reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dawka nie będzie za mała bo krew poszła A nie płyn. Zresztą dobrze że igła długa to nie tak łatwo aby płyn wypłynął 😂 mnie bardziej niż krew po zastrzyku martwi wybrzuszenie po zastrzyku. Mam wrażenie że wtedy nie idzie do organizmu 🙈
Ja też już bardziej po bokach. Na samym brzuchu za bardzo boli. ;/ po lewej stronie mam wiece siniakow niż po prawej. A jak tobie zastrzyk to Malutka tak się kręci w brzuchu że nie mogę się skupić na zastrzyku. 🙂
Co do wagi to niestety nie dostaje kartki co wizytę z waga. Ale 28+1 wazyla 1100 g, więc koło 26+1 miała 830 g, koło 24+1 620 g. Od tych tygodni mi mówili. Ale zawsze była poniżej średniej 🤔 taka chudzinka. No i ten brzuszek co 2 tygodnie dobrze A co dwa tygodnie za mały. Wiev ide w przyszły czwartek (30+1) na 3 prenatalne. Może bidulka ma coś z jelitami albo brzuszkiem.

Nie wkrecaj sobie nic że dziecko ma coś z brzuszkiem. Po prostu jest inaczej ułożona i nie można dokładnie zmierzyć obwodu brzuszka. A wy wychodzę głupoty. Na tej samej zasadzie jakiś miesiąc przed porodem miałam usg, a którym wyszło że główka już się dawno urodziła 😂😂😂 także nie wkrecam sobie nic :)
 
reklama
Nie wkrecaj sobie nic że dziecko ma coś z brzuszkiem. Po prostu jest inaczej ułożona i nie można dokładnie zmierzyć obwodu brzuszka. A wy wychodzę głupoty. Na tej samej zasadzie jakiś miesiąc przed porodem miałam usg, a którym wyszło że główka już się dawno urodziła 😂😂😂 także nie wkrecam sobie nic :)
Faktycznie za dużo nad tym myślę. ;) czasem wydaje mi się że za dużo wiemy. ;) ekran przy badaniu widzimy, programy co wszystko wyliczaja pod linijkę. Przedtem lekarze mówili że jest dobrze i już ;)
Ja jestem taka szczęśliwa że jutro już zaczynam 29t0d że aż się płakać chce. ;) zaczynam rzeczy kompletować i to wszystko staje się w końcu takie realne. ;)
 
Dziewczyny potrzebuje namiar na lekarza w Poznaniu i okolicach, który zajmuje się problemami z zajściem i utrzymaniem ciaxy
 
Dl


Dlaczego nie chciałaś się szczepić? Dawał Ci lekarz szanse na donoszenie ciąży bez szczepień? I jaki poziom mrl miałaś?
Bo ja w szczepienia nie wierze, no ale oczywiście szanuje ludzi którzy się na nie decydują. My raczej chcieliśmy wlewy, ale wtedy prof Sacha niewiele o nich mówił, teraz widzę ze rozwija ten temat.. wróciliśmy do dr Przybycienia i powiedzieliśmy , ze chcemy zaryzykować ze sterydem. Zgodził się, ale teraz słyszałam ze się już nie godzi... Poziom mlr 3,4% mialam z Mezem
 
Dziewczyny pomocy odebrałam dziś wynik MTHFR i wykryto wariant 665C>T w układzie homozygotycznym 😱 lekarza mam dopiero na maj :/ co to oznacza?
 
Dziewczyny pomocy odebrałam dziś wynik MTHFR i wykryto wariant 665C>T w układzie homozygotycznym 😱 lekarza mam dopiero na maj :/ co to oznacza?
Ja mam to samo, generalnie to nic nie oznacza, podobno ma to większość społeczeństwa, nawet nie ma zaleceń do heparyny w takim przypadku niestety, wiem bo chodziłam do immunolog i ginekolodzy to samo mówili.. W praktyce może oznaczać, ze nie przyswajasz syntetycznego kwasu foliowego, trzeba suplementowac foliany+Wit.B12+Wit.B6 i zbadać poziom homocysteiny. Bo generalnie jak nie przyswajasz folianow, to możesz mieć problem z wysokim poziomem homocysteiny, która jest toksyczna dla płodu, uniemożliwia prawidłowy rozwój.. Ale ja mam tą samą mutację, a homocysteine mam w normach, nawet jak nie brałam folianow, tylko syntetyki, więc po prostu trzeba się zbadać...
 
Dziewczyny pomocy odebrałam dziś wynik MTHFR i wykryto wariant 665C>T w układzie homozygotycznym 😱 lekarza mam dopiero na maj :/ co to oznacza?
Dokładnie tak jak sówka napisała a do tego wspomne że dwóch genetykow, jeden immunolog i 2ginekolog powiedziało mi że tym w ogóle nie ma się co sugerować bo mthfrt ma teraz większość społeczeństwa i nie dają żadnych zaleceń. Ja na własną rękę zmieniłam witaminy na metyle.
 
Ja biorę komplet witamin femibion O. Tak jak mi kazała Pani doktor. W takim układzie chyba zostanę przy tych witaminach :) zastanawia mnie tylko po co każą robić te badania jak one nic nie wnoszą ;)
 
Ja biorę komplet witamin femibion O. Tak jak mi kazała Pani doktor. W takim układzie chyba zostanę przy tych witaminach :) zastanawia mnie tylko po co każą robić te badania jak one nic nie wnoszą ;)
Kochana, Malinowski mi przy takiej samej mutacji kazał brac modulator homocysteiny do konca 1 trymestru i kontrola homocysteiny w ciąży do tego femibion I. Ja kiedyś mialam chyba 14 a po modulatorze ok 6 ;)
A i modulator bralam juz jakies 3 miesiące przed ciąża
 
reklama
Ja biorę komplet witamin femibion O. Tak jak mi kazała Pani doktor. W takim układzie chyba zostanę przy tych witaminach :) zastanawia mnie tylko po co każą robić te badania jak one nic nie wnoszą ;)
Nie no, one dużo wnoszą.. pokazują, że trzeba kontrolować homocysteine, która może bardzo namieszać i dodatkowo dobierać witaminy do aktualnych wyników.. Niektórzy twierdzą że feminion nie i inne tego typu mieszanki szkodzą, bo mają syntetyczny kwas foliowy oprócz metylowanego.. ja sama biorę póki co wszystko oddzielnie, ale jak dotrwam do 12 tygodnia, to włączę jakiś prenatal Duo, czy coś takiego, żeby nie brać tylu różnych tabletek..
 
Do góry