reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@maa821 mój hematolog w zaleceniach napisał mi tak: anty xa i dimmery 3-4h po clexane badac. Clexane lepiej rano, z tymże ja na noc brałam jeszcze acard 75
Jeśli chodzi o zastrzyki z clexane to ja wcześniej miejsce, w które mam się wkłuć masuje ( po wkluciu nie masować), jak wkłuwam i boli to od razu próbuje w inne miejsce. Ale siniak i tak czasami się zrobi.... najważniejsze to dobrze chwycić fałdkę :)
 
reklama
Ja tez na noc biorę acard. Czyli robić rano zastrzyk i 3-4h po nim pobrać krew. Dzięki
Tak dokładnie :) to zalecenia od dr Mital hematolog. Ja tak badałam i co mniej więcej 3 tygodnie. Być może same dimery można badac inaczej, ja zawsze z anty xa, mam nadzieje ze nie wprowadzam w błąd. Ja mam trombofilie wrodzona i nabyta oraz zespół antyfosfolipidowy, pozdrawiam p.s zawsze informowałam Panie z laboratorium ze muszę mieć te 3 h po zrobione badanie i nawet mnie z kolejki brały wcześniej żeby wszystko grało wiec to chyba wazne
 
@Destino, piekna historia! I tez z immuno nie bylo problemow? Bo przy pierwszym rozumiesz ze mialas z tym problem!

Dziewczyny, Pasnik wyslal mi recepty i byl plan ze maz przywiezie z Polski lekarstwa. Wyslal w srode ale do dzisiaj nie doszly a z Lodzi do Torunia nie jest daleko. I teraz sie zastanawiam jak nie dojdzie do czwartku to chyba bedzie musiala mama mi wykupic i przeslac, czy ja przesle bez problemu te lekarstwa?
W jakiej formie one sa? Ja mam ranigast, ecquoral, ezatiopryna i encorton.
 
Apropo badań przy heparynie, musicie pamiętać, że w ciąży naturalnie rosną ddimery i jest to stan fizjologiczny. Jak to mawiała moja pani doktor didimerozy nie leczymy [emoji13] łatwo powiedzieć sama robiłam to badanie kilkukrotnie. Niepokój muszą wzbudzić wyniki jak dobrze pamiętam powyżej 2000. Jeśli się mylę poprawcie mnie [emoji4]
 
@Destino, piekna historia! I tez z immuno nie bylo problemow? Bo przy pierwszym rozumiesz ze mialas z tym problem!

Dziewczyny, Pasnik wyslal mi recepty i byl plan ze maz przywiezie z Polski lekarstwa. Wyslal w srode ale do dzisiaj nie doszly a z Lodzi do Torunia nie jest daleko. I teraz sie zastanawiam jak nie dojdzie do czwartku to chyba bedzie musiala mama mi wykupic i przeslac, czy ja przesle bez problemu te lekarstwa?
W jakiej formie one sa? Ja mam ranigast, ecquoral, ezatiopryna i encorton.
Ranigast, equoral i encorton sa na pewno do wyslania, chociaz polecam wsadzic to w karton, żeby się nie zgniotlo. Ezatiopryna pewnie tez nadaje się do wysylki[emoji6] nie wiem jak jest ogolnie w prawie, ale mi mama kiedys wysylala i no spe, i ketonal, nikt nic nie sprawdzal,z tym ze byly tam tez inne rzeczy w paczce.
 
@Hatice nie wprowadzasz w blad. Badajac anty xa sprawdza sie, czy dawka heparyny jest prawidlowa. Trzeba miec wtedy pewne labolatorium. W Krakowie mozna to na skawinskiej robic. Cokolwiek sie jednak bada trzeba miec lekarza, ktory ten wynik zinterpretuje

@matulkaa owszem w ciazy ddimery rosna dlatego napisalam, ze sa inne normy do 2-2,5 tys. Ale wazne jest tez jak szybko rosna. Bo jesli w przeciagu miesiaca skacza np z 200 na 1000 to tez trzeba zwiekszyc dawke. To tylko przyklad

@joanna_rak to jak zadziala immunologia dowiem sie w trakcie. Niestety tym razem nie moge wziac sterydu bo karmie piersia. Wiec tylko luteina, heparyna i witaminy, w tym folian z zalecenia gina.
 
Okej to dd mery do 3 h po zastrzyku i aptt tez?
Dziewczyny z zespolem antyfosfolipidowym jakie macie dawki claxene? Mam 0,4 jeden immunolog napisal aby w 2 trym zwiększyć inny lekarz aby w 3cim trym zwiększyć a ja już teraz najchętniej bym zwiekszyla.

Nieeee to że bakteria jest nieszkodlowa to nie sa moje slowa a slowa ginekologa, którego musialam blagac o ten antybiotyk.
Niby bralam ten lek ale jak zaszłam w ciążę to dla pewności zrobilam badanie z moczu na ureaplasme po fakcie zorientowałam się że glupio zrobiłam bo nawet jak wyjdzie to i tak nie moge brac leków na to.
Podejrzewam że moja ostatnia strata była wynikiem albo ureo albo zespołu.
 
reklama
@Zzzzzz ddimery badasz po prostu na czczo, ale tez najlepiej w labie, gdzie krew za dlugo lezec nie bedzie. Ja mam utajony aps. Uaktywnia sie w ciazy. Od poczatku mam cleksan 0,6. Dawke dobiera sie w zaleznosci od rodzaju schorzenia oraz wagi. 0,4 to dawka profilaktyczna, 0,6 juz lecznicza. Ja na poczatku ciazy i tak zmniejszam do 0,4 bo jeszcze mi sie nie zdarzylo nie widziec krwi. Za duza dawka moze spowodowac krwiaki i zagrazac maluszkowi. Trzeba ze wszystkim uwazac. Leki sa dobre, ale z glowa. Ja nie biore acardu, bo przy nim krew leciala jak z kranu. Ja po heparynie w ciazy duzo lepiej sie czuje. Bez niej od razu zyly czarnieja i bola.
 
Do góry