reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Marthi Masz wiadomość na priv :) a jesli chodzi o leczenie to mi wydaje sie bardzi sensowne. Mi enbrel nie pomógł ale u mnie nie w tym był problem. Wiem ze np a anglii enbrel podaje sie przy poronieniach nawykowych bo czytałam o tym :)
@Margola1986 3mam kciuki zeby teraz sie udało, musisz wierzyć ze ten zestaw wystarczy. Teraz nie ma sensu nic nowego wdrażać bo tylko mogłoby zaszkodzić. Czasami sam clexane wystarczy zeby utrzymać ciążę :)
 
reklama
@Marthi pytanie któremu bardziej ufamy lekarzowi. Ja sama nie wiem mam mieszane uczucia co do accofilu ale niektóre dziewczyny wymieniają jego pozytywy sama nie wiem :( co do mnie to staram sie odżywiac zdrowo no i co nie wiem co dalej co ma byc to bedzie ja robie wszystko zeby bylo:)
 
@sówka91 - oby... o tym "odbudowywaniu" się nasienia to wiem i może miał taki zamysł...

@Charlotte21 - o cholera!!! to miałaś wrażeń :O :O :O dobrze, że poszłaś na kolejne badanie, też bym tak zrobiła! Pewnie Ci od razu ulżyło! ;* Ufff!

@Destino - oj kochana, Ty chyba wierzysz w to już bardziej niż ja... Dziękuję!
Co do Oskarka - mam nadzieję, że niebawem/za jakis czas będzie mógł się wybrać do żlobka czy do przedszkola, jeśli tak lgnie.
Helena - to dobre podejście; zwracanie uwagi na plus i jej rozwój, ten pozytywny! Zobacz; ma 10 mies/rok a już wstaje i próbuje chodzić - to fajne! Charakterek po Mamusi to złoto, niech mąz się cieszy a nie martwi :D

@dagmarie25 - dziękuję kochana, zaraz zerknę ;*

@basiawol - powodzenia kochana!!! :)
 
@Destino - Kochana nie masz łatwo, ale cieszę się, że mimo tego nie gniewasz się na los i tak bardzo kochasz te swoje łobuzy. Czy lekarze coś mówią nt. Helci i tego braku insyntkowego zachowania? Czy nad tym można jakoś pracować? Oskarek rozwija się lepiej z tego, co rozumiem, a jest z Wami cały czas czy chodzi do żłobka jakiegoś czy coś?

@Oczekujaca123 - Witaj, przepraszam, przeoczyłam Cię. Zdrówka dla Twoich bliźniaków i dużo sił na każdy dzień!

@basiawol - Mi odradził Accofil bo stwierdził, że P. się coś pomyliło z nim przy moich wynikach i, że zaleca się go starszym kobietom albo przy invitro czy coś na lepszą implantację i opisał mi cały mechanizm... Akurat tutaj wydaje mi się, że nie do końca ten lekarz skumał zamysł Paśnika i przedstawił Accofil z zupełnie innego punktu widzenia (on to nazywał konkretnie, ale za cholere Ci tego nie powtorze), w każdym razie wywnioskowałam, że każdy z nich jakby na inną potrzebe używa Accofil w swojej praktyce i może stąd brak nici porozumienia... Mi Paśnik zlecił Accofil, ale pamiętam, że wtedy po wizycie wyszłam z zamysłem, że to tak może trochę na siłę i nie wiem czy to dla mnie. Teraz mam totalnie wymieszane. Nawet napisałam wczoraj do Paśnika, odpisał mi i zaprosił na wizytę żebyśmy pogadali i chyba pojadę jeszcze ten jeden raz... Masz rację Roxie brała Accofil i uważa, że dzięki niemu się udało pewnie. Ja też byłam u Przybycienia!

@roki_1991 - Dziękuję;* Ile Twoja córunia już ma? fajnie, że widać efekty ćwiczeń i dobrze się rozwija, oby tak dalej! Myślicie o drugim? :)

@Charlotte21 - WOW! Gratuluję, nie wiedziałam o Twojej ciąży. Ależ to już minęło skoro dobijasz do 24tc. :) Co to za pomyłkę miałaś na prenatalnych???? :O

@Żana10 - Witaj, na p/c plemnikowe u męża pewnie dostaniecie steryd; Medrol albo Metypred czy jakoś tak.

@dagmarie25 - Dzięki za odpowiedź. Czytałam właśnie o tym Enbrelu i widziałam, że to na różne schorzenia (łuszczyca, zapalenie i sztywnienie kręgosłupa, stawy itd), ale właśnie w opisach odwołują się, że to dziąła immunosupresyjnie na TNF Alfa, że jakoś to TNF usypia czy coś... może to lek dla mnie? Tak jak poczytałam o tym to sobie pomyślałam, że ostatnio mnie ciągle boli kręgosłup więc może faktycznie coś tam się dzieje, mam jakiś stan zapalny i stąd mi tak to TNF alfa wyrzuciło... kto wie. Kojarzysz może ile ten Enbrel kosztuje?
Co do samego planu - myślę nad nim i ciągle się zastanawiam... ale może warto zaufać.
Co do Metypredu - androlog dał mężowi duża dawkę bo ma Metypred 16 mg, ale brać po 4 tabletki dziennie z uwagi na te silne p/c plemnikowe (47 i 70%). Powiedział, że chodzi mu tu też o proces spermatogenezy i że jak będzie to brał przez 3 cykle (czyli np. ma brać 7 dni w lutym, 7 dni w marcu i 7 dni w kwietniu), i ze jak ostatni raz weźmie 2 tyg przed planowanym IUI to będzie to dla niego wystarczająca ochronka i że sperma się też lekko odbuduje i poprawi przez te 3 cykle.
Z tego, co pamiętam Twój mąż brał Medrol 8mg, a mojemu wyjdzie 64mg dziennie... to dużo i może stąd taka strategia... Mowil, ze u niego nie jedna para juz miala taki plan i z powodzeniem sie udalo...
Ale daleko już zaszłaś ;* Gratuluję. Bez schiz chyba się nie obejdzie, ale już jesteś bliżej porodu niż dalej. Szybko zleci :)

Wiki zaraz kończy 9 miesięcy ;) o drugim..... bardzo bym chciała ale ogromnie się też boję..
 
@Marthi kochana 😘🥰

Widziałam twoje wyniki mhh powiem Ci szczerze , że nie były one dobre nawet gorsze niż moje a przypadkiem nie byłam łatwym. Być może w organizmie toczy się jakiś stan zapalny jak pisałaś.
To leczenie wydaje się sensowne co do męża jeśli chodzi o Ciebie kompletnie nie znam się na tym leku. Szczerze pojechałabym do Paśnika a dlaczego żebyś nie żałowała, że nie wzięłaś tego accofilu. Bo bądź co bądź dziewczyny go tu brały i ciążę donosiły. I myślę, że warto na żywo porozmawiać żeby nabrać pewności co do leków i drogi lecznia lekarza i być przekonanym, że to dobra decyzja. Ściskam Cię mocno

@roki_1991 Kochana nie bój się musi się udać

Dziewczyny była tu rozmowa o nospie magnezie itd ja wam moge napisać tak ciąża z Zosia magnez 3x2 w kroplówkach itd Zosia napięcie obniżone odruch moro długo bo do 6 miesiąca do tego stopnia, że wszystko ją wybudzało. Ciąża z Ola magnez sporadycznie kroplówek zero Ola widać, że ma dobre napięcie śpi wyluzowana nie wzdryga się w ogóle po prostu widzę różnice.. Teraz myślę, że leki warto brać wtedy kiedy są niezbędne ...
 
Ostatnia edycja:
@roki_1991 - nie dziwie się, z której ciąży była Twoja córeczka?

@Porzeczka1234 - jak się czujecie???
Tak, z Pasnikiem jestem w kontakcie, pewnie pojedziemy do niego wkrótce. Dogrywamy termin... Dziekuje za Twoja odp i ze znalazłaś chwilkę :) bo z dwójka to nie tak łatwo, chyba :)
 
@Marthi kochana 😘🥰

Widziałam twoje wyniki mhh powiem Ci szczerze , że nie były one dobre nawet gorsze niż moje a przypadkiem nie byłam łatwym. Być może w organizmie toczy się jakiś stan zapalny jak pisałaś.
To leczenie wydaje się sensowne co do męża jeśli chodzi o Ciebie kompletnie nie znam się na tym leku. Szczerze pojechałabym do Paśnika a dlaczego żebyś nie żałowała, że nie wzięłaś tego accofilu. Bo bądź co bądź dziewczyny go tu brały i ciążę donosiły. I myślę, że warto na żywo porozmawiać żeby nabrać pewności co do leków i drogi lecznia lekarza i być przekonanym, że to dobra decyzja. Ściskam Cię mocno

@roki_1991 Kochana nie bój się musi się udać

Dziewczyny była tu rozmowa o nospie magnezie itd ja wam moge napisać tak ciąża z Zosia magnez 3x2 w kroplówkach itd Zosia napięcie obniżone odruch moro długo bo do 6 miesiąca do tego stopnia, że wszystko ją wybudzało. Ciąża z Ola magnez sporadycznie kroplówek zero Ola widać, że ma dobre napięcie śpi wyluzowana nie wzdryga się w ogóle po prostu widzę różnice.. Teraz myślę, że leki warto brać wtedy kiedy są niezbędne ...
Myślisz że to napięcie i odruch moro to kwestia magnezu?? Bo jak to napisałaś to u nas identycznie w sumie. A ze spaniem też problem...

@roki_1991 - nie dziwie się, z której ciąży była Twoja córeczka?

@Porzeczka1234 - jak się czujecie???
Tak, z Pasnikiem jestem w kontakcie, pewnie pojedziemy do niego wkrótce. Dogrywamy termin... Dziekuje za Twoja odp i ze znalazłaś chwilkę :) bo z dwójka to nie tak łatwo, chyba :)
Z trzeciej
 
@roki_1991 - nie dziwie się, z której ciąży była Twoja córeczka?

@Porzeczka1234 - jak się czujecie???
Tak, z Pasnikiem jestem w kontakcie, pewnie pojedziemy do niego wkrótce. Dogrywamy termin... Dziekuje za Twoja odp i ze znalazłaś chwilkę :) bo z dwójka to nie tak łatwo, chyba :)
Czuję się nawet dobrze chodź trochę więcej snu by się przydało chodź mam świadomość , że czas szybko leci i zaraz będzie i Ola duża.. jak Zosia... wiesz myślę , że jestem bardziej zorganizowana niż z jednym dzieckiem ale to dopiero 11 dni we czwórkę także zobaczymy co będzie dalej...

Myślisz że to napięcie i odruch moro to kwestia magnezu?? Bo jak to napisałaś to u nas identycznie w sumie. A ze spaniem też problem...


Z trzeciej
Wiesz co nie wiem ale takie mam przypuszczenia... W 29 tygodniu z Zosia dostałam 6 może 8 kroplówek z magnezem i ten magnez 3x2 jadłam do końca czyli do cc 38 + ... Moja Ola zupełnie inaczej się zachowuje tzn śpi na plecach ręce do góry nigdy Zosi się to nie zdarzyło do może 8-9 miesiąca życia ( Zosia lubiła tylko na prawym boku spac wykryto asymetrię) Ola śpi z głową prosto lub lewa albo prawa strona odruch moro ma tylko sporadcznie Zosia chodzi piszczy krzyczy a ta nic leży albo śpi. Leki w obu ciażach brałam te same tylko ten magnez .... A dodam, że Zosia dostała 10 w skali apgar, a Ola 8,9,10 także były lekkie kłopoty a mimo to uważam, że napięcie ma o niebo lepsze
 
reklama
Hej dziewczyny ;) ogarnełam ostatnie posty ;)
@porzeczka gratulacje kochana !! Bardzo się cieszę . Jak się czujecie ? Jak maleństw ?

@Marthi złotko cieszę się , że są jakieś plany ! Trzeba mieć nadzieje !

@Żona ja tez leczę się u maliny ale miałam szczepionki mąż plus pulowane !

Dzisiaj byłam u Maliny na Mlr i czekam na wyniki ;) jakieś przeżyłam to !! Ha ha
10 lutego wizyta mam nadzieje , że nie będę musiała powtarzać szczepionek , że te Mlr urosną .

Czy ktoś z was miał szczepionki tylkonod męża ? I zadziałały ? Urosło Mlr ?
 
Do góry