reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@Porzeczka1234
Jeżeli mogę podpytać, do którego tygodnia ciąży brałaś steryd? W jakiej dawce i kiedy zaczęłaś schodzić?
Ja brałam steryd do ok 20 tygodnia ciąży od testu pozytywnego
Gdzieś mniej więcej do 14-15 tygodnia 15 mg
16-18 tydzień 10 mg
19 tydzień 7,5 mg
20 tydzień 4 dni 5 mg i 3 dni 2,5 mg

Tylko ja zaznaczam, że prof Malinowski kazał odstawić w 16 tygodniu całkowicie ale ja się dłużej na własną odpowiedzialność. Ale dawkę 15 mg miałam zleconą przez prof jak schodzić też mówił tylko ja z opóźnieniem schodziłam dwu tygodniowym

@ovli22 trzymam mocno kciuki za mrl. Dziękujemy za gratulacje czujemy się dobrze malutka jest cudowna raczej grzeczna na razie 😋.
 
Od poronienia minęło 5 tygodni i 3 dni.

Czy warto jeszcze robić badania na zespół antyfosfolipidowy i w kierunku trombofilii czy już za późno?

10 dni temu bsta hCG wynosiła 17
 
Od poronienia minęło 5 tygodni i 3 dni.

Czy warto jeszcze robić badania na zespół antyfosfolipidowy i w kierunku trombofilii czy już za późno?

10 dni temu bsta hCG wynosiła 17
Kochana warto zrobić te badania. Jeśli coś jest nie tak to powinno jeszcze wyjsc. Tylko musisz zrobić jak najszybciej :)
 
A wgl czemu te badanie musi być wykonane do 6 tygodni po poronieniu? Jeśli wykona się później to nic nie wyjdzie?

Czy coś się stanie jeżeli bez badań itp będę brała zastrzyki z heparyny w kolejnej ciąży?
 
A wgl czemu te badanie musi być wykonane do 6 tygodni po poronieniu? Jeśli wykona się później to nic nie wyjdzie?

Czy coś się stanie jeżeli bez badań itp będę brała zastrzyki z heparyny w kolejnej ciąży?
Badań możesz nie zrobić ale przyczyny jako takiej nie poznasz. Do 6 tygodnia po poronieniu warto zrobić dlatego , że zespól może się aktywować tylko w ciąży tak jest właśnie u mnie. Pamiętaj, że bez badań heparyne w ciąży pewnie będziesz miała 100% płatną a to cena ok 300 zł a ryczałtowana że wskazań może 60 zł miesięcznie.
@Porzeczka1234
Dziękuję :) Wg mojego lekarza mam już nie brać, ale boję się i nadal biorę nie przyznając się :( :( Boję się odstawić tak wcześnie...
Teraz mam 12t. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze :)
Kochana no ja nie namawiam ale dla mnie 12 tydzień brak encortonu to też trochę za szybko myślę, że do 16 tygodnia minimum . Ale to każdy musi indywidualnie

@Wikunia7 co u Ciebie kochana?

@dagmarie25 jak u Ciebie samopoczucie?
 
@Porzeczka1234 ból biodra, problemy ze spaniem, ciągnięcia brzuszka :D ot ciąża :) mały kopie wieczorami taki ze az mnie juz momentami boli wcale sie nie dziwie ze macica ma dość i sie napina.
A jak u Ciebie ? Jak Ty sie czujesz ? Jak Twoje dziewczynki? :)
A jeszcze mam pytanko do Ciebie czy cukier 1h po śniadaniu na poziomie 96 nie jest za niski ? :) moje cukry ostatnio jakos nie chcą rosnąć powyzej 100... chyba ze zjem pączka to mam 120 po 1h xD
 
reklama
Jak się nazywają w laboratorium te nazwy badania (żeby podać przy okienku) na zespół i w kierunki trombofilii?

Wie ktoś ile mniej więcej to może kosztować?
Jak wpiszesz w necie badania na zespół antyfosfolipidowy to wyskoczy co trzeba zrobić, ja juz nie pamiętam nazw wszystkich badań :) to samo z trombofilia - tam pamiętam ze warto zbadac mthfr, v leiden, pai 1 i chyba tyle z trombofilii.
 
Do góry