reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

w sumie to w ciąży 6tej a przy szczęśliwej 2 :) i od poczatku coś było nie tak, pierwsze pęcherzyk sie dziwnie dzielił jakiby chciał na 2 a nie mógł, nie był ładny i kaształtny, potem na peppie wyszło ryzyko trisomii 21 1:35 wiec bardzo duże z wysokim NT i niedomykalnością zastawki, a na sam koniec lekatrka twierdzila, ze ma bardzo niską wage urodzeniową co tez go klasyfikowało pod ZD. Ostatecznie po porodzie okazało się że jest zdrowy a pani doktor pomyliła sie zaledwie o pół kilo :)

PS a mężowi to idziesz pomagać, czy co ? :p

@Marthi ja przy Wikusiu miałam 8,5 mm i szału nie było ale sie udało. Brałam żel na endo ale już go wycofali i jest chyba zamiennik który brała @tęczowa89
@roxie123 ni wim :)
musiałaś mieć bardzo trudną ciąże, ja bym na pewno ciężko to znosiła, ale najważniejsze, że maluszek jest zdrowy. Co do męża to dzisiaj już tylko po wyniki, pomoc potrzebna była wcześniej ;-)
 
reklama
@magda1208 kciuki mocno zaciśnięte :) powodzenia na wizycie
@roxie123 ja brałam przed ciążą Dostinex (przepisany przez P.) pół tabletki raz na tydzień na obniżenie prolaktyny, po pozytywnym teście należy ją odstawić. Poniżej moje wyniki, ale mamy zupełnie inne normy i nie wiem czy uda ci się wyciągnąć jakieś wnioski, z tym że u mnie wyjściowa prolaktyna była też za wysoka, tj. 50,6 oraz 41,3 (norma 3,0-18,6 ng/ml), 1h po MTC > 329,0 ng/ml (2-6 krotny wzrost stężenia PRL po podaniu MTC). Udało się ją ładnie zbić po 2 miesiącach do 14,3 :)
@marshia ech, wiecznie coś :( ale szkoda ryzykować
@burczuś za Was trzymam kciuki szczególnie w ostatnim czasie.
 
@marshia przykro mi niech m wraca do zdrowia z brzuszka @Funia90 nie rezygnuj bo nie wiadomo kiedy urodzi ściskam Cię

@Marthi endo dobre to 10-12 mm tak mi mówiła moja dr i Malina

@magda1208 Madziu kochana ogromnie trzymam kciuki

@roxie123 na prolaktynie się nie znam

@Funia90 dziś odpiszę buziaki dla Asieńki

@@kinga_86 mam pytanie też leczyłam się u Prof Malinowskiego i mam dcóreczkę powiedz przy drugiej ciąży się szczepiłaś bierzesz leki ?
 
@matulkaa hm zobaczymy co powie P , ja tą pierwszą mam w normie 2gą 15x wyższą ; O i te 2 miesiace sie nie starałas tak ? :) tylko az zbiłas ?
Mam nadzieje , że to tylko taki problem eh ... dzieki za info ;) jak się macie ? :)
 
@marshia przykro mi niech m wraca do zdrowia z brzuszka @Funia90 nie rezygnuj bo nie wiadomo kiedy urodzi ściskam Cię

@Marthi endo dobre to 10-12 mm tak mi mówiła moja dr i Malina

@magda1208 Madziu kochana ogromnie trzymam kciuki

@roxie123 na prolaktynie się nie znam

@Funia90 dziś odpiszę buziaki dla Asieńki

@kinga_86 mam pytanie też leczyłam się u Prof Malinowskiego i mam dcóreczkę powiedz przy drugiej ciąży się szczepiłaś bierzesz leki ?
 
Roxi ja mialam prolaktyne po obciazeniu wysoką. Ale ja.popelnilam błąd po powinnam siedziec na doopie podczas badania a ja polecialam do kwiaciarni po wieniec bo mieliśmy wtedy pogrzeb.
Dr P przepisal mi dostinex co 5 dni 1/4 tabletki. Powiedzial, ze jestem straszna choleryczka i nie wie jak M ze mna wytrzymuje, skoro prolaktyna mi tak wyskoczla po obciazeniu. Podstawowa mialam w normie.
Nafoczka na sama mysl mnie zęby bola. Lepiej juz?
 
@burczuś - dzięki za wiadomość, Kochana! ;* Czerwone winko wytrawne pije codziennie od tego miesiąca! :D obowiązkowo 1 lampka co wieczór, więc oby podziałało! Migdały mi jakoś nie wchodzą, ale wino - owszem;p (mam nadzieję, że nie przeginam z ilością 1 lamki dziennie??) Gdzieś wyczytałam, że 1 na tydzień się powinno pić...

@dżoasia - dzięki Aniołku za podpowiedź! Orzechy jem codziennie (głównie laskowe, włoskie i nerkowca, bo brazylijskich teraz prawie nigdzie nie ma - sezon niby się skończył:/), suszone morelki też od czasu do czasu jem, i ryby od 3 dni wręcz pożeram :D coś mnie wzięło i codziennie łosoś ;p Oleju nie próbowałam...no, zobaczymy co dzisiaj gin powie. Modle się, by było te 12-14mm!

@marshia - dzięki za poradę i buziaki również dla Ciebie!!! <3
Ile po winie i orzechach wzrosło Ci endo? ;*

@magda1208 - kciuki zaciśnięte!!! <3

@Porzeczka1234 - dzięki Kochana za poradę <3 !!!

@Funia90 - pochuśtaj się na piłce do ćwiczeń, schody góra dół, jakieś może okna umyj i jazda na porodówkę ;p!!!!

---
Dziewczyny, trzymajcie proszę dziś za mnie kciuki u gina! :)
 
reklama
@Marthi jesli chodzi o grubość endometrium najlepiej ok 10 i powyżej, tak jak porzeczka pisze, ja max miałam 16mm
@roxie123 jesli chodzi o prolaktynę tą na czczo masz ok, po obciązeniu wydaje mi się że też ok, bo po podaniu mtc ona musi wzrośnąc ale niewiem ile razy, to jest chyba istotne,
@magda1208 madziu kciuki za Was zaciśniete, aby ta droga Was zaskoczyła jak nie jedną parę chociażby tu na forum:-*
@nafoczka a jak Twoje zdrówko? wyniki?
@Porzeczka1234 czekam na fotkę:)
@susana co u Was? jak Zuzia?
@marshia :(współczuję, uważaj na siebie i na to dziadostwo, życzę Ci dużo siły kochana
 
Do góry