reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Cześć.
Mam pytanie. Jestem po 3 stracie. Pierwsza strata była w wysokiej ciąży, dwie następne początki (ok.8tc).
Wcześniej badałam już wiele, teraz chciałam skupić się na immunologii, ale nie miałam jeszcze konsultacji ze specjalistą.
Chciałam zrobić kilka badań po ostatnim poronieniu i w zw. z tym dopytać, czy wiecie:
- Czy parametry tj. p.c. przeciwplemnikowe, p.c. przeciwłożyskowe czy komórki NK są wskazaniem do badania tylko wtedy, kiedy występuje niepłodność? Nie wiem czy w pierwszej kolejności po poronieniu się na tym skupiać, ponieważ pierwsza ciąża obumarła (prawdopodobnie pępowina, ale oczywiście nie wiemy tego na pewno) późno. Czy możliwe, aby te przeciwciała wyjątkowo w pierwszej ciąży nie zadziałały, a zniszczyły dwie następne ciąże, czy raczej moge to wykluczyć, skoro zachodzę w ciążę i szukać dalej?
Pozdrawiam.
Witaj
Ja sama jestem po 2 stratach pierwsza 26 tydzień ciąży druga 12 tydzień. W wypisie po urodzeniu martwej córki też mam wpisana pępowinę osobiście nigdy w to nie wierzyłam córka była zdrowa zresztą druga też. Ja bardzo przeżyłam moje straty także mniej więcej wiem co czujesz.... Byłam u Sydora to jeden z immunologów polecanych na Śląsku ale musisz liczyć się z tym , że on głównie wysyła do Paśnika do Łodzi. Ja wybrałam prof Malinowskiego mimo że mam do Łodzi 200 km trzeciej straty bym nie przeżyła . Dla pocieszenia powiem że urodziłam 2 córki po leczeniu u niego.

Jaka dawkę heparyny brałaś w trzeciej ciąży? Ile ważysz? Wiesz czasem nie chodzi o lek tylko o dawkę to jest bardzo ważne.

Hej dziewczyny. Jestem w trakcie szczepień u p.Malinowskiego po trzech poronieniach. Mam za sobą trzy szczepienia od męża i czekam teraz na wynik MLR ale co się okazało... zaliczylisśmy wpadkę...🤭 Głupio to brzmi bo jesteśmy dorośli, dwa lata po ślubie ale dostaliśmy zakaz zachodzenia w ciążę dopóki nie dostaniemy zielonego światła. Czy któraś z Was może była w takiej sytuacji? Jak wygląda dalsze leczenie? Zastanawiam się co nas dalej czeka i czy taka sytuacja komuś już się przydarzyła czy tylko my jesteśmy para nieodpowiedzialnych "małolatow"🤭?
Nie ty jedna zaliczylaś wpadkę pisz do Gynmedu pyof wypisze zalecenia i recepty na leki. Kciuki mocne musi się udać
 
reklama
Dziewczyny, bardzo dziękuję za wskazówki. Właśnie szukając już wczoraj, lekko po omacku, zapisałam sobie dane ginekologa dr Janosz, a immunologa dr Sydora. Jeśli będzie trzeba, pojadę do Łodzi.
Porzeczko, mnie też nie przekonuje pępowina w 36tc (tzn. zaraz po wierzyłam w to). Może byłabym skłonna, gdyby druga ciąża zakończyła się powodzeniem, a tu jeszcze trzecia na dokładkę w podobnym wczesnym tc.
Ja na początku brałam dawkę clexane 0,4 i acard 75 ważąc 65kg, wskaźniki krzepnięcia były dobre. Później białko S obniżyło się lekko poniżej normy, ale tak czytalam oraz hematolog też tak powiedzial, ze bialko S obniza się nieznacznie w ciazy, wazne aby nie drastycznie, ale po konsultacji z ginekologiem zastosowaliśmy 0,6 I bialko s się podnioslo. A pozniej wizyta gin i serce ze 160 zwolnilo do 101. Kilka dni pozniej juz nie bilo.

Tez jestem zdezorientowana, bo w trakcie 3 ciazy wykryto Ureaplasme, leczona antybiotykiem.Byc moze przy drugiej ciazy ta ureaplasma tez juz byla i to tez moglo byc przyczyna. Gdyby lekarz zrobil badania bakteriologiczne przed 3 ciaza i bylyby dobre lub do wyleczenia, to chociaz mialabym pewnosc, ze to nie bakteria, a tak znowu po omacku :(
 
Dziewczyny, bardzo dziękuję za wskazówki. Właśnie szukając już wczoraj, lekko po omacku, zapisałam sobie dane ginekologa dr Janosz, a immunologa dr Sydora. Jeśli będzie trzeba, pojadę do Łodzi.
Porzeczko, mnie też nie przekonuje pępowina w 36tc (tzn. zaraz po wierzyłam w to). Może byłabym skłonna, gdyby druga ciąża zakończyła się powodzeniem, a tu jeszcze trzecia na dokładkę w podobnym wczesnym tc.
Ja na początku brałam dawkę clexane 0,4 i acard 75 ważąc 65kg, wskaźniki krzepnięcia były dobre. Później białko S obniżyło się lekko poniżej normy, ale tak czytalam oraz hematolog też tak powiedzial, ze bialko S obniza się nieznacznie w ciazy, wazne aby nie drastycznie, ale po konsultacji z ginekologiem zastosowaliśmy 0,6 I bialko s się podnioslo. A pozniej wizyta gin i serce ze 160 zwolnilo do 101. Kilka dni pozniej juz nie bilo.

Tez jestem zdezorientowana, bo w trakcie 3 ciazy wykryto Ureaplasme, leczona antybiotykiem.Byc moze przy drugiej ciazy ta ureaplasma tez juz byla i to tez moglo byc przyczyna. Gdyby lekarz zrobil badania bakteriologiczne przed 3 ciaza i bylyby dobre lub do wyleczenia, to chociaz mialabym pewnosc, ze to nie bakteria, a tak znowu po omacku :(
Bakteria mogła się przyczynić ale powiem ci ,że moje 2 koleżanki miały wykryta w 2 miesiącu ciąży a donosiły ja bez problemu. Także wiesz... Jeśli im się udało to może należy szukać przyczyny gdzie indziej. Zresztą pewnie sama zdajesz sobie sprawę z tego że jedna ciąża mogła się zdarzyć i poronienie no ale 2,3 pod rząd to na pewno nie przypadek.
Ja przy wadze 67 kg przy pierwszej ciąży brałam heparynę 0,6 a w pierwszej udanej ciąży od 28 tygodnia 0,8 bo córka wolniej rosła także domyślasz się jaki strach. ... Urodziła się przez CC w 38 tygodniu każdy lekarz z prowadzacych się bał dłużej utrzymywać ciążę i jak była donoszona to od razu CC. Z druga ciąża było trochę łatwiej ( psychicznie) na heparynę 0,6 całą ciążę córka urodzona również przez CC w 38+4.

Ja prócz heparyny brałam steryd 15 mg na wyciszenie agresywności organizmu i szczepienia . Dr Janosz wielu tu pomogła daje sterydy nie bój się ich w takiej dawce nie zaszkodzą dziecku a nasz zwariowany organizm uspokoją. Zrób sobie kariotypy dla własnego spokoju aby wykluczyć genetykę u Was. Trzymam mocno kciuki. Działaj zapisuj się do lekarzy wielu z nas tu na forum leki pomogły i mimo iż nadzieja na dziecko leżała i kwiczała udało się .
 
@Oczekujaca123 jak załatwilam synkowi ks i wwr to przenioslam go do Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego. Co prawda mam daleko ale nie żałuję. Ma plan lekcji jak w szkole tyle ze to plan terapii indywidualnych [emoji6] a w miedzy czasie normalnie bawi sie z dziecmi. Ale wiem dokladnie co i kiedy ma. Do tego jezdzilismy popoludniami do neurologopedy dodatkowo ale juz nie bedziemy. Jesli chodzi o mowe to jest super, nadgonil wszystko. Wiec 2 godz z neurolopeda w przedszkolu plus godz metody krakowskiej od wrzesnia mysle ze mu starczy. Za to dalej motoryka słaba wiec Si, fizjoterapia, terapia reki itd. Teraz nad tym głównie będziemy pracować.
Ale to co było 1,5 roku temu a teraz to dzien do nocy. Jestem mega zadowolona z postepów.
A jak Twój synek z główką?
@roki_1991 Rozumiem. A z czym chodźcie do fizjo i logopedy? My też nadal rehabilitacja, głównie Staś, Amelka Si, obydwoje logopeda. Ida do zl9bku od wtorku ale dostali się państwowego, ja do pracy wracam w lutym, więc póki co na luzie. Szkoda nam miejsca w państwowym.



@Kitki A U was też tak jest , że hak dziecko ma ks to prywatne przedszkole za darmo ? Widziałam u nas takie oferty.
Oczywiście mam nadzieję, że nie będzie to moim maluchom potrzebne, ale zawsze to jakaś nadzieja, że można dzieciakom pomóc nawet nie mając milionów na terapię.
9.09 mamy tomografie i decyzję czy trzeba operację. 1 lekarz czeka na wyniki bo nowi że woli sprawdzić inna lekarka mówiła, żeby nie robiła tk ani operacji w tym wieku już. Syn oprócz koslawienia stopy rozwija się prawidłowo. Ma 14mcy stawia pierwsze kroki, koslawe i niepewne , ale próbuje. Na czas , tak mówią. Mamy fizjoterapia 3x w tyg, raz w miesiącu SI i raz logopede póki co ale to profilaktyka
 
@roki_1991 Rozumiem. A z czym chodźcie do fizjo i logopedy? My też nadal rehabilitacja, głównie Staś, Amelka Si, obydwoje logopeda. Ida do zl9bku od wtorku ale dostali się państwowego, ja do pracy wracam w lutym, więc póki co na luzie. Szkoda nam miejsca w państwowym.



@Kitki A U was też tak jest , że hak dziecko ma ks to prywatne przedszkole za darmo ? Widziałam u nas takie oferty.
Oczywiście mam nadzieję, że nie będzie to moim maluchom potrzebne, ale zawsze to jakaś nadzieja, że można dzieciakom pomóc nawet nie mając milionów na terapię.
9.09 mamy tomografie i decyzję czy trzeba operację. 1 lekarz czeka na wyniki bo nowi że woli sprawdzić inna lekarka mówiła, żeby nie robiła tk ani operacji w tym wieku już. Syn oprócz koslawienia stopy rozwija się prawidłowo. Ma 14mcy stawia pierwsze kroki, koslawe i niepewne , ale próbuje. Na czas , tak mówią. Mamy fizjoterapia 3x w tyg, raz w miesiącu SI i raz logopede póki co ale to profilaktyka

My dalej się rehabilitujemy z onm i mamy raz w tyg logopede, bo były tyly z gadaniem. W sumie dalej są, ale widzę efekty, więc super :) Wiki zaczęła stawiać pierwsze kroczki od miesiąca i w sumie też jeszcze niepewnie, asekuruje się rączkami, stopy też jeszcze koslawi więc mamy buciki profilaktyczne i jakoś daje radę :)
 
Dziewczyny b. dawno mnie tutaj nie bylo, dzięki dr Pasnikowi, dr Sydorowi i mojej najukochańszej gince udało mi się dotrwać do 10 tc, ale dziś w nocy przeżyłam horror zaczęłam krwawić, bylam w szpitalu okazalo sie, ze wszystko jest ok, napisalam do mojej ginekolog, kazala mi odstawic acard, dotychas bralam 150 mg i heparyne 0,4 boje sie teraz tak bardzo, ze cos sie stanie bez tego acardu, miala ktoras z Was tak, ze byla na samej heprynie, albo tez odstawila acard przez krwawienie i bylo ok
 
Dziewczyny b. dawno mnie tutaj nie bylo, dzięki dr Pasnikowi, dr Sydorowi i mojej najukochańszej gince udało mi się dotrwać do 10 tc, ale dziś w nocy przeżyłam horror zaczęłam krwawić, bylam w szpitalu okazalo sie, ze wszystko jest ok, napisalam do mojej ginekolog, kazala mi odstawic acard, dotychas bralam 150 mg i heparyne 0,4 boje sie teraz tak bardzo, ze cos sie stanie bez tego acardu, miala ktoras z Was tak, ze byla na samej heprynie, albo tez odstawila acard przez krwawienie i bylo ok
Nie bój się, przy plamieniach i krwawieniach zawsze odstawia się acard by nie doszło do krwotoku. Masz heparynę, ona najbardziej chroni maleństwo. Często jak krew znika, to znów wraca się do acardu. Ja też przy plamieniach acard odstawiłam i już do niego nie wróciłam. Miałam heparynę. A plamilam i krwawilam od 4tc do 14 TC. Ważne, że z maluszkiem jest w porządku. Rosnijcie w siłę.
A i jeszcze jedno. Acard działa w ciele do 7 dni [emoji3059]
 
Nie bój się, przy plamieniach i krwawieniach zawsze odstawia się acard by nie doszło do krwotoku. Masz heparynę, ona najbardziej chroni maleństwo. Często jak krew znika, to znów wraca się do acardu. Ja też przy plamieniach acard odstawiłam i już do niego nie wróciłam. Miałam heparynę. A plamilam i krwawilam od 4tc do 14 TC. Ważne, że z maluszkiem jest w porządku. Rosnijcie w siłę.
A i jeszcze jedno. Acard działa w ciele do 7 dni [emoji3059]

Dziekuje :* ja juz nie krwawie, a bylo tak konkretnie w nocy, dzis na usg w szpitalu bylo ok, nastepna wizyte mam u swojej ginekolog 14 sierpnia, troche sie boje bo to cale 2 tygodnie bez tego acardu, ale jak Ty odstawilas i bylo ok to sie uspokoilam, musze tez zaufac mojej pani doktor
 
Dziekuje :* ja juz nie krwawie, a bylo tak konkretnie w nocy, dzis na usg w szpitalu bylo ok, nastepna wizyte mam u swojej ginekolog 14 sierpnia, troche sie boje bo to cale 2 tygodnie bez tego acardu, ale jak Ty odstawilas i bylo ok to sie uspokoilam, musze tez zaufac mojej pani doktor
Heparyna jest ważna, jej nie odstawiaj. Ale bez acard spokojnie można być :) sama tez odstawiłam wczasy przez krwawienie i ciąża na samej hepary ie do samego końca ;)
 
reklama
Do góry