reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Zzzzzz clexane w aps stosuje się zwykle 60. Niby do masy ciała powinno się dobierać ale rzadko ktoś ma 80. Tak profilaktycznie to 40. Malina mówił ze po 20 tyg ta zakrzepowosc może rosnąć dlatego pewnie dr chce wtedy zwiększać dawkę
Urea - to większość lekarzy olewa. Ja sama zbadałam a mój gin na to ze 80 % społeczeństwa pewnie ma. No ale wolałam przeleczyc.
 
reklama
@iveo - udało mi się wczoraj, na szczęście, skonsultować z dr. Paśnikiem, który potwierdził mi, że najważniejsze badanie pod kątem konkretnych dni cyklu to test IMK. Że LCT I CBA można zrobić w obojętnie jaki dzień.
W każdym razie, rano właśnie zbadałam IMK i LCT, a 6.08. idę na badanie Cytokin czyli CBA z nadzieją, że wyniki będą przed 24.08. do odbioru :) (jakimś cudem). No chyba, że postanowimy jechać do Łodzi po to badanie to wtedy może 2.08 ta Łódź wjedzie...

@iveo - Ja wcześmniej miałam clexane 0,4 a teraz jak wyszło Pai-1 to gin od razu też był za 0,6. Sprawdziłam wg wagi w tym kalkulatorze, co ostatnio Wam podsyłałam i mimo moich 47 kg, kalkulator też wskazał 0,6 więc będę się go trzymać jeśli dojdzie do starań.
Szkoda tylko, ze tak cholernie ciężko jest zdobyć ten lek ;/ Jaką Ty masz teraz dawkę przy jakiej wadze?

@Destino - dziekuję za dobre słowo. Mam nadzieję, że jednak wszystko ogarnę w tym miesiącu przed sierpniową wizytą :)

@nafoczka - dzięki Kochana, ale już wstałam na nogi i działam :D ;*

@Zzzzzz - czasowo kiepsko, dlatego też poczekam u mnie do tego 6 sieprnia, albo 2 i pojadę do Łodzi, zobaczę... ;) dzisiaj zrobiłam IMK i LCT :)

@burczuś - jak traska? :* Kojrzystajcie z urlopu i cieszcie się sobą! :))))

@smerfik88 - współczuję stresu z zastrzykami :( sama ich nie lubię:(

@Hatice - popieram, ja też słyszałam, że Anty XA trzeba badać 4h po podaniu heparyny, dlatego w ostatniej ciąży podawałam ją sobie rano, a nie wieczorem jak większość dziewczyn! Accard też brałam wieczorem. Niby większość lekarzy na to nie zwraca uwagi, ale to ponoć ważna jest ta kolejność, bo heparyna i acard działa inaczej.

@matulkaa - dawno Cię nie było:) Co u Ciebie?!
 
hej, może ktoś spojrzeć na moje wyniki glukozy @Marthi i kto się tam jeszcze orientuje, nie sa one za niskie???? wyników insuliny jeszcze nie mam:mad:
 

Załączniki

  • IMG_20180724_194525_crop.jpg
    IMG_20180724_194525_crop.jpg
    291 KB · Wyświetleń: 65
@Marthi ja ważyłam 71 kg na początku ciąży.
Niektórzy lekarze twierdzą żeby na początku dać 0,4 a jak się już zagnieździ to 0,6.
Jeśli masz tylko PAI to 0.4 powinna wystarczyć może dopytaj Paśnika chodzi o to żeby tej krwi też za bardzo nie rozrzedzać bo krwiaczki.
Ja mam PAI i 2 rodzaje p/ciał zakrzepowych
Myślę że z wynikami się powinno udać zdażyć tylko gdyby Łódź sprawdz czy APC otwarte 2go bo tam remont był
@mała79 no po godzinie powinno rosnąć po 2 maleć poczekaj na insuline zeby coś więcej powiedzieć
 
@Zzzzzz clexane w aps stosuje się zwykle 60. Niby do masy ciała powinno się dobierać ale rzadko ktoś ma 80. Tak profilaktycznie to 40. Malina mówił ze po 20 tyg ta zakrzepowosc może rosnąć dlatego pewnie dr chce wtedy zwiększać dawkę
Urea - to większość lekarzy olewa. Ja sama zbadałam a mój gin na to ze 80 % społeczeństwa pewnie ma. No ale wolałam przeleczyc.
mi ta UREOPLASMA
 
Ostatnia edycja:
@eska29044 wiem ze w ulotce jest dużo dz niepożądanych ale to w każdej ulotce muszą napisać o każdym nawet 1 razowym incydencie. Poczytaj ulotkę doxy. A jak się boisz tego moloxinu to weź doxy i sama przez 3 tyg powinna wyleczyć.
 
@eska29044 wiem ze w ulotce jest dużo dz niepożądanych ale to w każdej ulotce muszą napisać o każdym nawet 1 razowym incydencie. Poczytaj ulotkę doxy. A jak się boisz tego moloxinu to weź doxy i sama przez 3 tyg powinna wyleczyć.
zobaczymy jutro jak będzie, wziełam juz jedną więc nie wiem czy przeczekać tego, ja mam brać 2 tyg ale chyba sama to skrócę, potem te makrolidy i też nie tyle co on powiedział, że 28 dni, to przesada.
Powiedział mi także że doxy nie są skuteczne, mam wrażenie, że on lubi bardzo agresywnie leczyć
 
reklama
@eska29044 kazdy lek ma okreslony czas stosowania żeby wyleczyc skad bedziesz wiedziała jak skrócic kuracje?
A w ogóle to czy Twój M tez ma zapisane to leczenie ?
 
Do góry