reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@dagmarie25 Biorę jakieś witaminy ale nie wiem czy tam jest Wit c też o tym czytałam. No jestem wyczerpana tym wszystkim ale Maluch jest tego wart żeby tylko miał się dobrze przez moje stresy
 
reklama
Dziewczyny pytanie w przypadku NK na poziomie 23 Intralipid miałyście wpodaniu 100 czy 200 ml? Jaki steryd brałyście??
Wy tu dużo wiecie i macie doświadczenie😊
Moja wizyta 20 grudnia nie doszła do skutku Dr Janosz już nie dojechała napisałam email z prośbą o wytyczne jaka dawka intralipidu jaki steryd niestety już nie odpisała więc zostało mi szukanie nowego lekarza bo nie mam nawet wytycznych dla mojego ginekoliga ( on wyraził chęć załatwienia podania intralipidu po wskazówkach od Pani doktor ale nie wyszło)
Znalazłam lekarza u siebie DR Juraszek podobno specjalizuje się w niepowodzeniach w naszej okolicy ale nie wiem czy niepowodzenia to to samo co poronienia nawykowe.....
@Charlotte21 ty masz podobna historie poronienie 13 tc potem starania i jest sukces no i podwyższone NK jak u Ciebie wygladaja leki???
Wiem że o wszystkim decyduje lekarz ale czasem dobrze miec wiedze.
Jutro wracam do pracy czekam na 3 miesiączkę więc potem moglibyśmy zacząć starania ale po tym ostatnim poronieniu się bardzo boję
Krotko 40 lat 2018 biochemiczna 2019 poronienie 13 tc wada genetyczna trisomia 18.
Badania ok poza NK na poziomie 23%
Czekam na wynik kariotypów plus trombofilia (kwas foliowy i homicysteina OK)
Dzięki za radę 💟
 
hej dziewczyny co u was? @Marthi jak się masz coś nowego? @Porzeczka1234 gratulacje zadroszczę. Coraz bliżej starania a ja sie coraz bardziej boję ale narazie jestem mega slaba jestem nie wiem czy to ta pogoda czy przeziebienie mnie wymeczylo.
Co powtórzyć z badań ?? homocystenie i co jeszcze
 
Dziewczyny pytanie w przypadku NK na poziomie 23 Intralipid miałyście wpodaniu 100 czy 200 ml? Jaki steryd brałyście??
Wy tu dużo wiecie i macie doświadczenie😊
Moja wizyta 20 grudnia nie doszła do skutku Dr Janosz już nie dojechała napisałam email z prośbą o wytyczne jaka dawka intralipidu jaki steryd niestety już nie odpisała więc zostało mi szukanie nowego lekarza bo nie mam nawet wytycznych dla mojego ginekoliga ( on wyraził chęć załatwienia podania intralipidu po wskazówkach od Pani doktor ale nie wyszło)
Znalazłam lekarza u siebie DR Juraszek podobno specjalizuje się w niepowodzeniach w naszej okolicy ale nie wiem czy niepowodzenia to to samo co poronienia nawykowe.....
@Charlotte21 ty masz podobna historie poronienie 13 tc potem starania i jest sukces no i podwyższone NK jak u Ciebie wygladaja leki???
Wiem że o wszystkim decyduje lekarz ale czasem dobrze miec wiedze.
Jutro wracam do pracy czekam na 3 miesiączkę więc potem moglibyśmy zacząć starania ale po tym ostatnim poronieniu się bardzo boję
Krotko 40 lat 2018 biochemiczna 2019 poronienie 13 tc wada genetyczna trisomia 18.
Badania ok poza NK na poziomie 23%
Czekam na wynik kariotypów plus trombofilia (kwas foliowy i homicysteina OK)
Dzięki za radę 💟
Hej ;) dzięki za pamięć. U mnie dwa poronienia w 2019. Styczeń 10 tc. Miałam komórki nk na poziomie 20 %. Drugie poronienie czerwiec 8 tc -trisomia 18.
Jeżeli chodzi o leczenie to ja miałam na początku przy staraniach podawana 100 ml. Zaszłam w ciaze w maju i nadal miałam 100 ml. Ale od samego początku źle się rozwijała ciąża. Ale sprawdzakysmy czy leki działają. Od pozytywnego testu od razu encorton 10 mg.
W trzecia ciaze zaszłam bez leków. Na wakacjach. Byłam już wykończona wszystkim. Opalalam się, dużo piłam i podzielam z mężem pod namiotem. Tak dla nas ;) I od razu ciąża w sierpniu. Bez wlewów i sterydu. Zaraz po pozytywnym teście 200 ml intralipidu i 10 mg Encortonu.
Obecnie jutro zaczynam 23 tc. ❤z moja mała ruchliwa Malutka ;) intralipid co 3 tygodnie . Całe dawki po 200 ml. Dwie ostatnie dawki po 100 ml.
Dr Janosz mówiła mi w 14 tc że już możemy przestać ale ja jeszcze chciałam połówkę. Zgodziła się. (Mówiła że jeszcze do niedawna podawali do 23 tc ale według najnowszych badań nie ma do tego wskazać. Wystarczy do 14tc potem nie ma roznicy). Przeszłam do męża Pani dr Janosz. Nazywa się dr Bodzek. Bardzo sympatyczny, sympatyczny i konkretny lekarza. Wszystko tłumaczy. Dal mi ostatni wlew z intralipidu coś koło 18 tc. 19 tc.
Obecnie już nie biorę Encortonu. Zakończyłam w 22tc.
;) jak coś to pisz. Postaram się pomóc ile mogę.
 
Hej ;) dzięki za pamięć. U mnie dwa poronienia w 2019. Styczeń 10 tc. Miałam komórki nk na poziomie 20 %. Drugie poronienie czerwiec 8 tc -trisomia 18.
Jeżeli chodzi o leczenie to ja miałam na początku przy staraniach podawana 100 ml. Zaszłam w ciaze w maju i nadal miałam 100 ml. Ale od samego początku źle się rozwijała ciąża. Ale sprawdzakysmy czy leki działają. Od pozytywnego testu od razu encorton 10 mg.
W trzecia ciaze zaszłam bez leków. Na wakacjach. Byłam już wykończona wszystkim. Opalalam się, dużo piłam i podzielam z mężem pod namiotem. Tak dla nas ;) I od razu ciąża w sierpniu. Bez wlewów i sterydu. Zaraz po pozytywnym teście 200 ml intralipidu i 10 mg Encortonu.
Obecnie jutro zaczynam 23 tc. ❤z moja mała ruchliwa Malutka ;) intralipid co 3 tygodnie . Całe dawki po 200 ml. Dwie ostatnie dawki po 100 ml.
Dr Janosz mówiła mi w 14 tc że już możemy przestać ale ja jeszcze chciałam połówkę. Zgodziła się. (Mówiła że jeszcze do niedawna podawali do 23 tc ale według najnowszych badań nie ma do tego wskazać. Wystarczy do 14tc potem nie ma roznicy). Przeszłam do męża Pani dr Janosz. Nazywa się dr Bodzek. Bardzo sympatyczny, sympatyczny i konkretny lekarza. Wszystko tłumaczy. Dal mi ostatni wlew z intralipidu coś koło 18 tc. 19 tc.
Obecnie już nie biorę Encortonu. Zakończyłam w 22tc.
;) jak coś to pisz. Postaram się pomóc ile mogę.
@Charlotte21 dziękuję Ci bardzo za pomoc 😙
 
Poroniłam w 15 tyg. ciąży, dzidzia rozwijała się prawidłowo, nie znam przyczyny...

Jakie badania warto wykonać do 6 tyg. po poronieniu? A jakie po tym czasie?

Jest dużo wątków na ten temat, ale się gubię, chciałabym zebrać wszystko do jednego :) Dzięki !
 
Poroniłam w 15 tyg. ciąży, dzidzia rozwijała się prawidłowo, nie znam przyczyny...

Jakie badania warto wykonać do 6 tyg. po poronieniu? A jakie po tym czasie?

Jest dużo wątków na ten temat, ale się gubię, chciałabym zebrać wszystko do jednego :) Dzięki !
Współczuję strasznie. Gdzieś były pliki dotyczące najważniejszych badań po poronieniach. Dziewczyny Cię nakierują.
 
Poroniłam w 15 tyg. ciąży, dzidzia rozwijała się prawidłowo, nie znam przyczyny...

Jakie badania warto wykonać do 6 tyg. po poronieniu? A jakie po tym czasie?

Jest dużo wątków na ten temat, ale się gubię, chciałabym zebrać wszystko do jednego :) Dzięki !
Jejku ! Strasznie współczuje ... to aż nie do pomyślenia. A robiłaś badania genetyczne?
Badań jest naprawdę dużo. Można zacząć od gentycznych, zespół antyfosfolipidowy, trombofilia, tarczyca, bakterie, choroby typu cytomegialia i toxo miałaś na pewno robione już.

tutaj jest fajna strona. Wszystko jest napisane. Co i jak można zrobić. Ja wiele z tej strony korzystałam po swoich poronieniach. Jak coś to pytaj.
 
reklama
Na razie po poronieniu nie miałam robionych żadnych badań, jedynie 2 dni po zabiegu łyżeczkowania CRP 120 ponad i dostałam antybiotyk, badania miałam w trakcie ciąży na toksoplazmozę itp. pakiet za ponad 400 zł i wszystko było w porządku
 
Do góry