reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@eska29044 kochana po 1 poronieniu zrobiłam już: ana1, antykoagulant tocznia, mthfr,leiden,amh,ca,cytomegalia,toxoplazmoza,wit d,kwas foliowy,wit b,d-dimer,homocysteina,hormony,ca-125. Ja po 1 poronieniu już szukałam lekarza, który mi zleci badania bo moi miejscowy gin twierdzili ze to przypadek i dopiero po 2 albo 3 diagnostyka...ze teraz to strata pieniędzy,jak widać jednak nie... 2 dni później jak dostałam wyniki zaszłam w ciąże- droga wpadki :x bo rzekomo byłam już po owulacji wiec nie wiem jak to możliwe...ale jak widać,wszystko jest dziwne... tak immunologie chce zbadac,do lekarza do którego wkoncu się udało dostać- dzwoniłam już od sierpnia :( znalazłam innego -ponoć kumpla,ale on już na ten moment nie umie pomoc... a co do starań, dopóki się nie przebadam nie ma mowy o staraniach... a Ty u kogo się leczysz kochana?
 
reklama
@Asia2104 czyli po prostu z tym wynikiem z Genesis idę do USC i oni tam mi wydają tylko na podstawie tego i pewnie karty ze szpitala tak? Urlopu macierzyńskiego nie chce, pomyśleliśmy tylko,ze skoro płacimy za ubezpieczenie co miesiąc to choć na cześć leczenia moglibyśmy dostać pieniądze... jak u Ciebie samopoczucie? ;* w którym tygodniu już jesteście?
 
@dżoasia o masakra... to niestety nas nie będzie stać na takie leczenie... ehhh...
Kochana jakby mi ktos powiedzial kiedys ile kady wydam u lekarzy na dzuecko to nie wiem czy bym nie olala tematu. A tak to wciaga jak hazard i 60tysi juz nie ma - skaf na to wzielam??? Sama sie czasem zastanawiam... chociaz fakt, teraz juz jade na oparach pozyczki od rodzicow... a tu oplaty, kredyty i zawsze cos...
 
@Asia2104 czyli po prostu z tym wynikiem z Genesis idę do USC i oni tam mi wydają tylko na podstawie tego i pewnie karty ze szpitala tak? Urlopu macierzyńskiego nie chce, pomyśleliśmy tylko,ze skoro płacimy za ubezpieczenie co miesiąc to choć na cześć leczenia moglibyśmy dostać pieniądze... jak u Ciebie samopoczucie? ;* w którym tygodniu już jesteście?
Ja robiłam w szpitalu. Więc to oni na podstawie dokumentu o płci wystawili dokument martwego urodzenia i po Poznaniu płci zgłosili na moją prośbę do USC. Nie mam pojęcia jak to może się odbyć poza szpitalem. Może twój lekarz?
 
@dżoasia a długo już to wszystko trwa u was? :( a U Ciebie jest tez problem z zachodzeniem czy z utrzymaniem/rozwijaniem?

@Asia2104 tylko na pewno to inaczej wyglada,bo Twoja strata chyba była na wyższym etapie ? U mnie 8tydz...
 
@eska29044 kochana po 1 poronieniu zrobiłam już: ana1, antykoagulant tocznia, mthfr,leiden,amh,ca,cytomegalia,toxoplazmoza,wit d,kwas foliowy,wit b,d-dimer,homocysteina,hormony,ca-125. Ja po 1 poronieniu już szukałam lekarza, który mi zleci badania bo moi miejscowy gin twierdzili ze to przypadek i dopiero po 2 albo 3 diagnostyka...ze teraz to strata pieniędzy,jak widać jednak nie... 2 dni później jak dostałam wyniki zaszłam w ciąże- droga wpadki :x bo rzekomo byłam już po owulacji wiec nie wiem jak to możliwe...ale jak widać,wszystko jest dziwne... tak immunologie chce zbadac,do lekarza do którego wkoncu się udało dostać- dzwoniłam już od sierpnia :( znalazłam innego -ponoć kumpla,ale on już na ten moment nie umie pomoc... a co do starań, dopóki się nie przebadam nie ma mowy o staraniach... a Ty u kogo się leczysz kochana?
Niestety na samą diagnostykę trzeba mieć kupę kasy, można czekać na refundację ale większości zależy na czasie więc robi badania prywatnie. Ja się lecze u kluszczyka, mam w tym tygodniu wizytę czekam na MTHR, Kariotypy i DNA nasienia męża. Oby tam wyszło wszystko ok, juz wystarczy że cytokiny mam zwalone.
 
@eska29044 a powiem Ci,ze na badania pieniądze mieć będziemy tylko później nie wiem jak z leczeniem - bo domyślam się,ze po 2 stratach ja od razu wskakuje na steryd... tylko jeśli steryd to za mało,to jakieś szczepienia i wlewy o których tutaj dziewczyny piszą, ja się na to nie zdecyduje bo nas finansowo nie będzie stac... a na jakim etapie tracisz ciąże? I ile masz strat na koncie? Czy te cytokiny zabijają to na wczesnym etapie czy na każdym... temat rzeka...
 
reklama
@dżoasia a długo już to wszystko trwa u was? :( a U Ciebie jest tez problem z zachodzeniem czy z utrzymaniem/rozwijaniem?

@Asia2104 tylko na pewno to inaczej wyglada,bo Twoja strata chyba była na wyższym etapie ? U mnie 8tydz...
Olaa ja do drillingu jajnikow mialam problem z owu, po drillingu ladnie sie stymulowalam ale iui nie przynioslo skutkow, chyba, zeby sie czepic, ze po pierwszej byla beta 0.18 - moze cos tam minimalnie sie zadzialo ale tego nie wiem.
A przy ivf wszystkie zarodki piekne, zachodze za kazdym razem tylko ronie.
A walka juz ponad 7 lat, ale te 60tys to polecialo w ciagu ostatnich 2 lat, wczesniej chodzilam do gina głąba, a ze tez mnie za bardzo nie cisnelo to zamroczona do niego chodzilam i lykalam te tabsy na darmo
 
Do góry