reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczyny, bardzo dziękuję za wskazówki. Właśnie szukając już wczoraj, lekko po omacku, zapisałam sobie dane ginekologa dr Janosz, a immunologa dr Sydora. Jeśli będzie trzeba, pojadę do Łodzi.
Porzeczko, mnie też nie przekonuje pępowina w 36tc (tzn. zaraz po wierzyłam w to). Może byłabym skłonna, gdyby druga ciąża zakończyła się powodzeniem, a tu jeszcze trzecia na dokładkę w podobnym wczesnym tc.
Ja na początku brałam dawkę clexane 0,4 i acard 75 ważąc 65kg, wskaźniki krzepnięcia były dobre. Później białko S obniżyło się lekko poniżej normy, ale tak czytalam oraz hematolog też tak powiedzial, ze bialko S obniza się nieznacznie w ciazy, wazne aby nie drastycznie, ale po konsultacji z ginekologiem zastosowaliśmy 0,6 I bialko s się podnioslo. A pozniej wizyta gin i serce ze 160 zwolnilo do 101. Kilka dni pozniej juz nie bilo.

Tez jestem zdezorientowana, bo w trakcie 3 ciazy wykryto Ureaplasme, leczona antybiotykiem.Byc moze przy drugiej ciazy ta ureaplasma tez juz byla i to tez moglo byc przyczyna. Gdyby lekarz zrobil badania bakteriologiczne przed 3 ciaza i bylyby dobre lub do wyleczenia, to chociaz mialabym pewnosc, ze to nie bakteria, a tak znowu po omacku :(
Ureaplasma jest niebezpieczna i odpowiada za poronienia. Sama po trzech poronieniach (dwie biochemiczne) zostałam skierowana, żeby wykluczyć tą przyczynę.. ale nikt nie da gwarancji, że to właśnie to..
 
reklama
Dziewczyny b. dawno mnie tutaj nie bylo, dzięki dr Pasnikowi, dr Sydorowi i mojej najukochańszej gince udało mi się dotrwać do 10 tc, ale dziś w nocy przeżyłam horror zaczęłam krwawić, bylam w szpitalu okazalo sie, ze wszystko jest ok, napisalam do mojej ginekolog, kazala mi odstawic acard, dotychas bralam 150 mg i heparyne 0,4 boje sie teraz tak bardzo, ze cos sie stanie bez tego acardu, miala ktoras z Was tak, ze byla na samej heprynie, albo tez odstawila acard przez krwawienie i bylo ok
Ja w obecnej ciąży krwawiłam strasznie, miałam w tym wręcz dwa krwotoki od 11 do 16 tygodnia, ale był krwiak. Acard odstawiłam przy pierwszym epizodzie krwawienia i już do niego nie wróciłam. Jestem na samej heparynie 0.4, ciąża rozwija się super, a już 30+1 ☺️
 
Ja w obecnej ciąży krwawiłam strasznie, miałam w tym wręcz dwa krwotoki od 11 do 16 tygodnia, ale był krwiak. Acard odstawiłam przy pierwszym epizodzie krwawienia i już do niego nie wróciłam. Jestem na samej heparynie 0.4, ciąża rozwija się super, a już 30+1 ☺️
Jestem spokojniejsza dzięki Wam❤️ dziekuje
 
@roki_1991
A przypomnij mi.ile teraz Wiki ma? Dzieciaki da różne. Widzisz u mnie wcześniaki, bliźniaki A każde inne. Amelka idzie jak burza. Gada po swojemu. Pyskuje
Stosuje wymuszenia [emoji14] mała terrorysta no i biega... wspina się na drabinki na placu zabaw i ploty... :O nie wiem skąd ona ma te pomysły i siłę A Staś wszystko wolniej. Choć właśnie dziś zrobił 12 kroczkow [emoji2956] butki też mamy profilaktyczne, ale tylko na chwilę na dwór, tak to kupilismy ekotuptusie do żłobka, bo boso nie mogą
 
@roki_1991
A przypomnij mi.ile teraz Wiki ma? Dzieciaki da różne. Widzisz u mnie wcześniaki, bliźniaki A każde inne. Amelka idzie jak burza. Gada po swojemu. Pyskuje
Stosuje wymuszenia [emoji14] mała terrorysta no i biega... wspina się na drabinki na placu zabaw i ploty... :O nie wiem skąd ona ma te pomysły i siłę A Staś wszystko wolniej. Choć właśnie dziś zrobił 12 kroczkow [emoji2956] butki też mamy profilaktyczne, ale tylko na chwilę na dwór, tak to kupilismy ekotuptusie do żłobka, bo boso nie mogą
20.07 skończyła 15 miesięcy :)
 
Kochane,w środę mija 4 tyg od poronienia 8 tyg ciąży.Druga strata.Dzisiaj zrobiłam test ciążowy, jest negatywny.Beta HCG przed samym zabiegiem 33000. Od kilku dni mam ogromny wzrost libido, dosłownie jak nigdy, wręcz obsesyjnie;-D bzykałabym się na okrągło.To dziwne bo nigdy wcześniej tak nie miałam.Przyjmuję nadal encorton 5mg,ale on raczej powinien obniżyć popęd...dziwne to, obawiam się że zajeżdżę męża;-D
 
Kochane,w środę mija 4 tyg od poronienia 8 tyg ciąży.Druga strata.Dzisiaj zrobiłam test ciążowy, jest negatywny.Beta HCG przed samym zabiegiem 33000. Od kilku dni mam ogromny wzrost libido, dosłownie jak nigdy, wręcz obsesyjnie;-D bzykałabym się na okrągło.To dziwne bo nigdy wcześniej tak nie miałam.Przyjmuję nadal encorton 5mg,ale on raczej powinien obniżyć popęd...dziwne to, obawiam się że zajeżdżę męża;-D
Ja miałam tak po każdym poronieniu, więc jesteśmy już dwie [emoji4]
 
Kochana u mnie też minol rok od ostatniego poronienia ;( dokładne 15 lipca .
Tak jak ty troszkę odpuściłam forum bo stresowało mnie to !
Nadal się staram ! Już 6 miesięcy .
 
@roki_1991 Rozumiem. A z czym chodźcie do fizjo i logopedy? My też nadal rehabilitacja, głównie Staś, Amelka Si, obydwoje logopeda. Ida do zl9bku od wtorku ale dostali się państwowego, ja do pracy wracam w lutym, więc póki co na luzie. Szkoda nam miejsca w państwowym.



@Kitki A U was też tak jest , że hak dziecko ma ks to prywatne przedszkole za darmo ? Widziałam u nas takie oferty.
Oczywiście mam nadzieję, że nie będzie to moim maluchom potrzebne, ale zawsze to jakaś nadzieja, że można dzieciakom pomóc nawet nie mając milionów na terapię.
9.09 mamy tomografie i decyzję czy trzeba operację. 1 lekarz czeka na wyniki bo nowi że woli sprawdzić inna lekarka mówiła, żeby nie robiła tk ani operacji w tym wieku już. Syn oprócz koslawienia stopy rozwija się prawidłowo. Ma 14mcy stawia pierwsze kroki, koslawe i niepewne , ale próbuje. Na czas , tak mówią. Mamy fizjoterapia 3x w tyg, raz w miesiącu SI i raz logopede póki co ale to profilaktyka
@Oczekujaca123 cieszę się że synek powoli wychodzi z problemów. Trzymam kciuki, żeby tomografia wyszła dobrze. Wiem, że ciężko nie porównywać dzieci do siebie zwłaszcza mając bliźnięta ale zobaczysz że Staś nadrobi i za 2 lata nie bedziesz już widziała różnicy. Życzę Wam dużo zdrówka [emoji846]
Z tym placeniem za przedszkole przy ks to jest różnie. U nas zależy na co masz ks, Ci co maja ba samą afazje dołączają do przedszkola. My mamy na calościowe zaburzenia rozwoju i przedszkole za nas dostaje kilka tys wiec nie muszę dopłacać jesli chodzi tylko na terapie czyli jest w przedszkolu 9-14, jak dluzej to musze placic za świetlice. Płacę tylko dodatkowo za wyżywienie 12zl/dzien bo mlody ma celiaklie i jest na diecie bezglutenowej, bezmlecznej i bezcukrowej
 
reklama
@Porzeczka1234 @Destino i inne girls :)
Hej Dziewczyny :)
Zmagała się któraś z Was z zaparciami i brakiem kupciania u swoich pociech? Jakie miałyście patenty? Moja młoda jest już niestety na mm, ma zmienione mleko z hipp na bebilon pepti dha i niestety nadal problemy z kupcianiem.
 
Do góry