reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Dziewczyny a czy kariotypy robiliście wszystkie po poronieniach bo nie wiem co robić.Chodzi mi o to czy dr Sydor może wymagać to ode mnie mimo że najprawdopodobniej przyczyną strat jest kir aa.Czy mialyscie tak że immunolog wymagał tego badania ?
 
Dziewczyny a czy kariotypy robiliście wszystkie po poronieniach bo nie wiem co robić.Chodzi mi o to czy dr Sydor może wymagać to ode mnie mimo że najprawdopodobniej przyczyną strat jest kir aa.Czy mialyscie tak że immunolog wymagał tego badania ?
Większość nawet ginekologów zleca gdy jest więcej niż jedna strata, ale w najgorszym wypadku po prostu lekarz powie Wam, żeby to dorobić.. Niby wychodzi to rzadko, ale mam przyjaciółkę u której znaleziono coś nie tak w kariotypie niestety..
 
Dziewczyny a czy kariotypy robiliście wszystkie po poronieniach bo nie wiem co robić.Chodzi mi o to czy dr Sydor może wymagać to ode mnie mimo że najprawdopodobniej przyczyną strat jest kir aa.Czy mialyscie tak że immunolog wymagał tego badania ?
Tak prof Malinowski wymaga i moim zdaniem powinnaś je zrobić. Była tu dziewczyna która zrobiła immunologię nawet się szczepiła i ciążę traciła nie miała właśnie kariotypòw zrobiła je po kolejnej stracie i okazało się, że ma translokacje w chromosonie także warto zrobić badania. Lekarz nie może wymagać od ciebie żadnego badania ale zawsze jest ta niewiadoma czy oby to właśnie nie jest przyczyną.
 
Większość nawet ginekologów zleca gdy jest więcej niż jedna strata, ale w najgorszym wypadku po prostu lekarz powie Wam, żeby to dorobić.. Niby wychodzi to rzadko, ale mam przyjaciółkę u której znaleziono coś nie tak w kariotypie niestety..
Tydzień temu byłam u dr Sydora i zapytał czy robiliśmy te badanie powiedziałam że nie to wypytał o choroby w rodzinie.Z wyników co miałam to jedynie Kiry wyszły .Kazał zrobić jeszcze parę badań ale nie wspomniał o kariotypie tylko tak sobie myślę żeby na kolejnej wizycie nie wyskoczył z tym badaniem.
 
Jedynie mężowi kazal zrobić polimorfyzm apal genu igg2 i powiedział że jak to badanie wyjdzie źle to nie ma na to leku.
 
Ostatnia edycja:
Poroniłam w 15 tyg. ciąży, dzidzia rozwijała się prawidłowo, nie znam przyczyny...

Jakie badania warto wykonać do 6 tyg. po poronieniu? A jakie po tym czasie?

Jest dużo wątków na ten temat, ale się gubię, chciałabym zebrać wszystko do jednego :) Dzięki !
Jest tu poboczny wątek "ciążę zakończone sukcesem" tam zebrany został spis badań potrzebny przy poronieniach. Warto zajrzec
 
reklama
Do góry