mniejszą próbkę i inną krew niż żylna. Poza błędem glukometru to ta krew sama z siebie ma inne stężenie glukozy.
No właśnie wiem. Mam glukometr, kupiłam jak zobaczyłam wynik 95. Mierzyłam kilka razy i na czczo mam ponand 90 zawsze, raz było jakoś 92, raz 98. Ale teraz jak ta krzywa wyszła mi dobrze nie będę na razie mierzyć, może raz na tydzień dla kontroli. Chodzi o to, że glukometr myli się właśnie i ten zakres błędu jest ok. 25, a to dużo. Wydaje mi się, że też czytałam, że wynik z krwi jest zawsze niższy niż z glukometru, czyli u mnie wszystko jest ok.
 
No właśnie wiem. Mam glukometr, kupiłam jak zobaczyłam wynik 95. Mierzyłam kilka razy i na czczo mam ponand 90 zawsze, raz było jakoś 92, raz 98. Ale teraz jak ta krzywa wyszła mi dobrze nie będę na razie mierzyć, może raz na tydzień dla kontroli. Chodzi o to, że glukometr myli się właśnie i ten zakres błędu jest ok. 25, a to dużo. Wydaje mi się, że też czytałam, że wynik z krwi jest zawsze niższy niż z glukometru, czyli u mnie wszystko jest ok.
Ja zawsze miałam dosyć wysoki wynik na glkomentrze 95-100, a z żyły nigdy, więc nie uznawałam tego za cukrzycę ciążowa
 
No właśnie wiem. Mam glukometr, kupiłam jak zobaczyłam wynik 95. Mierzyłam kilka razy i na czczo mam ponand 90 zawsze, raz było jakoś 92, raz 98. Ale teraz jak ta krzywa wyszła mi dobrze nie będę na razie mierzyć, może raz na tydzień dla kontroli. Chodzi o to, że glukometr myli się właśnie i ten zakres błędu jest ok. 25, a to dużo. Wydaje mi się, że też czytałam, że wynik z krwi jest zawsze niższy niż z glukometru, czyli u mnie wszystko jest ok.
Wynik z krwi nie jest zawsze niższy, zależy od glukometru, kalibracji. Najlepiej zabrać glukometr do laboratorium i od razu po pobraniu krwi zmierzyć cukier glukometrem. Mój odejmuje najczęściej 4-7 od wyniku z krwi więc mierząc w domu ja sobie koryguję tę wartość. Twój może dodawać po prostu, to jest pomiar z krwi włośniczkowej, nie żylnej.
 
Do góry