reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Na razie po poronieniu nie miałam robionych żadnych badań, jedynie 2 dni po zabiegu łyżeczkowania CRP 120 ponad i dostałam antybiotyk, badania miałam w trakcie ciąży na toksoplazmozę itp. pakiet za ponad 400 zł i wszystko było w porządku
@marina7 bardzo mi przykro 😓 to Twoja pierwsza strata masz już dzieciaczki to takie pytania z 1 wizyt u lekarza przynajmniej w moim przypadku
Poronilan w 13 tc zaraz po poronieniu robilam genetyczne ( pobieraja kosmowke z materailu poronnego)
8 tygodni - wynik czyli plec plus ewentualnie czy bylam wada u mnie trisomia 18
Badania od dr Janosz
Zespol antyfosfolipidowy do 6 tyg po poronieniu ( antykoagulant tocznia, p/c przeciwkokardilipinie, p/c przeciwko beta 2 glikoproteinom oba IgG i IgM)
Zaraz po Immunofenotyp oraz badanie nasienia z frgmantacja DNA plemnika
Kwas folowy
Homocysteina
P/c przeviwko plemnikowe
ANA screen
Trombofila ( szujkac w pakiecie najtaniej)
 
Długo się czeka na wizytę na NFZ w genomie?
Ja miałam termin chyba za 2 tygodnie od telefonu musialam przekladac bo nie mialam jeszcze wynikiw z genetyki po poronieniu ale szybko byl termin. Jezeli masz możliwosc to dobrze jest jak wizyta jest rano bo ja mialam na 11:30 i na pobranie krwi musielismy czekac na telefon kiedy nas umowia do laboratorium nie bylo mozliwosc pobrac na wizycie bo laboratorium tylko rano a pozatym taka procedura na nfz - ale warto poczekac priv kosztuje 500 zl od 1 osoby 😭
 
Ja miałam termin chyba za 2 tygodnie od telefonu musialam przekladac bo nie mialam jeszcze wynikiw z genetyki po poronieniu ale szybko byl termin. Jezeli masz możliwosc to dobrze jest jak wizyta jest rano bo ja mialam na 11:30 i na pobranie krwi musielismy czekac na telefon kiedy nas umowia do laboratorium nie bylo mozliwosc pobrac na wizycie bo laboratorium tylko rano a pozatym taka procedura na nfz - ale warto poczekac priv kosztuje 500 zl od 1 osoby 😭
Dzięki jutro przedzwonie.
 
Dziewczyny przepraszam że tyle pytam dzisiaj ale mam jeszcze jedno pytanie bo zauważyłam że dużo dziewczyn bierze taki lek siofor czy to też tak profilaktycznie?
 
@marina7 bardzo mi przykro 😓 to Twoja pierwsza strata masz już dzieciaczki to takie pytania z 1 wizyt u lekarza przynajmniej w moim przypadku
Poronilan w 13 tc zaraz po poronieniu robilam genetyczne ( pobieraja kosmowke z materailu poronnego)
8 tygodni - wynik czyli plec plus ewentualnie czy bylam wada u mnie trisomia 18
Badania od dr Janosz
Zespol antyfosfolipidowy do 6 tyg po poronieniu ( antykoagulant tocznia, p/c przeciwkokardilipinie, p/c przeciwko beta 2 glikoproteinom oba IgG i IgM)
Zaraz po Immunofenotyp oraz badanie nasienia z frgmantacja DNA plemnika
Kwas folowy
Homocysteina
P/c przeviwko plemnikowe
ANA screen
Trombofila ( szujkac w pakiecie najtaniej)
To była moja pierwsza ciąża, nie poznałam nawet płci dzidziusia :(
Właśnie mój ginekolog powiedział, że należy porobić badania i teraz nie zachodzić w ciążę. Póki co czekam na pierwszą miesiączkę, pocieszam się w myślach, że jeszcze ta i 2 miesiączki i będę mogła starać się z mężem o dzidziusia. Czy już teraz powinnam zacząć przyjmować jakieś witaminy? W sobotę zrobię badania na zespół antyfosfolipidowy i zobaczymy.
 
reklama
To była moja pierwsza ciąża, nie poznałam nawet płci dzidziusia :(
Właśnie mój ginekolog powiedział, że należy porobić badania i teraz nie zachodzić w ciążę. Póki co czekam na pierwszą miesiączkę, pocieszam się w myślach, że jeszcze ta i 2 miesiączki i będę mogła starać się z mężem o dzidziusia. Czy już teraz powinnam zacząć przyjmować jakieś witaminy? W sobotę zrobię badania na zespół antyfosfolipidowy i zobaczymy.
Będzie dobrze mnie polecono prental uno
 
Do góry