reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poziom cukru pierwszy trymestr

Przestań po prostu analizować, bo strasznie się doszukujesz. Może zjadlas coś wtedy słodkiego? Nie masz cukrzycy ciążowej i to najważniejsze. Nawet nie próbuj za jakiś czas powtarzać tego badania bez prośby lekarza, bo to jest obciążenie organizmu.
Wszystko jest dobrze, pozwól sobie na radość z ciąży, a nie odbierasz sobie ją.
Krzywa to nie jest obciążenie organizmu. To jest bardzo szkodliwy mit.
 
reklama
Krzywą zrobiłam raz, bo miałam na czczo przekroczoną normę i nic nie powtarzam, zrobiłam bo lekarz kazał. To, że badanie zrobiłam gdzie indziej to przypadek. Chodzi o sam fakt, że robiąc jednego dnia ktoś może mieć stwierdzoną cukrzycę, a robiąc innego dnia już nie. Ma więc cukrzycę czy nie? Bez sensu trochę to jest, można zgłupieć🙈
To niezupełnie tak.
Krzywa pokazuje, że nie masz nietolerancji glukozy i trzustka pracuje dobrze. Zatem wcześniejsze podwyższone wyniki na czczo mogły być „wypadkiem przy pracy”. Do diagnozy cukrzycy konieczny jest powtórzony wynik przy badaniu na czczo a nie jednorazowe przekroczenie.
 
Ja wiem, że jesteś obciążona wiekiem i ze poroniła...Ale mimo wszystko nie odbieraj sobie tej radości z ciąży 😊 A jeśli tak martwisz się to możesz co 2 tygodnie latać na usg aby zaspokoić swoje zmartwienia i cieszyć się z maleństwa 😊 To teraz będą prenatalne? 😊 Stresować się bedziesz jezzcze bardziej jak maleństwo przyjdzie na świat, bo wtedy to strach jest dużo większy. Trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo.
Tak, czekam na wyniki Pappa. A Ty który tydzień? Również trzymam kciuki 🤗
 
To niezupełnie tak.
Krzywa pokazuje, że nie masz nietolerancji glukozy i trzustka pracuje dobrze. Zatem wcześniejsze podwyższone wyniki na czczo mogły być „wypadkiem przy pracy”. Do diagnozy cukrzycy konieczny jest powtórzony wynik przy badaniu na czczo a nie jednorazowe przekroczenie.
Dziękuję☺️
 
Krzywa to nie jest obciążenie organizmu. To jest bardzo szkodliwy mit.
A ja jednak zgadzam się z lekarzem. I nikt nie powie, że te badanie można robić sobie raz w miesiącu tak dla siebie jak morfologię np.. Sama zle zniosłam te badanie, pół dnia przespałam. Wiec dla mnie jest badaniem, którym nie powinno się robić jeśli lekarz nie zaleca.
 
A ja jednak zgadzam się z lekarzem. I nikt nie powie, że te badanie można robić sobie raz w miesiącu tak dla siebie jak morfologię np.. Sama zle zniosłam te badanie, pół dnia przespałam. Wiec dla mnie jest badaniem, którym nie powinno się robić jeśli lekarz nie zaleca.

W Alabie np nie można go zrobić bez zgody od lekarza lub trzeba mieć niski wynik glukozy na czczo zrobiony w ciągu ostatniego miesiąca

I trochę się nie dziwię bo np mój mąż nie może wykonywać tego badania i może by nie umarł ale było by słabo (ma cukrzycę 1 typu). On świrem nie jest ale wiadomo takich nie brakuje
 
A ja jednak zgadzam się z lekarzem. I nikt nie powie, że te badanie można robić sobie raz w miesiącu tak dla siebie jak morfologię np.. Sama zle zniosłam te badanie, pół dnia przespałam. Wiec dla mnie jest badaniem, którym nie powinno się robić jeśli lekarz nie zaleca.

W Alabie np nie można go zrobić bez zgody od lekarza lub trzeba mieć niski wynik glukozy na czczo zrobiony w ciągu ostatniego miesiąca

I trochę się nie dziwię bo np mój mąż nie może wykonywać tego badania i może by nie umarł ale było by słabo (ma cukrzycę 1 typu). On świrem nie jest ale wiadomo takich nie brakuje
Żadnego badania nie powinno się robić bez wskazań.
To, że „źle” zniosłaś to badanie (o ile wyniki były w normie) świadczy tylko o tym, że jest nieprzyjemne. No umówmy się ulepek z chemicznym posmakiem na pusty żołądek to paskudztwo. Nieprzyjemne nie znaczy obciążające czy niebezpieczne. Wiele bardziej obciążające jest niewykrycie cukrzycy, bo organizm reaguje dokładnie tak samo na OGTT jak na spożycie każdego równoważnika 75g glukozy. Sama miałam to badanie powtarzane 3 krotnie w krótkich odstępach czasu. Za wiedzą i skierowaniem diabetologa.

W ogóle przed każdym OGTT należy zbadać poziom glukozy (ubolewam, prawie nigdzie tego nie praktykują), bo jeśli problemy z tolerancją glukozy można stwierdzić bez testu to po co go wykonywać? Badanie służy wykryciu albo wykluczeniu zaburzeń gospodarki węglowodanowej to po co wykonywać już zdiagnozowanym? Zwłaszcza w podejrzeniu C1, którą weryfikuje się innym badaniem, bez konieczności podawania glukozy.
 
Żadnego badania nie powinno się robić bez wskazań.
To, że „źle” zniosłaś to badanie (o ile wyniki były w normie) świadczy tylko o tym, że jest nieprzyjemne. No umówmy się ulepek z chemicznym posmakiem na pusty żołądek to paskudztwo. Nieprzyjemne nie znaczy obciążające czy niebezpieczne. Wiele bardziej obciążające jest niewykrycie cukrzycy, bo organizm reaguje dokładnie tak samo na OGTT jak na spożycie każdego równoważnika 75g glukozy. Sama miałam to badanie powtarzane 3 krotnie w krótkich odstępach czasu. Za wiedzą i skierowaniem diabetologa.

W ogóle przed każdym OGTT należy zbadać poziom glukozy (ubolewam, prawie nigdzie tego nie praktykują), bo jeśli problemy z tolerancją glukozy można stwierdzić bez testu to po co go wykonywać? Badanie służy wykryciu albo wykluczeniu zaburzeń gospodarki węglowodanowej to po co wykonywać już zdiagnozowanym? Zwłaszcza w podejrzeniu C1, którą weryfikuje się innym badaniem, bez konieczności podawania glukozy.

Nie wiem czemu mnie tu zacytowałaś mój mąż ma cukrzycę od dziecka. Także dawna zdiagnozowana i leczona insulina bo przy 1 nic innego nie pomoże. Po prostu ja pokazałam że nawet prywatne laby nie zrobią bez wskazan i dlaczego 😉
 
reklama
Dziewczyny ja przed badaniem miałam najpierw sprawdzony cukier glukometrem. Chyba właśnie dlatego, że nie podaje się glukozy jak jest wysoki na glukometrze. Teraz sobie jeszcze przypomniałam, że na glukometrze miałam 92, a z krwi jak pisałam 81. Też jest różnica, ale podobno glukometry nie są dokładne.
 
Do góry