reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Wybrałam do badania na początek antykoagulant,ana1 i igg igm met. Elisa - cZy te badania można wykonywać w trakcie trwającej ciąży,wynik nie będzie zafałszowany ? Warto coś jeszcze dodac ?
1) antykoagulant tocznia
2) ana (jeśli kupujesz w Diagnostyce to nie ana1, tylko ana2)
3)przeciwciała (nie napisałaś jakie, ale pewnie p/antykardiolipinowe i p/beta-2-glikoproteinie) IgG, IgM
robi się w ciąży. Oczywiście, na wyniku warto dopisać sobie ołówkiem, w którym tygodniu ciąży było badanie, aby lekarz właściwie interpretował. Jeśli masz lub niedawno miałaś infekcję (dróg oddechowych, pochwy, bóle stawów, zęba), to ana może wyjść podwyższone i nie będzie do końca wiadomo, czy miało wpływ na ciążę, czy nie, czyli pewnie do powtórki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
1) antykoagulant tocznia
2) ana (jeśli kupujesz w Diagnostyce to nie ana1, tylko ana2)
3)przeciwciała (nie napisałaś jakie, ale pewnie p/antykardiolipinowe i p/beta-2-glikoproteinie) IgG, IgM
robi się w ciąży. Oczywiście, na wyniku warto dopisać sobie ołówkiem, w którym tygodniu ciąży było badanie, aby lekarz właściwie interpretował. Jeśli masz lub niedawno miałaś infekcję (dróg oddechowych, pochwy, bóle stawów, zęba), to ana może wyjść podwyższone i nie będzie do końca wiadomo, czy miało wpływ na ciążę, czy nie, czyli pewnie do powtórki.
@aspekt ,roki dziękuję serdecznie za podpowiedzi☺️Wyniki będę miała za 3 tygodnie. Plamienie ustało po duphastonie,czyli że chyba działa. Albo cisza przed burzą 🥺
 
Witam, może ktoś mi podpowie gdzie można zrobić szczepienia limfocytami mając skierowanie. Wiem, że robią szczepienia w Apc w Łodzi niestety nie mogę się dodzwonić, na maila z prośbą o kontakt też zero reakcji, pozdrawiam
 
Witam, może ktoś mi podpowie gdzie można zrobić szczepienia limfocytami mając skierowanie. Wiem, że robią szczepienia w Apc w Łodzi niestety nie mogę się dodzwonić, na maila z prośbą o kontakt też zero reakcji, pozdrawiam
Witaj
Od kogo masz skierowanie na NFZ? Nie bardzo rozumiem? Dzwonisz na komórkę czy stracjonarny. Jutro są szczepienia i prof przyjmuje dzwoń ok 14-15:00.

@mała79 kochana moim zdaniem wyniki masz raczej dobre prócz tego attp ale masz dawkę 0,6 a to dawka lecznicza. Malina zawsze mówił , że patrzy się na wszystkie wyniki i na dawkę heparyny. Jak się czujesz ? Kiedy wizyta ? Ściskam
 
Hej,
Czy któraś z Was tak miała? Pierwsza miesiączka po poronieniu wystąpiła dokładnie 6tygodni. Teraz czekam na drugą, ale nic się nie dzieje. Zawsze cykle były regularne 26-28dni, a teraz 32dzień i nic. Już mnie to trochę zestresowało, bo wyczuwam kolejny problem :( na codzień biorę witaminy z bicaps o alliness: b complex, koenzym q10, wit c i e, d3k2mk7 i omega 3, ale nie sądzę, ze któraś z nich mogła się do tego przyczynić. Wizytę u mojego lekarza mam za 2 tyg dopiero.
 
Hej,
Czy któraś z Was tak miała? Pierwsza miesiączka po poronieniu wystąpiła dokładnie 6tygodni. Teraz czekam na drugą, ale nic się nie dzieje. Zawsze cykle były regularne 26-28dni, a teraz 32dzień i nic. Już mnie to trochę zestresowało, bo wyczuwam kolejny problem :( na codzień biorę witaminy z bicaps o alliness: b complex, koenzym q10, wit c i e, d3k2mk7 i omega 3, ale nie sądzę, ze któraś z nich mogła się do tego przyczynić. Wizytę u mojego lekarza mam za 2 tyg dopiero.
Długości cykli mogą się trochę zmienić na początku. Spokojnie, daj organizmowi czas na to aby doszedł do siebie. To że teraz cykl trwa 32 dni i nie ma @ to nie oznacza że następny będzie też długi ;)
 
Hej,
Czy któraś z Was tak miała? Pierwsza miesiączka po poronieniu wystąpiła dokładnie 6tygodni. Teraz czekam na drugą, ale nic się nie dzieje. Zawsze cykle były regularne 26-28dni, a teraz 32dzień i nic. Już mnie to trochę zestresowało, bo wyczuwam kolejny problem :( na codzień biorę witaminy z bicaps o alliness: b complex, koenzym q10, wit c i e, d3k2mk7 i omega 3, ale nie sądzę, ze któraś z nich mogła się do tego przyczynić. Wizytę u mojego lekarza mam za 2 tyg dopiero.

Mi dopiero na 3 cykl po zabiegu wróciła normalna długość cykli więc spokojnie to normalne ;)
Witaminy biorę podobne, to na pewno nie ich sprawa. Organizm musi dojść do siebie.
 
Screenshot_2020-10-05-12-22-48-664_com.facebook.lite.jpg
Screenshot_2020-10-05-12-22-48-664_com.facebook.lite.jpg
 
Dziękuję Wam bardzo dziewczyny. Człoeiek juz się stresuje, że z hormonami jest zle i to dlatego. A dzieci jeszcze nie mam, wiec liczę ma to, ze chociaz pod tym względem będę normalnie plodna. Tak sobie pomyslalam, ze po lyzeczkowaniu moze byc gorzej z miesiaczka, bo spora ingerencja w organizm, ale jestem panikara i szukalam potwierdzenia. Pozdrawiam Was
 
reklama
Do góry