reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Cześć dziewczyny , mam pytanie odnośnie accofilu od kiedy go braliście ? Czy od owolucji czy od dodatniej bety? Ja jestem po stymulacji lamettą i zastrzyku ovitrelle - teraz czekam 2 tygodnie i beta.
 
reklama
Hej

@kasiula222 - jak u Ciebie? Ponawiacie próby?

@olaa90 - jak się wracało? Synuś w żłobku czy z nianią? :)

@szkala - trzymam kciuki, powodzenia!

@Nadzieja2018 - dzięki za odpowiedź :) A jak Twoja IO i cukry na Encortonie? Mi po nim zawsze skakały. Brałaś Siofor albo jakiś lek z metforminą?
Jaką dawkę miałaś clexane? Nasza historia i "problemy" z tego, co widzę w Twojej stopce jest trochę podobna, dlatego tak dopytuję :))
Jesli znalazłabyś chwilkę by mi na priv podesłać szczegóły leczenia przed i w trakcie ciąży to byłabym wdzięczna <3

@aspekt - dziękuję kochana! Powodzenia w przeprowadzce :)

@rose34 - ja jeszcze nie brałam, ale mam zalecony po pozytywnej becie od dr Paśnika podskórnie.
 
Też tak mam brać lekarz zalecił. Choć czytałam na innym forum że czasami accofil podaje się po owolucji stąd też moje pytanie. Zobaczymy co to będzie , najpierw trzeba być w tej ciąży.
 
Też tak mam brać lekarz zalecił. Choć czytałam na innym forum że czasami accofil podaje się po owolucji stąd też moje pytanie. Zobaczymy co to będzie , najpierw trzeba być w tej ciąży.

Czasem też, o ile dobrze pamiętam, podaje się w okolicy owulacji, ale to dopochwowo (tak miała @marshia, ale u niej okazało się to nieskuteczne i zablokowało owulację). Może są też inne zalecenia dla osób, które korzystają, np. z in vitro bądź najzwyczajniej w świecie - zależy to od wyników. Nie wiem, tu zwykle dziewczyny chyba brały po becie. Chociaż nie jestem pewna czy @roxie123 nie brała po owu przez jakiś czas...?
 
@Marthi powoli się przymierzam ale obecnie walczę z przeziębieniem. Jestem na diecie dla IO i schudłam już 5kg zobaczymy co będzie...Nie mam wszystkich badań zrobionych bo przez tego koronowirusa Prokocim nie czynny ale zamierzam z większą dawka sterydu i clexane spróbować. A ty kiedy zaczynasz starania?
 
@Marthi
Moja IO i cukry na encortonie jeszcze lepsze niż przed :) Pilnowałam jedzenia z niskim indeksem glikemicznym, ale po teście obciążenia glukozą zluzowałam a pod koniec ciąży to już w ogóle :) Brałam tylko 500 glucophage xr. Miałam neoparin 0,4.
 
@kasiula222 - nie wiem, może jak wyniki męża po tych sterydach się polepsza spróbujemy, ale czuje blokadę, ze znów się nie uda i nie wiem jak wtedy zniesie to moja psychika :( Czułam, ze wyszłam na prosta z tematem poronień, ze temat ciąży przepracowałam, ze znalazłam jakiś tam inny sens życia niż ciąża, a tu bach - 2 dni temu dowiedziałam się, ze moja najbliższa przyjaciółka jest w ciąży. I czuje, ze znów wpadłam w te pułapkę, klatkę niepłodności i niepowodzeń. Znów łażę, myśle i chwilami płacze z bezradności, z tej cholernej zazdrości i niesprawiedliwości, ze jedni maja wszystko na pstryknięcie palca, tak jak sobie zaplanują, a tacy jak my nie... :(

@Nadzieja2018 - to aż jestem w szoku z cukrami - super! Glucko brałaś cała ciąże? Dzięki za szczegóły.

@olaa90 - to faktycznie jesteś szczęściara a dziadkowie jak maja fajnie :))
 
reklama
Fajnie, że masz taka możliwość . Moja mama jeszcze pracuje i do emerytury zostało.jej 9 lat :O
Dla mnie decyzja ze zlobkiem była trudna, tym bardziej, że żeby zachować miejsce w żłobku państwowym musieli zacząć już, a nie np listopad czy grudzień przed samym powrotem do pracy. Ale... chodza już 3ci tydzień i jest super [emoji3059][emoji3059][emoji3059] odbieram ich mega szczęśliwych więc jestem spokojniejsza . Fakt przydałaby się babcia która zostanie z dzieckiem na czas choroby czy odbierze że żłobka bo jak wrócę do pracy to będę miała problem , żeby to ogarnąć ale póki co cieszę się tym, że oni rozwijają swoje umiejętności społeczne wśród innych dzieci A ja zająłam się swoim rozwojem :)
@Marthi z moimi rodzicami wiec jestem szczęściara bo omija mnie cały stres związany ze żłobkiem :*
 
Do góry