reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Powiem szczerze ze ja nie wiem jaki jest konkretny powód... generalnie słyszę w kółko tylko ze słabe komórki. Ale tego zbadać nie można wiec to takie zwalanie winy na cokolwiek. Medycyna jeszcze po prostu nie wie wszystkiego. Lewandowski twierdził ze endometrioza.. ale ja nie mam żadnej endometriozy, bo przecież po laparo by mi wyszło, a nic nie znaleźli. Nasienie nie będą idealne, jest mega lepkie, może to jakiś problem. Ale myśle coraz częściej ze my z M jesteśmy zbyt podobni do siebie, a natura/genetyka lubi różnorodność. No ale takie fajne geny nie mogą się zmarnować, no musimy mieć dziecko, nie ma innej opcji :)


Takie historie dają nadzieje.. choć zawsze się wydaje ze trafiają się innym a nie nam.


Auriczko, jej, pewnie jestem teraz czerwona jak burak! Dziękuje ci bardzo za te słowa :*
emoji7.png
ja tez wciąż wierze w cud, w końcu raz się cud zdarzył i zaszłam w ciąże to i drugi (i trzeci!) raz się uda!! Może Gizler rozwiąże supełek jak u Marshia i zacznę zachodzić na zawołanie!! :) wizyta już w środę wiec nadzieja jest blisko! :)


Haha :* dzisiaj ćwiczyłam razem z twoim dopingiem! :)

Aha, co chciałam jeszcze napisać, nie wiem czy już pisałam, najwyżej się powtórzę - nie wiem czy to dzięki ćwiczeniom czy dzięki accofilowi który działa ba endo, ale ta miesiączka była superasna, idealna - czyli zero bólu, zero zero, od razu krwawienie, czyste czerwone.




Oj. No ale to jedyny zły wynik. Jakoś te nk ogarnięcie - intralipid, steryd, accofil?

Lili81, histeroskopia to najzwyklejszy, standardowy zabieg. Przed in vitro w większości się robi żeby wykluczyć problemy mechaniczne, sprawdzić czy endoemtrium nie ma zapalenia, czy nie ma przegrody, czy jajowody są drożne u wejścia do macicy, czy nie ma polipów. Także to jest ważne badanie. Koniecznie w narkozie, ale jest to taka króciutka narkoza. Można zbadać nk w macicy ale nie wiem gdzie w Polsce. Któraś klinika robiła, chyba w Katowicach ale nie wiem która.
Co jeszcze pisałaś? Aha, prolutex - to progesteron po prostu. Dobry, mocny, w zastrzykach. No ale to tylko progesteron. Tzn „aż” progesteron jeśli problemem jest progesteron. Ale przy innych problemach nie jest złotym środkiem.
@bertha dzięki za wyjaśnienie badania histeroskopii nie wiedziałam że można podczas badania sprawdzić czy jest stan zapalny. Chyba z tego względu się na niego zdecyduje. Doczytałam ze Ty miałaś laparoskopie, jest lepsza niż histeroskopia?

Jak opisalam lekarzowi mój problem to od razu zaproponował prolutex. Czy można jakoś sprawdzić badaniami czy problem faktycznie jest z progesteronem? Czy po prostu profilaktycznie bierze się ten prolutex?

Jak tak czytam wasze wpisy to faktycznie ten accofil pomógł wielu dziewczynom. Jak po histeroskopii wszystko wyjdzie ok to musze spróbować z tym accofilem. Mam nadzieje ze Paśnik ogarnie temat bo nie chce mi się czekać do czerwca na dr Przybyć.

Dziewczyny cudowne macie skarby.
 
Dziewczyny jesteście kochane .... Dziekuje za postawienie mnie do pionu i wsparcie... @matulkaa mam identyczne wyniki kirow i mthfr tylko mrl mam wieksze...@auri_1 dziewczyny jesteście kochane....
Jak ja sie ciesze ze do was trafiłam.....
Kochane jaka nialyscie dawke kwasu foliowego ?
 
@smerfik88 podpisuję się obiema rękoma pod tym co napisała @Auri_a. Tak ja jestem homo mthfr c677t, Kiry aa, startowałam z 0% hamowania, Aktywność nk 45.2, wyczerpującą się rezerwa jajnikowa 0,43 a mam 36 lat i cholera wie co jeszcze, a moja kruszyna właśnie kończy tydzień i nie daje matce spać po nocach. Ja wychodząc z gabinetu od P. po raz pierwszy wychodziłam zanosząc się płaczem, bo usłyszałam, że matką raczej nigdy nie zostanę, ale jak mam siłę na kolejne porażki to spróbujemy. Ja nie wyobrażałam sobie, że odpuszczę. Choćby wszystkie znaki na niebie wskazywały, że się nie uda ja postanowiłam, że zawalczymy o nasze szczęście. Dopóki nas menopauza nie dopadnie [emoji13] jak to jedna z nas mowiła [emoji4] Także dziewczynki spinamy pośladki, pierś do przodu i walczymy dalej. Będą chwile zwątpienia, ale nigdy!!!!! nikomu!!!!!! nie wolno się poddać. Wszystkie mamy jeden cel, a nagroda jest cudowna [emoji7]

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
@matulkaa ale to w końcu dzięki Przybycie nowi masz dziecko czy inny lekarz powiedział Ci ze raczej matką nie zostaniesz? Ogólnie sobie nie wyobrażam jak tak mógł powiedzieć lekarz. Jesteś super silną babką!
 
@monia0208, nie jestem pewna czy doktor dobrze mowi [emoji848]ja mam dokladnie tak samo synek w domu 6 lat i o drugie staramy sie od 4 lat, synek jest z mojej pierwszej inseminacji! U mnie wyglada ze wszystko sie rozjechalo po ciazy, i w sumie to ze mam dziecko wcale nie znaczy ze nie mam problemu z immuno. NK jeszcze nie badalam ale na pewno tez sa podwyzszone.

@Lili81, ja mieszkam w Szwajcarii i u nas wlasnie badaj Nk tylko poprzez punkcje w macicy i jak rozmawialam z lekarzem o badaniu krwi to tez mowil ze to nie ma sensu. Teraz czekam az cykl mi sie ustawi i chce wlasnie zrobic punkcje.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
@JoannaRak no ale tą punkcie będziesz robić w Polsce? Zastanawiam się nad tym bo chyba większość z dziewczyn robi badanie nk z krwii, prawda? Poprawcie mnie jeśli się mylę.
 
@Porzeczka1234 oczywiscie ze sa doly i zalamania zwlaszcza jak dookola sie slyszy, ze matka sie nie bedzie, a cialo robi swoje.

I prawda jest, ze prawdziwe swiatlo do naszego zycia wraca dopiero z narodzinami. A jednak nastawienie duzo zmienia i to, czy wokol mamy ludzi, ktorzy nas wspieraja i daja nadzieje. Tak foteczki maluszkow daja nadzieje. To nasz cudzik
IMG_20180228_154033.jpg
IMG_20180302_095354.jpg
IMG_20180303_082334.jpg


Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • IMG_20180228_154033.jpg
    IMG_20180228_154033.jpg
    39,5 KB · Wyświetleń: 747
  • IMG_20180302_095354.jpg
    IMG_20180302_095354.jpg
    57,4 KB · Wyświetleń: 736
  • IMG_20180303_082334.jpg
    IMG_20180303_082334.jpg
    34,7 KB · Wyświetleń: 750
Dziewczyny zdjęcia waszych dzieciaków daja ogromna nadzieje ::* @funia @Destino @kas90 @porzeczka @malutkaa wasze dzieciaki są cudowne :*:* ja wierze w to że kiedyś to ja będę mogła dać wiarę w cud i siłe do walki innym kobietą tak jak wy :*:* Póki co jeszcze na miesiąc odłożyłam starania ze względu na to ze bralam clemastinum a po nim nie wolno się starać .... mam zrobić jeszcze pare badań( zwierzaki , tarczyca , prolaktynę z obciężeniem i rezerwe jajnikową) i kto wie może w kwietniu zaczniemy starania ;)

@malutka czy w takcie starań brałaś jakieś leki czy dopiero od pozytywnego testu ?
 
reklama
@bertha dzięki za wyjaśnienie badania histeroskopii nie wiedziałam że można podczas badania sprawdzić czy jest stan zapalny. Chyba z tego względu się na niego zdecyduje. Doczytałam ze Ty miałaś laparoskopie, jest lepsza niż histeroskopia?

Jak opisalam lekarzowi mój problem to od razu zaproponował prolutex. Czy można jakoś sprawdzić badaniami czy problem faktycznie jest z progesteronem? Czy po prostu profilaktycznie bierze się ten prolutex?

Jak tak czytam wasze wpisy to faktycznie ten accofil pomógł wielu dziewczynom. Jak po histeroskopii wszystko wyjdzie ok to musze spróbować z tym accofilem. Mam nadzieje ze Paśnik ogarnie temat bo nie chce mi się czekać do czerwca na dr Przybyć.

Dziewczyny cudowne macie skarby.
Podczas histero sprawdzają wnętrze macicy, pobierają próbkę endoemtrium i w badaniu histopatologicznym jest badane. Laparo nie zagłada do środka macicy tylko wokoło, sprawdza czy nie ma endometriozy, zrostów.
Także to dwa różne badania i laparo już jest trochę mniej lajtowym bo masz 3 dziury w brzuchu.

Progesteron sprawdź 7 dni po owulacji badaniem krwi. Zobaczysz poziom. Masz plamienia przed @? To tez oznaki niskiego progesteronu. Ale często dostaje się progesteron profilaktycznie, np luteinę, duphaston, prolutex często przy in vitro dają.



Cudowne dzieciaczki!!!!!
 
Do góry