reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Hej, nie pamiętam które z nas są z Trojmiasta wiec tak ogólnie napisze.... jest jutro w Sopocie fajna darmowa konferencja na temat niepłodności, będą omawiane tematy immunologiczne, będzie tez mowa o stratach dzieci. Jakby któraś miała ochotę to wstawiam link do stronki gdzie można się zapisać i jest tam tez program konferencji. Link do: Action Life
 
reklama
@Koralowa30 - dzięki za info! <3

@czarna_mala - na razie nie, ale... myślę nad tym badaniem. Muszę o nim poczytać i pogadać z lekarzem.

@Zzzzzz - ja jaki badałam (kilka razy) to zawsze tylko podstawową, na czczo. Zawsze miałam w normie, mam regularne cykle, owulacje też co miesiąc - ale tym razem pół roku zachodziłam w III ciążę. Wcześniejsze w 1 max 2 cyklu przy staraniach zachodziłam.

@Kitki - dziękuję za informację;* Ja badałam pare razy prolaktyne na początku cyklu i zawsze była ta podstawowa, na czczo, w porządku. U mnie 2 ciąże się utrzymały dość długo, więc nei podejrzewam bym miała problem z prolaktyną... w tej 3 biochemicznej ciąży progesteron miałam na poziomie (mierzyłam co 48h) 18, 19 z groszem i 25 podajże więc nie jakoś super nisko, ale też niezbyt wysoko. W 2 pierwszych ciążach nikt mi nie kazał badać progresteronu więc nie wiem jaki był... :/ A Ty te 70-80 miałaś na czczo tak? Nie mowisz o tej z obciazeniem?

@burczuś - walka!!! :)))

@Porzeczka1234 - zrobiłam na razie Helicobacter Pyrolli i PAI-1 - za 2 tyg około wyniki. Prolaktyny nie badałam teraz, ale chyba w sierpniu zrobie sobie panel hormonalny. Reszta badań od Paśnika dopiero jak dostanę kolejną @.... oby bylo to jakoś zaraz...
@Marthi - tak 70-80 na czczo przy normie do 23. Po tabl mialam ok 300 wiec malo przyroslo i to niby tez typowe dla guza przysadki. Kazali zrobic rezonans i sie potwierdzilo.
 
Witajcie :)
Z góry przepraszam że z marszu proszę o pomoc,ale jestem trochę przerażona ilością strzałek na moich wynikach...
Straciłam dwie ciąże i aktualnie jetem po badaniach immunologicznych. Właśnie przyszły mi pierwsze wyniki - test IMK oraz ocena cytokin.

Test IMK (MultiTest)
Limfocyty T % 61,0 % norma 60,0 — 82
Limfocyty B % 10,0 % norma 7,0 — 23,0
Limfocyty helper CD3+/CD4+ % 41,0 % norma 30,0 — 51,0
Limfocyty supresor CD3+/CD8+ % ¯ 17,0 % norma 19,0 — 39,0
Współczynnik (h/s) CD4/CD8 2,4 ratio norma 0,8 — 2,5
Komórki NK % (CD3-/CD16+56+) 28,0 % norma 7,0 — 24,0


Ocena cytokin i współczynnika Th1 / Th2
Interferon gamma ¯ 1212,0 pg/ml norma 2046,6 — 4738,0
TNF alfa 6928,0 pg/ml norma 1208,3 — 4156,1
Interleukina 10 1096,0 pg/ml norma 695,6 — 3048,4
Interleukina 4 21,0 pg/ml norma 20,0 — 80,6
Interleukina 5 ¯ <20,0pg/ml norma 20,0 — 59,8
Interleukina 2 142,0 pg/ml norma 20,0 — 62,5

Wskaznik IFN/IL4 57,7 ratio norma 36,7 — 175,0
Wskaznik TNF/IL4 329,9 ratio norma 19,7 — 149,5
Wskaznik IFN/IL10 ¯ 1,1 ratio norma 1,2 — 3,0
Wskaznik TNF/Il10 6,3 ratio norma 0,7 — 2,8


Czy możecie mi podpowiedzieć czego mogę spodziewać się po takich wynikach?
Z góry bardzo dziękuję. Wizytę u lekarza mam dopiero za miesiąc i do tego czasu chyba osiwieje...:-) :):-) :)
 
@Plum1986 Masz dość podobne wyniki do moich.
Bardzo wysokie komórki NK, niska interleukina 10, która chroni zarodek i za wysoka Interleukina 2, która mu nie sprzyja z kolei. Ifn/Il10 w teście CBA też powinien być tak naprawdę mniejszy niż 1 dla starających się. I dosyć wysoki jest współczynnik CD4/CD8. Powyżej 2,5-3 jest wskazanie do immunosupresji, wiec jeśli będziesz pacjentką doktora Paśnika, to myślę że Przy takich parametrach zaproponuje albo to, albo szczepienia.
To tak na szybko z mojej wiedzy.
Na jakim etapie traciłaś wcześniejsze ciąże?
Edit..... Ciekawe że normy masz inne niż ja. Ja spojrzałam na wyniki pamiętając o swoich normach. Więc nie traktuj tego co napisałam dosłownie. Niech oceni to lekarz.
 
Ostatnia edycja:
@Plum1986 Masz dość podobne wyniki do moich.
Bardzo wysokie komórki NK, niska interleukina 10, która chroni zarodek i za wysoka Interleukina 2, która mu nie sprzyja z kolei. Ifn/Il10 w teście CBA też powinien być tak naprawdę mniejszy niż 1 dla starających się. I dosyć wysoki jest współczynnik CD4/CD8. Powyżej 2,5-3 jest wskazanie do immunosupresji, wiec jeśli będziesz pacjentką doktora Paśnika, to myślę że Przy takich parametrach zaproponuje albo to, albo szczepienia.
To tak na szybko z mojej wiedzy.
Na jakim etapie traciłaś wcześniejsze ciąże?
Edit..... Ciekawe że normy masz inne niż ja. Ja spojrzałam na wyniki pamiętając o swoich normach. Więc nie traktuj tego co napisałam dosłownie. Niech oceni to lekarz.

Bardzo, ale to bardzo Ci dziękuję za podpowiedź :)
Pierwszą ciąże straciłam w 6t3d była to ciąża naturalna. Przy drugiej z IVF zarodek zatrzymał się na 5t (na usg gdy powinno być widoczne serduszko był tylko mały pęcherzyk).

Właśnie jestem pacjentką doktora Paśnika - to on zlecił mi te badania :)
 
Bardzo, ale to bardzo Ci dziękuję za podpowiedź :)
Pierwszą ciąże straciłam w 6t3d była to ciąża naturalna. Przy drugiej z IVF zarodek zatrzymał się na 5t (na usg gdy powinno być widoczne serduszko był tylko mały pęcherzyk).

Właśnie jestem pacjentką doktora Paśnika - to on zlecił mi te badania :)
Plum to wysyłaj maila do docenta :) on już coś wymyśli ;)
 
reklama
Do góry