reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@marshia u mnie AiC hetero mthfr ja nie robiłam ani VR2 bo nie było wtedy w ogóle tego badania mnie genetyk powiedziała , że że w życiu normalnym te mutacje nie będą mi przeszkadzać ale w ciąży powodują trombofilię wady u dziecka itd że heparyna to podstawa u mnie w razie lotów długich, jazdy samochodem powyżej 4 h muszę się kłuć heparyna. Jej zdaniem moje straty były spowodowane brakiem jej lub zbyt małymi dawkami. Wiesz u mnie dzieci zdrowe serca przestawaly bić ot tak może ona ma rację. Dostałam ryczałt . To nie jakąś byle jaka genetyk tylko Sodowska dosc znana na Ślasku. Bylam u innej z tego testu dna ale nie pamietam nazwiska powiedziala to samo.
Tez bylam u genetyk w tej poradni pewnie co Ty one maja podobne zdanie. W kazdym razie heparyna na 100% potrzebna do tego nie ma wątpliwości, ale mimo to mi mowili, ze ten vleiden powoduje największe ryzyko. Ale dawki to sie dobiero ewentualnie wg wagi, i właśnie tych wynikow z krwi dotyczacych krzepniecia.
 
reklama
Tez bylam u genetyk w tej poradni pewnie co Ty one maja podobne zdanie. W kazdym razie heparyna na 100% potrzebna do tego nie ma wątpliwości, ale mimo to mi mowili, ze ten vleiden powoduje największe ryzyko. Ale dawki to sie dobiero ewentualnie wg wagi, i właśnie tych wynikow z krwi dotyczacych krzepniecia.
Ale u mnie bez ciąży wszystko niby ok ale niestety w ciąży wszystko żyje swoim życiem attp, d-dimery , inr, cytokiny itd dodatkowo miałam podejrzenie hipotrofii i zwiększoną ilość heparyny. Ja myślę, że u każdego to indywidualne dlatego genetyk robi wywiad
 
Dziewczyny mam pytanie:
Posiew z pochwy a posiew z szyjki
Jaka roznica ? Skoro gin mo zrobila posiew z szyjki i wyszedl idealny, cytologia tez, ale nie zrobila posiewy z pochwy to jest sens go robic? Czy jesli cos by tam bylo to wyszlo by z tym szyjki? Pytam bo sama juz wariuje i chyba pojade do.lab i zrobie ten posiew wr wlasnym zakresie bo ciagle wydaje mi sie, ze cos mnie piecze kluje itp itd a gin tam nic nie widziala.. :/
 
@iveo @Porzeczka1234 @Oczekujaca123 i pozostałe — dzięki. Ze heparyna obowiązkowo, to wiadomo, u mnie i tak 0,6, ze wzglefu na PAI. Ale zdziwiło mi stwierdzenie że czynnik VR2 to trombofilia. Generalnie z wrażenia, że mnie za drzwi nie wywalił i jeszcze był miły i dowcipny, to ja mu zapomniałam pokazać swoje wyniki krzepliwości czyli APTT, Dimery, INR, które mam w normie. Ale jak kazał zrobić to antyXA to już zrobię we wtorek.
@Zzzzzz ja na tych się nie znam.
 
reklama
Dziewczyny a wg Waszej wiedzy czynnik VR2 to trombofilia czy tylko czynnik VLeiden to potwierdza?
Ktoś z was rozmawiał z genetykiem? Bo według Paśnika to nic groźnego. Według mojego doktorka też nie ma tragedii. Według tego, u którego byłam wczoraj, a facet wiedzę naprawdę ma, to trombofilia i nyc może przejdziemy nawet na 0,8. Trochę zgłupiałam :/
Moj hematolog twierdzi, ze vr2 ma znaczenie TYLKO gdy wychodzi v leiden. Jak jest samo vr2 to nie ma znaczenia.
 
Do góry