reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ja mam homo. Hetero to nie jest poważna mutacja. Natomiast podwyższona homecysteina u ciebie już tak. O tych witamin nie wzrosła, ale z powodu braku metylu jest tak wysoka.
 
reklama
Hej dziewczyny
Czy ma któraś z was mutacje genu MTHFR c677t heterozygota ?
Jestem po poronieniu.
30 września badalam homocysteine i miałam 9,65 - zaczęłam brać femibion 0 oraz folian z firmy Solgar 0,400
Wczoraj badałam homocysteine i mam 10,5 :-(
Wzrosła przez te witaminy nie zmetylowane, które są w femibion 0 ? 🤔🤔
nie mam tej mutacji, ale miałam wysoką homocysteinę. Femibion 0 ma w składzie niemetylowany kwas foliowy i b12, one Ci nie zbiją. Najlepiej brać czystą b12 metylokobalaminę i folian. Badałaś poziom b12 we krwi ?
 
Hej dziewczyny
Czy ma któraś z was mutacje genu MTHFR c677t heterozygota ?
Jestem po poronieniu.
30 września badalam homocysteine i miałam 9,65 - zaczęłam brać femibion 0 oraz folian z firmy Solgar 0,400
Wczoraj badałam homocysteine i mam 10,5 :-(
Wzrosła przez te witaminy nie zmetylowane, które są w femibion 0 ? 🤔🤔

Ja m homo. Jeśli rośnie homocysteina odstaw femibion, bo ma zwykły kwas i bierz tylko metylowany w większej dawce i Wit b12.
 
nie mam tej mutacji, ale miałam wysoką homocysteinę. Femibion 0 ma w składzie niemetylowany kwas foliowy i b12, one Ci nie zbiją. Najlepiej brać czystą b12 metylokobalaminę i folian. Badałaś poziom b12 we krwi ?
B12 badałam i mam w normie ale już sobie zamówiłam metylowane B6 , B12, Kwas foliowy oraz Wit D3 (bo wyszła mi wartość 24)
 
B12 badałam i mam w normie ale już sobie zamówiłam metylowane B6 , B12, Kwas foliowy oraz Wit D3 (bo wyszła mi wartość 24)
Przy homocysteine ważna jest odpowiednia dawka zarówno b6, b12 jak i kwasu foliowego. I każdy organizm inny, także musisz próbować co zadziała na Ciebie ;) A dziewczyny coś na pewno podpowiedzą
 
@dagmarie25 @Porzeczka1234 za dwa tyg jadę do prof Malinowskiego. Jak pieniężnie się przygotować tzn na jaką kwotę te badania . Myślę że można płacić kartą . Tak???? I mam pakiet trombofilia i kariotypy myślę że uzna bo geny się nie zmienia. Resztę myślę powtórzy. Zgadzam się z wami szkoda czasu i kasy na zwykłych lekarzy ja jestem z Podkarpacia i zamierzam dojeżdżac i uważam że warto się pomęczyć i nawet wziąć pożyczkę . To już kwestia priorytetów dla mnie kasa się nie liczy liczy się efekt i ta gwarancja doktora że jeśli nie ma wady to daje gwarancję donosić
Można płacić kartą :) koszty to zależy z tego co słyszałam to teraz 7tys max. Ja płaciłam jakieś 4-5tyś :) zależy od tego ile i jakie masz badania... powodzenia na wizycie i trzymam mocno kciuki <3
 
Ja mam wszystkie badania pytanie ile uzna myślę że genetykę na pewno.
Ja na pierwszej wizycie byłam na koniec sierpnia. Też miałam masę badań, w tym immunologicznych. Zlecił tylko te, których nie miałam, a które on ma na swojej takiej standardowej liście badań. Niektóre należało odświeżyć bo były sprzed roku, np.: badanie nasienia więc też je zlecił choć mieliśmy ale to zrozumiałe dla mnie.
 
Dziewczyny zna się któraś badania na krzepliwość chyba jest ok? @Destino ty kochana to ogarniasz chyba..?
Image%20(1).jpeg
 
reklama
Do góry