reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Ahh te nasze głowy :D ja do tej pory zaczepiam małego żeby sie ruszył bo jakiegoś lenia ma.... wiem ze dawka duza i to mega duza do mojej wagi ale czułam sie jakoś bezpieczniej chociaż też bałam się odklejenia lozyska bo podobno przy tak duzych dawkach to sie może dziać.... eh tak zle i tak niedobrze. Kochana Ty juz tak daleko! Ja marze o 31-32tc wtedy już jakos tak bezpiecznie. Ile Twoja córcia wazy ? Moj ostatnio prawie 1300g :) ale cos ostatnio leniwy sie zrobił z ruchami....
Też się cieszę, że już mam ten tydzień. W przyszłą środę wchodzę w 8 miesiąc i mi to psychicznie pomaga :D
Moja malutka jest ogólnie uparta i weircipięta, ale ostatnio też spokojniejsza jest. Mniej mnie bolą jej ruchy. Na szczęście. Też jej czasem palcem pukam, zjem coś słodkiego, albo położę się na wznak aby ją zmusić do ruchu :) Moja waży obecnie w 31+2 około 1700 g :) W końcu jest w normie wagowej, bo tak to strasznie jej wolno to szło :D Ma bardzo długie nogi i sądząc po genetyce, to ja sięrodziłam 59 cm i 3,5kg i mówili, że takia szczpuła byłam :D więc może Malutka też taka będzie.
U Ciebie też już daleko z tygodniami ! Ja to już nie ogarniam, ale ten rok jest jakiś szczęśliwszy niż ostatni ;/ wiele niedobrego się działo w 2019 a ten ma być cudny i już :D
 
reklama
@dagmarie25 szczerze ja tez uwazam , że twoja dawka byla mega wysoka. Ja mam mthfr w obu genach i zespól antyfosfolidowy w ciąży i brałam 0,6 a Malina myślał, że 0,4. Ja mam wątpliwości co do zmniejszania w trakcie ciąży, ale póki bierzesz acard jeszcze to powinnaś odstawić te 0,4 . Bo to na pewno niebezpieczne w czasie porodu i łożysko jak pisałaś. Ile ważysz? Bo jednak dawkę dobiera się też do wagi i schorzeń
 
@dagmarie25 szczerze ja tez uwazam , że twoja dawka byla mega wysoka. Ja mam mthfr w obu genach i zespól antyfosfolidowy w ciąży i brałam 0,6 a Malina myślał, że 0,4. Ja mam wątpliwości co do zmniejszania w trakcie ciąży, ale póki bierzesz acard jeszcze to powinnaś odstawić te 0,4 . Bo to na pewno niebezpieczne w czasie porodu i łożysko jak pisałaś. Ile ważysz? Bo jednak dawkę dobiera się też do wagi i schorzeń
Waze 65kg moze już ciut wiecej xD właśnie boje sie zmniejszania dawki w trakcie ciąży ale kazdy lekarz patrząc na mnie łapie sie za głowę słysząc ile biorę a mój wujek sam juz nie wie czy lepiej odstawić czy lepiej zostawić bo sam boi sie odklejenia łożyska....
 
Waze 65kg moze już ciut wiecej xD właśnie boje sie zmniejszania dawki w trakcie ciąży ale kazdy lekarz patrząc na mnie łapie sie za głowę słysząc ile biorę a mój wujek sam juz nie wie czy lepiej odstawić czy lepiej zostawić bo sam boi sie odklejenia łożyska....
Przy takiej wadze ja bym odstawiła. Dawka 0,6 to od 69 kg jeśli dobrze pamiętam i jak nie masz zespółu. Oczywiście to twoja decyzja ale moim zdaniem czym prędzej tym lepiej. Który masz tydzień?
 
Przy takiej wadze ja bym odstawiła. Dawka 0,6 to od 69 kg jeśli dobrze pamiętam i jak nie masz zespółu. Oczywiście to twoja decyzja ale moim zdaniem czym prędzej tym lepiej. Który masz tydzień?




Też się cieszę, że już mam ten tydzień. W przyszłą środę wchodzę w 8 miesiąc i mi to psychicznie pomaga :D
Moja malutka jest ogólnie uparta i weircipięta, ale ostatnio też spokojniejsza jest. Mniej mnie bolą jej ruchy. Na szczęście. Też jej czasem palcem pukam, zjem coś słodkiego, albo położę się na wznak aby ją zmusić do ruchu :) Moja waży obecnie w 31+2 około 1700 g :) W końcu jest w normie wagowej, bo tak to strasznie jej wolno to szło :D Ma bardzo długie nogi i sądząc po genetyce, to ja sięrodziłam 59 cm i 3,5kg i mówili, że takia szczpuła byłam :D więc może Malutka też taka będzie.
U Ciebie też już daleko z tygodniami ! Ja to już nie ogarniam, ale ten rok jest jakiś szczęśliwszy niż ostatni ;/ wiele niedobrego się działo w 2019 a ten ma być cudny i już :D


Kochana czym większa dzidzia tym częstotliwośc kopniaków mniejsza ale siła wieksza 😋
 
Przy takiej wadze ja bym odstawiła. Dawka 0,6 to od 69 kg jeśli dobrze pamiętam i jak nie masz zespółu. Oczywiście to twoja decyzja ale moim zdaniem czym prędzej tym lepiej. Który masz tydzień?
Juz odstawiłam tą 40.... tak kazała moja prowadząca więc się słucham chociaż ciut panikuje bo wiadomo strach odstawić leki w ciąży.... ;) 29tc. W pon mam wizyte u Maliny i usg III trymestru wiec sprawdzą przepływy to będę wiedziała czy to odstawienie dawki jakoś źle wpłynęło....
 
Juz odstawiłam tą 40.... tak kazała moja prowadząca więc się słucham chociaż ciut panikuje bo wiadomo strach odstawić leki w ciąży.... ;) 29tc. W pon mam wizyte u Maliny i usg III trymestru wiec sprawdzą przepływy to będę wiedziała czy to odstawienie dawki jakoś źle wpłynęło....
Mi spec od echa serduszko na Śląsku (byłam ze względu na cukrzycę) powiedziała, że tylko w Pl sprawdza się przepływy maciczne a nie ma badań że one coś wnoszą. Także wiesz... Spokojnie . Jeszcze Cię czeka odstawiania acard takze musisz wnieść się na wyżyny swojego opanowania.
 
Mi spec od echa serduszko na Śląsku (byłam ze względu na cukrzycę) powiedziała, że tylko w Pl sprawdza się przepływy maciczne a nie ma badań że one coś wnoszą. Także wiesz... Spokojnie . Jeszcze Cię czeka odstawiania acard takze musisz wnieść się na wyżyny swojego opanowania.
Hahaha widze zs będzie duzo nieprzespanych nocy przez liczenie ruchów xD najgorzej ze cesarke mi planuja na 39+1 ja zeświruje do tego czasu xD mialam nadzieje ze bedzie to 38+0 ale cóż....
 
Hahaha widze zs będzie duzo nieprzespanych nocy przez liczenie ruchów xD najgorzej ze cesarke mi planuja na 39+1 ja zeświruje do tego czasu xD mialam nadzieje ze bedzie to 38+0 ale cóż....
Aps mam w ciąży i bez. Choć na codzien jeszcze radzę sobie bez heparyny. W ciąży z synem brałam dawkę wpierw 0,4 potem 0,6 a na końcówce znów 0,4. Dużo krwawilam. Bardzo balam się odklejania łożyska, lekarze też. Ważyłam 80 kg na końcówce ciąży, a mimo to clexane 0,4 wystarczyło. Przy córce nie mogłam zejść poniżej 0,6.
A co do ruchów to liczenie u mnie się nie sprawdzało. Mój synek mało się ruszał. Potrafił tylko raz dziennie dać o sobie znać. Nie znam bolesnych ruchów. Takie dzieci też są. A im wyższa ciąża, tym mniej miejsca dla malucha i tym mniej ruchów. Trzeba byc czujnym i jakoś radzić sobie ze stresem
 
reklama
Aps mam w ciąży i bez. Choć na codzien jeszcze radzę sobie bez heparyny. A ciążę z synem brałam dawkę wpierw 0,4 potem 0,6 a na końcówce znów 0,4. Dużo krwawilam nawet na końcówce. Też bali się odklejania łożyska. Ważyłam 80 kg na końcówce ciąży. A co do ruchów to liczenie u mnie się nie sprawdzało. Mój synek mało się ruszał. Potrafił tylko raz dziennie dać o sobie znać. Nie znam bolesnych ruchów. Takie dzieci też są. A im wyższa ciąża, tym mniej miejsca dla malucha i tym mniej ruchów. Trzeba byc czujnym i jakoś radzić sobie ze stresem
Dzięki kochana za odpowiedź już mniej się boję tego ze zmniejszyłam tą dawke :) powinno być wszystko ok i takiej myśli muszę się trzymać.
 
Do góry