reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Hej byłam dzisiaj u reumatologa i dał mi lek PLAQUENIL na dodatnie Ana3 a dokładniej SS-B. Problem w tym że w żadnej aptece nie mogę go dostać. Nawet w hurtowniach go nie ma. Któraś z was stosowała ten lek?
 
reklama
Hej byłam dzisiaj u reumatologa i dał mi lek PLAQUENIL na dodatnie Ana3 a dokładniej SS-B. Problem w tym że w żadnej aptece nie mogę go dostać. Nawet w hurtowniach go nie ma. Któraś z was stosowała ten lek?
tak, była dziewczyna co go miała @roki_1991 jeśli jeszcze zaglądasz może coś podpowiesz
 
Hej byłam dzisiaj u reumatologa i dał mi lek PLAQUENIL na dodatnie Ana3 a dokładniej SS-B. Problem w tym że w żadnej aptece nie mogę go dostać. Nawet w hurtowniach go nie ma. Któraś z was stosowała ten lek?
Z jakiej części Polski jesteś i czy masz receptę elektroniczna czy papierowa? Z tym lekiem zawsze był problem, go się sprowadza w jakiś inny sposób niż normalnie z hurtowni, ale jakis czas temu pytałam w aptece, do której kieruje mój reumatolog i mieli.
Ja stosowałam, czułam się dobrze, wyniki morfologii miałam dobre, OCT plamek w oczach też. Ale przerwałam po jakichś 5 opakowaniach z powodu covid (został zablokowany do sprzedaży i skierowany na oddziały) i już więcej nie poszłam po niego. W wynikach ANA mi właściwie nie zbił. Na tę chwilę raczej nie będę chciała go więcej brać, ale ja mam tylko dsf70, przy SSB może będzie działał ochronnie na ciążę.
 
Z jakiej części Polski jesteś i czy masz receptę elektroniczna czy papierowa? Z tym lekiem zawsze był problem, go się sprowadza w jakiś inny sposób niż normalnie z hurtowni, ale jakis czas temu pytałam w aptece, do której kieruje mój reumatolog i mieli.
Jestem z Wielkopolski i niestety receptę mam papierowa. Co chwilę sprawdzam stronę kto ma lek. Jedno opakowanie pojawiło się dzisiaj w moim mieście ale okazało się że dla osoby która już ma rozpoczęta receptę..
 
Jestem z Wielkopolski i niestety receptę mam papierowa. Co chwilę sprawdzam stronę kto ma lek. Jedno opakowanie pojawiło się dzisiaj w moim mieście ale okazało się że dla osoby która już ma rozpoczęta receptę..
I co, w tej samej aptece powiedzieli Ci, że dla Ciebie nie zaczną sprowadzać?
 
z tego co zrozumiałam to lek ten otrzymujemy z zagranicy i wszystkie transporty idą w pierwszej kolejności do szpitali dla chorych na covid.
Tak było wiosna 2020 kiedy ja brałam ten lek. Nie mogłam zrealizować recepty w żadnej aptece. Kazano mi jechać do szpitala zakaźnego i tam wnioskowac o udostępnienie leku (marne szanse, nie skorzystałam, zarzucilam terapię). Ale od tego czasu obalono wybitne działanie tych substancji na zdrowienie z covid. Pytałam kilka miesięcy temu w mojej aptece i pani mi potwierdzila, że mają w bieżącej sprzedaży bez zamawiania.
 
A więc koleżanka też piszę o Grześkowiak, bo akceptuje immuno.
Podaje tez nazwiska Breborowicz, Kubiczyk i Żak. Ale tak na prawdę chyba warto byłoby ruszyć poza Poznań.
Pomyślcie o Łodzi. Wiem, że to koszty, ale walczyć trzeba.
Teraz dodała mi Arechin, bo też ładnie działa... po co? przecież to na malarię...
 
Teraz dodała mi Arechin, bo też ładnie działa... po co? przecież to na malarię...
Nie patrz, że na malarke. Tak, to działa na autoagresję, jest to starsza generacja leku plaquenil. Ale przed arechinem musisz wcześniej iść do okulisty, zrobić OCT i potem kontrolować wzrok podczas brania. Ja miałam kontrole na Plaquenilu i okuliści mówili, że plaquenil rzadko ma takie skutków ubocznych, ale Arechin ma wyraźnie częściej. Ja zrobiłam najpierw prywatnie OCT a potem wskoczyłam już na termin NFZ i lekarz porównywał wyniki sprzed brania do tych w trakcie brania.
 
reklama
Nie patrz, że na malarke. Tak, to działa na autoagresję, jest to starsza generacja leku plaquenil. Ale przed arechinem musisz wcześniej iść do okulisty, zrobić OCT i potem kontrolować wzrok podczas brania. Ja miałam kontrole na Plaquenilu i okuliści mówili, że plaquenil rzadko ma takie skutków ubocznych, ale Arechin ma wyraźnie częściej. Ja zrobiłam najpierw prywatnie OCT a potem wskoczyłam już na termin NFZ i lekarz porównywał wyniki sprzed brania do tych w trakcie brania.
Ale wszystkie ANA mam negatywne, to chyba nie ma wskazania? Czy już mieszam?
 
Do góry