reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ja byłam u Paśnika. Straciłam u niego 2 ciąże.. pojechałam do profesora Malinowskiego i mam synka :) słyszałam że sa dziewczyny którym Paśnik pomógł ale osobiście chyba żadnej nie znam .... ja mając do czynienia z jednym i drugim to z całego serca polecam profesora Malinowskiego <3
O kurde to nie jest dobra wiadomość. Może będę wśród tych którym pomogł. Zobaczę po 1 wizycie co powie.
Gratuluję synka. Super ze się udało. Dajesz nadzieję tym że go masz takiej jak ja ;)
 
reklama
O kurde to nie jest dobra wiadomość. Może będę wśród tych którym pomogł. Zobaczę po 1 wizycie co powie.
Gratuluję synka. Super ze się udało. Dajesz nadzieję tym że go masz takiej jak ja ;)
[/QUOTE
Mi sie udalo po jego zaleceniach :) chociaz pierwsze jego zalcenia to byly szczepienia, ale ze ja nie chcialam to poprosilam o inna forme leczenia i udalo sie obecnie 19 tc, po 4 poronieniach
 
Wybrałam do badania na początek antykoagulant,ana1 i igg igm met. Elisa - cZy te badania można wykonywać w trakcie trwającej ciąży,wynik nie będzie zafałszowany ? Warto coś jeszcze dodac ?
 
Wybrałam do badania na początek antykoagulant,ana1 i igg igm met. Elisa - cZy te badania można wykonywać w trakcie trwającej ciąży,wynik nie będzie zafałszowany ? Warto coś jeszcze dodac ?

Jeśli mogę co doradzić to zrób ana2 zamiast ana1. Bo same ana1 noc Ci nie powiedzą, A ana2 już chociaż ewentualne miano przeciwciał pokaże. Cenowo hyba się za bardzo nie różni, A jeśli ana1 wyjdzie dodatnie to i tak trzeba zrobić ana2. Nie wiem co za badanie to igg i igm met. Eliza, natomiast ana spokojnie możesz robić w ciąży. Co do antykoagulant tocznia to zastanów się od razu nad pełną diagnostyką zespołu antyfosfolipidowego czyli przeciwciala antykariolipinowe igg i igm oraz beta2glikoproteinowe też igg i igm. To akurat warto zrobić w czasie gdy działają hormony ciazowe, więc śmiało możesz zrobić
 
Dziewczynki mam już dzisiejsze wyniki:
bhcg 5354mlU/ml
Pierwsze ddimery robiłam po zastrzyku z heparyny wyniosły mniej niż 0,19
TTeraz Badania zrobione 24 h po zastrzyku z heparyny:
APTT 24,5 sek
DDimery 0,2 mikrog/ml
Fibrynogen 242,5 mg/dl
@Auri_a @Porzeczka1234 @Destino co myślicie. Mam już od Paśnika heparynę 0,6 od dziś w jednym zastrzyku.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczynki mam już dzisiejsze wyniki:
bhcg 5354mlU/ml
Pierwsze ddimery robiłam po zastrzyku z heparyny wyniosły mniej niż 0,19
TTeraz Badania zrobione 24 h po zastrzyku z heparyny:
APTT 24,5 sek
DDimery 0,2 mikrog/ml
Fibrynogen 242,5 mg/dl
@Auri_a @Porzeczka1234 @Destino co myślicie. Mam już od Paśnika heparynę 0,6 od dziś w jednym zastrzyku.
Co prawda pytanie nie jest do mnie kierowane i niewiem dokldnie jakie masz normy ale aptt chyba niskie masz. Ja takie niskie miałam cała ciąże ,ddimery cała ciąże miałam w okolicach 200-300. Mi się udało donosić, takie aptt Niskie miała Tez oczekująca i roki i im tez się udalo. Nie mniej jednak dziewczyny tutaj twierdzą , ze jest ono za niskie i Potrzeba większa dawkę heparyny... Beta piękna, piękny przyrost!
 
Dziewczynki mam już dzisiejsze wyniki:
bhcg 5354mlU/ml
Pierwsze ddimery robiłam po zastrzyku z heparyny wyniosły mniej niż 0,19
TTeraz Badania zrobione 24 h po zastrzyku z heparyny:
APTT 24,5 sek
DDimery 0,2 mikrog/ml
Fibrynogen 242,5 mg/dl
@Auri_a @Porzeczka1234 @Destino co myślicie. Mam już od Paśnika heparynę 0,6 od dziś w jednym zastrzyku.
Uważam, że ddimery rewelacyjne, choć hematologiem nie jestem. Takie niskie miałam tylko jeden dzień, przy teście ciążowym, potem mimo heparyny szybko przekroczyły 500. Tak więc nie czepialabym się. Jak badałam aptt i fibrynogen, to lekarz powiedział, że szkoda pieniędzy, bo heparyna już i tak krąży. Nie znam też norm krzepnięcia krwi dla ciężarnych, a myślę, że się zmieniaja. Musisz wiedzieć, że 0,6 to dawka lecznicza już. Tak więc zabezpiecza przed zakrzepami. Wiem, że u niektórych jest za mała, ale mi wystarczyła. Oby tobie również. Beta super [emoji178]
 
reklama
Dziewczynki mam już dzisiejsze wyniki:
bhcg 5354mlU/ml
Pierwsze ddimery robiłam po zastrzyku z heparyny wyniosły mniej niż 0,19
TTeraz Badania zrobione 24 h po zastrzyku z heparyny:
APTT 24,5 sek
DDimery 0,2 mikrog/ml
Fibrynogen 242,5 mg/dl
@Auri_a @Porzeczka1234 @Destino co myślicie. Mam już od Paśnika heparynę 0,6 od dziś w jednym zastrzyku.

Przyrost bety piękny :) co do aptt też miałam niskie, ale w suzonpozniejszej ciąży. Teraz pamiętam że basiawol ostatnio miała też niskie aptt i dziewczyny pisały zeby pilnowala więc miej ez na uwadze. Na pewno się odezwę i same napisza ;)
 
Do góry