reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych pociech

A mój mały powiedział dzisiaj "a kuku"!!!
Jestem w szoku, bo ostatnimi czasy (tj. od jakichś 3 miesięcy woła tylko "tata":baffled: a gdzie "mama" :eek: )
 
reklama
W niedzielę, Maja rozbawiła całą rodzinę, po kilku godzinach latania za psami i próbach ich złapania. Bacia, która ją wytrwale edukowała, że piesek robi hau hau dumnie przyszła zaprezentować nową umiejętność wnuczki. I zapytała Maju jak robi Fibi, a Maj najpierw popatrzył się na babcię później na Fibi bardzo wymownie, wywalił jęzor na całą długość i zaczął dyszeć ....

Fibi robiła to samo, więc się śmiejemy, że nawet takiemu maluchowi nie da się wcisnąć, że piesek robi hau hau.

Z innych osiągniec to u nas jest już mama, tata, baba (na babcie i nianię), pa pa, da da - jak domaga się, żeby ją też zabrać jak wychodzimy do pracy, większość zwierząt to ko (niezależnie czy to ptak czy ssak, jak się rusza Maja wskazując palcem woła KO), nie z kiwaniem palcem, że nie wolno, oprócz mówienia gestowo pokazuje co chce, jak mamy jej coś dać podchodzi i zamyka i otwiera rączkę skierowaną na góry. Światło wie jak wyłaczyć a największą ma frajdę jak pilotem udaje jej się światło zgasić lub przyciemnić. Obecnie jesteśmy na etapie samodzielnych kroków, jeżeli Maja wie, że pomiędzy kanapą a fotelem jest przestrzeń niewielka, przechodzi sama na dwóch, jeżeli odległość wydaje się jej zbyt wielka przemieszcza się na 4.

Od wczoraj testujemy samodzielne jedzenie deserków ... Hmm Maja do przebrania, ja też, kuchnia do mycia ale frajda duża.
 
Brawa dla Majeczki i wszystkich dzieciaczkow za wszystkie postepy:-)


U nas takze ostatnio duzo postepow bo Selinka w koncu po dlugich tygodniach przygotowan ruszyla tzn zaczela przemieszczac sie po calym mieszkaniu - raczkowac a chwycona za raczki robi pare kroczkow :-) wszystkiego sie chwyta i wstaje co czesto konczy sie malym zadrapaniem i siniakiem. Spi juz zazwyczaj raz dziennie ok poludnia ok 2-2,5 godz ale tylko na spacerze. Mowi mama i tata ale chyba jeszcze bez zrozumienia i robi tatusiowi papa jak wychodzi do pracy .
Stala sie tez bardzo towazyska,jak widzi dzieci na spacerze to malo nie wyskoczy z wozka :-D a jak bylismy na wigili gdzie bylo ponad 20 osob to bez problemu bawila sie z wszystkimi nie zwazajac gdzie jest mama az bylam zazdrosna :-D
 
moja corka tez od okolo 2 tygodni probuje stac sama i ostatnio jej sie to udaje, ale najlepiej jej wychodzi kucanie i zastanawiam sie jak to mozliwe ze nie stoi jeszcze sama dluzej niz minute a kuca bez tzrymania sie czegokolwiek :confused:
 
Mateoś zaczyna raczkować:-) :-) :-) Wczoraj przeszedł przez przedpokój. Narazie robi tylko po kilka kroczków. Wiem, że teraz zacznie się bieganie za nim, ale jestem przeszczęśliwa:tak:
 
Gratulacje dla mateuszka :-)

Selinka raczkuje od kilku dni i teraz obiad gotuje przez cale popoludnia :-D :-D To takie cudowne jak taki maly szkrab sobie chodzi i wszystko oglada ja tez sie nie moge na nia napatrzec :-)
 
reklama
dziewczyny ja jestem w szoku:laugh2::laugh2::laugh2:

emi chodzi przy lozku sofach i w lozeczku:tak::tak::tak:

sa to bardzo malenkie niepewne kroczki ale zmienia polozenie w lozeczku jak ja klade to przemieszcza sie miedzy rogami
tak sie ciesze:-p
 
Do góry