reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Skąd pomysł na kariotypy?
Jeżeli chcesz podejść do in vitro to tak, warto zrobić.
W innym przypadku najpierw wizyta u dobrego gina i ustalić dlaczego nie wychodzi...
Napisz może jakie miałaś robione badania? I jakie wyniki? Coś wyszło nie tak?

Byłam jakiś czas temu na bardzo szybkiej wizycie u dr Gizlera, zerknął na moje wyniki, jedna ciąże biochemiczna, ANA dodatnie, zabrał długopis, kartkę i pisał - m.in właśnie badanie kariotypu u obu partnerów, kilka innych badań np u męża badanie nasienia metoda HBA i SCD (mimo ze badanie nasienia to normalne co robią wyszło super dobrze), mi napisał jeszcze: test ROMA, AMH, homocysteine i ANA ale to wiadomo.
Czytałam jeszcze, że warto zrobić NK.
Dlatego się zastanawiam czy te kariotypy są w mojej sytuacji w tym momencie konieczne - ja się nie znam ale skoro to genetyka to wnioskowałam, że bardziej tyczy się poronień?
 
Byłam jakiś czas temu na bardzo szybkiej wizycie u dr Gizlera, zerknął na moje wyniki, jedna ciąże biochemiczna, ANA dodatnie, zabrał długopis, kartkę i pisał - m.in właśnie badanie kariotypu u obu partnerów, kilka innych badań np u męża badanie nasienia metoda HBA i SCD (mimo ze badanie nasienia to normalne co robią wyszło super dobrze), mi napisał jeszcze: test ROMA, AMH, homocysteine i ANA ale to wiadomo.
Czytałam jeszcze, że warto zrobić NK.
Dlatego się zastanawiam czy te kariotypy są w mojej sytuacji w tym momencie konieczne - ja się nie znam ale skoro to genetyka to wnioskowałam, że bardziej tyczy się poronień?
Poronien moze. Ale Ty mowisz, ze nie zachodzisz w ciaze to juz z kariotypem nie wiele wspolnego
 
U mnie bez zaskoczenia niestety. Pecherzyk urosl, nie jest jednak ladny, zarodek jest, ale o prawie tydzień mniejszy, serduszka brak, sprawdzala mi lekarka doplerem, zeby sie upewnic. Leki odstawiam. Ehh...
Aniu, straaaasznie mi przykro. Do końca miałam nadzieję...
@paulina_marysiejka O co chodzi z ograniczonym dostepem?


Ja juz po wizycie.
Sa dwa pecherzyki, ale jeden jest zbyt malutki i pewnie nic z niego nie bedzie :( ale na razie ciaza bliźniacza, ale lekarka kazala sie nie nastawiac
Drugi wyglada ladnie, ciaza wg usg o tydzien mlodsza ale ginekolog kazala sie nie martwic pdobno tak jest czesto. Dzis wg usg 4+2 wg om 5+2
Teraz kazala odpoczywac i sie nie derwowac. Kolejna wizyta 20.11 wtedy wg usg. Bedzie 7+2 i powinno byc serduszko. Nie ma sensu wczesniej. Mam zapas lekow. Pogadanka o cukrzycy zaliczona. No i teraz moge tylko zdrowo sie odzywiac cukry mierzyc i czekac na rozwoj wydarzen. ;)
Oczekująca no to ja Ci życzę pojedyńczej mega donoszonej ciąży i twardej szyjeczki :D
@anna_kat :( przytulam. Strasznie mi przykro :(
@Oczekujaca123 a widzisz mówiłam, ze przyrost na dwójkę :). Ale natury nie pobijemy, widocznie słabszy i natura czasem mądrzejsza, więc oby ten jeden rozwijał się pięknie i dał słodkie bobo :) Napisz co powiedziała o cukrzycy. Jak masz jeść? Ja niedługo test obciążenia i mam stres :/.
@magda1208 muszę przyznać, ze teraz juz tez jakoś w muare mi leci. Może dlatego, ze bez uciążliwości. Początek mi się wlókł strasznie tylko. Ale chciałabym, żeby już było 30+, zawsze to jakoś bezpieczniej dla niuni już będzie.
Marshia dawno brzucha nie pokazywałaś :D Zaokrąglił się bardziej? :)
 
A gdzies to można przeczytać?
https://www.immu-kinderwunsch.de/pdf/immuaufklaerung_korr_2014_deutsch.pdf

Tam po prawej jest ryzyko. Jest napisane, ze to jezt ekstremalnie rzadkie, ale jednak. Wiesz, lekarka się pewnie musi zabezpieczyc, a czy to pewne w 100% to do konca nie wiadomo, tak jak i Pasnik mowil.
Tu wersja po ang
https://www.immu-kinderwunsch.de/pdf/immuaufklaerung_korr_2014_englisch.pdf

@dżoasia eh co ja mogę powiedziec. Po mnie to dzisiaj splynelo, swoje juz przeplakalam po ostatnim usg. Mam tylko nadzieje, ze pecherzyka nie bedzie dane mi ogladac, bo sie rozpadne znowu [emoji17]
 
Ostatnia edycja:
@dżoasia urósł ♥️ Już nie trzeba się negliżować, żeby zobaczyć :). Także powoli wyciągam go z szafy, choć jak założę dżinsy i bluzę czy sweterek to wciąż na pierwszy rzut oka nie widać.
I już nawrt widać gołym okiem jak niunia się przemieszcza :) Leżę po pracy z gołym brzucholem i się wgapiam :) Każdej z Was tego zycze i trzymam kciuki.
Wrzucę fotę jutro, bo dziś w dresie i bluzie już jestem i wctej wersji na zdjęciu niewiele można zobaczyć.
 
@anna_kat kochana bardzo mi przykro!

@edloteh to normy wytłumaczone :p ja badania robię w medicover. Dziś zapisaĺam się do Maliny na 21 listopada szczerze sama nie wiem czy dobrze robię ale mam czas aby ewentualnie odwołać bądź nie. Ufam mu i trudno komuś przebić to zaufanie.

@nafoczka kochana idź do jakiegoś lekarza z ciśnieniem takim wysokim nie ma żartów

@Oczekujaca123 kciuki wszystko w rękach tego u góry!
 
reklama
Byłam jakiś czas temu na bardzo szybkiej wizycie u dr Gizlera, zerknął na moje wyniki, jedna ciąże biochemiczna, ANA dodatnie, zabrał długopis, kartkę i pisał - m.in właśnie badanie kariotypu u obu partnerów, kilka innych badań np u męża badanie nasienia metoda HBA i SCD (mimo ze badanie nasienia to normalne co robią wyszło super dobrze), mi napisał jeszcze: test ROMA, AMH, homocysteine i ANA ale to wiadomo.
Czytałam jeszcze, że warto zrobić NK.
Dlatego się zastanawiam czy te kariotypy są w mojej sytuacji w tym momencie konieczne - ja się nie znam ale skoro to genetyka to wnioskowałam, że bardziej tyczy się poronień?
No to za kariotypy bym się jeszcze nie brała....
A badania macicy miałaś jakieś?Histeroskopie może?
Jak wyglądają u ciebie hormony? Prolaktyna? TSH?
 
Do góry