reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do formy

Mnie też pomalutku ciągnie... ale dalej coś ze mnie leci, mało ale jednak, a to już ponad 5 tyg. jak długo jeszcze :confused:

U nas w grę wchodzi naturalne planowanie... może być ciężko, ale wiem, że nawet po porodzie podczas karmienia jest to możliwe...

a jeśli chodzi o "ciasnotę" to mi się wydaje, że będzie bardziej za luźno niż za ciasno...:zawstydzona/y:

ja już mam dość tego połogu:no: do tego ta skóra na brzuchu nie chce mi sie wciągać i wyglądam na 4 miesiąc :baffled:
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas w grę wchodzi naturalne planowanie... może być ciężko, ale wiem, że nawet po porodzie podczas karmienia jest to możliwe...
Mata ja też wygladam grubaśnie. I z tego co pamiętam to długo tak wyglądałam przez ten wystający brzuch.

A co do naturalnych metod. To fajnie że nie jestem sama. Ja je stosuje od 10 lat i dla mnie to super. Przy pierwszym dziecku nie miałam okresu do samego końca karmienia piersia czyli 1 rok i 2 miesiące.
 
Mata ja nawet pisałam prace dyplową o tytule " Naturalne planowanie rodziny po porodzie". Ja kocham tą metode i fascynowałam sie juz tym jeszcze długo przed podjąciem decyzji o zamąż pójściu. Polecam ja!!!!!!!!! dla mnie to frajda
 
No to jestescie sumienne,dziewczyny.Ja przez 2.5 roku mierzylam sobie tempke i obserwowalam sluz,ale bardziej z mysla o dziecku,bo i tak uzywalismy prezerwatyw.No i z ciekawosci i dzieki temu wiedzialam,kiedy poczela sie Majka:-)
 
a mi dziś się śniło że byłam znów w ciąży i to z bliźniakami( chłopiec i dziewczynka):szok::szok::-D:-D obudziłam się przerażona:-D jak dla mnie dwójka starczy:tak: a metod naturalnych się boję ale to głównie wiąże się z moja niewiedzą:tak:
 
Jeśli chodzi o NMP to rozmawiałam z moim ginekologiem i powiedział że w sytuacji jak my - matki karmiące..wstawanie w nocy już zaburza naszą temperature, więc ogólnie obawiam się tej metody. zA i tak cykle miałam takie nieregularne od 28 do 36 dni a Olek to począł się w ostatni dzień miesiaczki.Na hormony nigdy się nie zdecyduje. Nigdy nie brałam i nie będę się faszerować żeby mi potem na staroś wąsy urosły. Azile a słyszałas, ze Kościół dopuścił prezerwatywy dla chorych na Aids. Może i nam( zdrowym ) da przyzwolenie......bo to chyba taka najmniej ingerująca w naturalność metoda .....ale to wszestko to tematy dyskusyjne..
 
Madziu ja tam nigdy nie stosowałam prezerwatywy i nie mam na to ochoty. A ja stosuje metodę wielo bojawową. W tej metodzie sa potrzebne trzy objawy i nie koniecznie mierzenie temperatury. Ja badam szyjkę , śluz i tz. wyliczenie cyklu(trzeb troszke dłuższego tłumaczenia). Ja nie mierze już temperatury od kiedy urodziłam pierwsze dziecko. U mnie metoda wielo objawa sie sprawdza, tylko wymaga cierpliwości i wprawy i oczywiście wyrozumiałości ze strony meża.
 
reklama
Ja przez ponad 3 lata mierzyłam temperature i obserwowałam śluz, a cykle mam bardzo regularne 28-50 dni :szok::-D:-D:-D i zawsze wiedziałam kiedy dostanę okres no i oczywiście wiedziałam kiedy poczęła się Dobrusia :tak:
 
Do góry