reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych dzieci :D

Aleks od jakiegoś czasu rzuca przedmiotami. Po czym zamyka oczka, tak jak przy niespodziewanym hałasie i czeka, aż łupnie. Czasami przedmiot upada na dywan i nic nie słychać, ale odruch zamykania oczu ma :)
Potrafi w nocy odnaleźć smoczek i wsadzić go do buzi.
Uwielbia siupać na stojąco (na to mu jeszcze za często nie pozwalam) i na kolankach.
Próbuje siadać z pozycji na czworaka, podwijając nóżkę pod siebie. Niestety jeszcze siedzieć samodzielnie nie umie, więc ląduje nie mogąc złapać równowagi.
 
reklama
Hej :-):-)
Maks tez robi babelki ze sliny :-D:-D:-D czasami jak nie wyjdzie to mu sie plujnie na odleglosc :szok::szok:
Turlanie nam nie za bardzo wychodzi :sorry: bo zazwyczaj psiak nam w tym przeszkadza :eek::eek: mysli, ze to tak specjalnie dla niej te wygibasy :-D:-D
Poza tym coraz ladniej nam idzie siedzenie :tak::tak: z podparciem jak narazie ale przestaje sie po malu kiwac na boki :-D
No i zaczal krzyczec w nieboglosy :shocked2::shocked2: i chichrac sie na glos :laugh2:
 
Hello

Moje dziecie zrobilo kolejne postepy...

1. Odmówiła jedzenia papek..tylko i wylacznie musi miec rozgniecione widelcem jak nie czuje grudek wypluwa i nie je...

2. Sama bierze lyzeczke i wsadza do buzi z jedzonkiem...2 na 5 razy trafi hheheheh ale licza sie checi

3. Od 2 tyg kapie ja w duzej wannie na foteliku do kapieli...
Od 2 dni zawsze chlup i lezy na brzuchu w wodzie (dupka swobodnie sie unosi w wodzie a ona nozkami zabka) oczywiscei trzymam ja pod paszkami. Ma radosci ze ho ho

4. jak lezy na brzuchu rozklada rece na boki i sie buja...

5. jak siedzi z podparciem to sie juz nie buja na boki (zauwazylam to od jakis 7 dni)

6. gryzie...moj policzek i wszystko co na drodze.... ostatnio prubowala pogryzc kafelki w kuchni ale jakos nie wyszlo... :)))
 
Ostatnia edycja:
Marcel też robi "samolocik" jak leży na brzuchu :-D Już bardzo ładnie prosto siedzi sam bez podparcia i się nie kiwa. A dzisiaj sam usiadł tak zupełnie bez pomocy :-) W dużej wannie też go kąpiemy i jest duuuuuużo więcej zabawy niż w wanience (a jak kąpiemy go u moich rodziców w dwu osobowej wannie to poprostu raj na ziemi tyle, że wtedy mama musi kąpać się z nim :happy:) To akurat nie jest powód do dumy ale mąż nauczył Marcela pokazywać język na zawołanie :confused2: No i nocnik jest już regularnie w użyciu kupka i co najmniej 2 siusiania muszą być :-)
 
AsiekZ już nocnika używacie???
Łał!!!!!:szok: super, aż trudno uwierzyć, że tak małe dziecko potrafi skumać, że ma coś do niego wyprodukować!
 
zostawiłam dziś Mateusza na chwile w łożeczku, poszłam do kuchni... wracam a on siedzi.... sam sie podniósł, byłam w szoku :-)
myślałam że to jeszcze troche potrwa bo do wczoraj siedział sam tylko moment i to jak go posadziłam...
ale i tak długo nie wysiedział, ale niewiele juz mu brakuje
 
reklama
zostawiłam dziś Mateusza na chwile w łożeczku, poszłam do kuchni... wracam a on siedzi.... sam sie podniósł, byłam w szoku :-)
myślałam że to jeszcze troche potrwa bo do wczoraj siedział sam tylko moment i to jak go posadziłam...
ale i tak długo nie wysiedział, ale niewiele juz mu brakuje

Kochana to nie wiedzialas ze dzieci zaskakuja w najmniej spodziewanym momencie.
Moja tez tak robi...czasami sie martwie ze cos nie halo z nia a tu jak juz tak mysle pach i robi to...zazwyczaj z dnia nadzien
 
Do góry