reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych pociech

reklama
U nas reakcja na bidon była okrutna. Przyzwyczajałam Karolę do niego jeden dzień. Picie miała nalane do niekapka i do bidonu. I wyraźnie lepiej jej pić z bidoniku :tak: Ku mojej radości.

Słyszałam w "Mamo już jestem", że kubki niekapki mogą nieprawidłowo wpływać na aparat mowy.

Karolka, a bidonik z canpolu też jest niekapkiem?

Ja nieraz się wściekam na bidon, bo (jak już pisała tu Sylwia), nie mam pomysłu na mycie słomki. My mamy bidonik Nuby i żeby dobrze wypłukac słomkę, muszę wciągać wodę z płynem swoją własną buziunią :-D Może Wy macie jakis pomysł na mycie słomki?
 
Ja myje slomki patyczkami do uszu.....jak dla mnie jedyny skuteczny sposób.
Mój kurczak odrazu złapal bidon i wiedziałj ak ma pić, nie mielismy problemu na szczeście.
Bidony jak przechyli sie to nie leci z nich ...na szczeście, bo nie mialam sily myć już podlogi co cwile po butelce:-)
 
o matko - butelki niezdrowe, niekapki niezdrowe, słomki niedomyte - to z czego te dzieci mają pić:szok::-D

no przecież jeżeli mój synek pije średnio z niekapka 3 minuty dziennie to z aparatem mowy chyba mu się nic nie stanie:-D, poza tym, że w trakcie picia trudno jest artykułować dźwięki;-)

mi z kolei słomki wydają się troszkę mało bezpieczne, bo Maks jak pije to często chodzi, a jak chodzi to zazwyczaj biegnie no i boję się, że się potknie, przewróci i gdzieś tę słomkę wbije:eek:
 
Koga te slomeczki są bardzo miękkie ;-)

Kuba juz tez ladnie pije z bidonika ale czasami tak jak osinkowej Agatce zdarza się go przechylac.
 
Maja za nic nie chce pić ostatnio z niekapka lub przez słomke, chwilę sie pobawi, ale jak chce mocno pić leci do kuchni po smoczek do butelki. Szybciej się przekonuje do picia dorosłego prosto z kubka, ale to w naszej asyście.
Niekapkiem i bidonem ze słomką rzuca i pokazuje jak z niekapka zrobić kapek.

Kasianka Maja uwielbia liczbę 3 ( akurat jej ulubiona bajka jest o niej) często na spacerze pokazuje trzy palce i obwieszcza dumnie tszy. szczególnie śmiesznie że 3 mówi po usłyszeniu pytania ile?. Często tym panie w sklepie szokuje.

Z innych postępów Maja - ja mam oko podbite oko. Maja z okrzykiem atak skoczyła na mnie z fotela. oberwałam kolanem. Skutki zabaw ojca z córką.
 
co do mycia slomki z bidonu to jezeli masz Kinga zmywarke (a kiedys pisalas ze kupilas) wiec to jest idealny sposob na czysta slomke.
u nas tez Zuzia pije z bidonu i tylko z niego bo z niekapka jakos jej nie wychodzilo picie
 
no przecież jeżeli mój synek pije średnio z niekapka 3 minuty dziennie to z aparatem mowy chyba mu się nic nie stanie:-D, poza tym, że w trakcie picia trudno jest artykułować dźwięki;-)

:-D:-):-D:-):-D:-)
howgh.....:-)

Zuzia- nie omieszkam spróbować.... z tym, że nie mam bidonu tylko same słomki...;-):-p:rofl2:;-)
 
reklama
Do góry