reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Postęp w rozwoju u dzieci urodzonych w styczniu 2009

No to moja mała to już w ogóle szczypiorek, waży 7 kilo.. a na początku kluseczką była (3360 waga urodzeniowa i do 5 miesiąca bardzo ładnie przybierała na wadze) :-( tylko ja się wsumie nie dziwie, że tak jej na wadze spadło jak on przez cały dzień się rusza.. usiedzi w miejscu nie dłużej niż 5 min.. Zobaczymy jak w tym miesiącu będzie.. jak dalej słabo, to pewnie jakieś badania będziemy musiały robić, no a co się dalej robi jak dziecko mało waży to nie mam pojęcia... może wy wiecie? Jakieś witaminy.. czy specjalna dieta ??:eek:
 
reklama
Alicja - jeśli dziecko mało waży ale wszystko inne jest w porządku to chyba tylko można je dotuczyć jakimś jedzonkiem - np kaszka sinlac - ona jest też dla dzieci z niedowagą. Ale gdyby oprócz tego, że dziecko mało waży miałoby jakieś niedobory to na pewno jakies witaminki by się mu dawało - w sumie nie znam się na tym, ale tak mi się wydaje ;-)
Baska - chetnie poczytam, co tam ciekawego na temat tego tranu Twoja lekarka Ci powie :tak: ja nawet nie wpadłam na to, żeby dziecku tran podawać, a faktycznie tyle się słyszy o jego dobrym działaniu :-)
 
Baśka - ja też chętnie poczytam, co Ci lekarka powiedziala :tak: tyle lat daje tran starszej córce, a nie wpadłam na to , że Karolcia też moglaby dostać :zawstydzona/y:
 
Hej Dziewczyny :-D:-D Trochę czasu minęło od naszej ostatniej wizyty na stronie. U nas wiele zmian. Po pierwsze Jasio ma już 8 ząbków. Co mnie martwi to to że jeszce sam nie siedzi za bardzo a o samodzielnym siadaniu nawet mowy nie ma a już chyba najwyższa pora :-:)-:)-( I nie wiem czy coś z moim dzieckiem jest nie tak?? Kolejna zmiana to to że mały jest na nutramigenie. Nasza lekarka uważa że mały ma alergię na mleko ale ja myślę że to coś innego i już chyba znalazłam winowajce: gluten. Po odstawieniu wszystkiego co zawiera gluten mały jest zupełnie inny. Ładnie przybiera na wadze Różnica miedzy przedostatnim szczepieniem a ostatnim(dwa i pół miesiąca) to 250g. A od kiedy odstawiłam gluten w ciągi 3 tygodni przybrał na wadze prawie kilogram. Kupy też robi tylko 2 razy dziennie i nie są kwaśne. Lekarka upiera się ze to alergia na mleko bo na buzi ma tylko wysypkę a raczej miał :-D:-D Do alergologa jesteśmy umówieni na 26.X. Czy któraś z Was może też miała coś podobnego?? I może podzielić się wiadomościami. Zazdroszcze am że wasze maluszki już siedzą :-:)-(
 
Nati gratuluje ząbków :-D Też bym już tak chciała... ;-) Naprawde te Wasze dzieciaczki to szczypiorki :sorry: Mój Wiktor teraz waży 8500 przy wadze urodzeniowej 3700 :-p (według lekarki za dużo :eek:)Nawet nie wiedziałam, że jest tran dla dzieci a chętnie też bym maluchowi dawała. A mój syn to od kilku dni chce żeby go oprowadzać za ręce po całym domu :shocked2: Jak załapie czegoś rękoma to podniesie się na nogach i stoi :wściekła/y: Ładnie stawia kroki ale boję się, że to za wcześnie na oprowadzanie za ręce :confused: dziewczyny pomóżcie co mam robić? Oprowadzać czy nie? Wiedziałam, że mnie to nie minie, że kiedyś zacznie chodzić ale nie myślałam że z dnia na dzień tak mnie załatwi!:szok::szok::szok:
A wszystko zaczęło się tydzień temu jak włożyłam go do chodzika... Od razu załapał o co biega a że mamy panele a nie mamy dywanów więc jak raz się odepchnie to przejedzie z jednego do drugiedo końca pokoju...:zawstydzona/y:
 
Mój szkrabik mimo że sam nie siedzi też już staje na nóżki( gdzie tu sens i logika??) W sumie to nie wiem czy to dobrze czy nie ale z drugiej strony przecież na siłe go nie stawiam. Uważam że dziecko samo nie zrobi sobie krzywdy.:-D:-D I jeżeli już staje to znaczy że już jest na to gotowy. Kuzynki córka jest z 7 stycznia tego roku i już w wieku 6 miesięcy stanęła na nogi. :szok::szok::szok::szok:
 
Nati gratuluje ząbków :-D Też bym już tak chciała... ;-) Naprawde te Wasze dzieciaczki to szczypiorki :sorry: Mój Wiktor teraz waży 8500 przy wadze urodzeniowej 3700 :-p (według lekarki za dużo :eek:)Nawet nie wiedziałam, że jest tran dla dzieci a chętnie też bym maluchowi dawała. A mój syn to od kilku dni chce żeby go oprowadzać za ręce po całym domu :shocked2: Jak załapie czegoś rękoma to podniesie się na nogach i stoi :wściekła/y: Ładnie stawia kroki ale boję się, że to za wcześnie na oprowadzanie za ręce :confused: dziewczyny pomóżcie co mam robić? Oprowadzać czy nie? Wiedziałam, że mnie to nie minie, że kiedyś zacznie chodzić ale nie myślałam że z dnia na dzień tak mnie załatwi!:szok::szok::szok:
A wszystko zaczęło się tydzień temu jak włożyłam go do chodzika... Od razu załapał o co biega a że mamy panele a nie mamy dywanów więc jak raz się odepchnie to przejedzie z jednego do drugiedo końca pokoju...:zawstydzona/y:
Zgadzam się z nati1309
Myślę,że skoro mały się rwie do oprowadzania to znaczy ,ze jest już na to gotowy i czemu miałabyś mu tego zabraniać.Jeżeli nie czułby się na siłach na pewno by się nie rwał do tego.Nic na siłę i to chyba jest najważniejsze.

Mój za ręce oprowadzany jest od 6 m-c bo tak chce,jest silny i naprawdę dużo umie.
Dwa dni temu utrzymał się parę sekund sam na nogach bez podpierania się czegokolwiek.
Przechodzi z jednego końca ławy na drugi sam.
Jednak coś za coś przez tą swoją aktywność( śmieję się ,że mam małe ADHD ) mały schudł i to bardzo.:confused2:
 
Silne te chłopaki hehe :-) Ale za to, że jest taki ciekawy wszystkiego to jak na razie nic nie chce gadać... On woli zwiedzać...
 
Mój też nic nie mówi jedynie UUUUUUUU robiąc usteczka słodko w tutkę wtedy bym go zjadła.
Zabawki tak za bardzo go nie interesują woli rzucać o kafelki metalowymi miseczkami bo chyba podoba mu się ten hałas.:szok:

Dziś w nocy minął trzeci dzień tej niby trzy dniówki a wysypki nie ma to chyba znaczy,że jednak nie była to ta trzy dniówka.
To co w takim razie?
 
reklama
Mój mały też już jest po trzydniówce, wysypkę miał najpierw na szyjce i pod bródką, później dopiero pojawiła się na brzuszku.
Vega Vega ja bym poszła z małym w poniedziałek do lekarza, na pewno wizyta nie zaszkodzi.
Mój mały tak jak Twój synek, już od 6 m-ca prowadzimy go za rączki. Mali siłacze ;-)
 
Do góry