reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@eska29044 a MTHFR robiłaś w pakiecie z Pai 1 i vr2? Czy samo MTHFR? Jeśli strata była tak wysoka, zrozumiałam, ze w 3 miesiącu, tomoze to być kwestia zakrzepowa. A pierwsze poronienie na jakim etapie?
kurcze nie wiem czy MTHR było w pakiecie, dowiem się we wtorek, mąż tez miał zrobić. Ciekawe co wyjdzie. Ciąża pierwsza 6 tydz, a druga 12 tydz. wykluczona kwesta zakrzepowa.
 
reklama
@eska29044 Hiperandrogenizm, guzy w piersi, niski estradiol. Tak jakos nasuwa mi sie PCO i choroby metaboliczne. Ja na twoim miejscu bym to zbadala. Choroby metaboliczne niestety niszcza komorki jajowe a to wplywa na jakosc zarodka np. wady lub poronienia. Jedyne co mozesz zrobic w takim przypadku to pilnowac diety, zadbac o ruch i brac gluckophage.
mam pytanie masz może na myśli jaką konkretna chorobe mataboliczną? Oprócz cukrzycy? A ten Gluckophage to tylko na cukrzyce lek?
 
@eska29044 A skąd wiesz że czynnik Zakrzepowy jest wykluczony, skoro dopiero czekasz na MTHFR i pai tez nie masz stwierdzone na razie? A Vleiden? Na podstawie czego wykluczono kwestie zakrzepowe?
 
Miałam robioną Mutację 20210 G- A i czynnik V Leiden, nie wiedziałam, że MTHFR może mieć też znaczenie w tej kwesti
 
@eska29044 Pco to choroba metaboliczna. Oczywiscie jest to pewnego rodzaju sklonnosc do cukrzycy np. w pozniejszym wieku ale nie jest to oczywiscie przesadzone. Aby wykluczyc nie wystarczy krzywa cukrowa musi byc krzywa glukozy i insuliny w ten sam dzien zrobiona w tym samym lab. Pozniej patrzysz na wskaznik Homa-ir i tam wyskakuje wartosc ktora wskazuje na IO lub nie.
Ja np. mam regularne owulacje i cykle nie mam IO, nadwagi czy nadmiernego owlosienia a jednak mam Pco amh 4,3 odwrocone lh i fsh obraz jajnikow w 4dc jest graniczny. Mthfr to jest sklonnosc do zakrzepicy. Jak rowniez mutacje typu pai itd. Mthfr rowniez zwieksza ryzykow wystapienia wad plodu jak np. ZD
 
mam 36 lat w tym roku będe miała 37 i nóż na gardle.Nie potrafie się zdecydować na leczenie po tym co mnie ostatnio spotkało. Nie zdajecie sobie sprawy jak to usłyszeć od lekarza, że dziecko ma wady letalne Boje się powtórki. Ciągle się zastanawiam, że może powinnam odpuścić mam już dziecko 7 letnie z drugiej strony tak mi żal, że zostanie same :-(. Sypie się zdrowotnie, mam do tego chory żoładek, a leczenie immunosupresyjne mnie przeraża. Potrzebuje dobrego wsparcia a z moją nerwicą to jest ciężka sprawa. Jak pomyśle, co mnie czeka jak się zdecyduje, te czekanie, strach przed kolejnym USG, badania i to wszystko...
 
reklama
@eska29044 witaj ;* niestety ja nie pomogę z wynikami ani wyborami ale sama borykam się z problemem i wiem jak ciężko zdecydować się na jakieś leczenie ... obecnie po 4 stratach jestem w punkcie wyjścia dzieci nie mam . Życzę Ci abyś doczekała drugiego maluszka
@marzycielka81 dzięki przyda sie teraz na pewno ...


A ja zrobiłam pizzerki różyczki wszystkim pękają brzuchy [emoji16][emoji23]
Troszkę ser się spiekl ale marudy taki chcieli więc no musiałam przetrzymać w piekarniku xD
1515253999-d5faef792b77074e-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry