reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Nie mamy żadnego zarodka :(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom

Boże kochana ręce opadają. Czasem taki los ,że daje nam kopa na początku aby sprawdzić jak bardzo nam zależy. Wiesz ,że nie zawsze się udaje za 1-2 razem może trzeba coś poprawić coś inaczej zrobić. Kochana strasznie mi przykro.

@Destino ale cito padłabym jakbym dopłaciła cito a było o zwykłej porze.

@kas90 tak jestem na chorobowym od 2011 roku :realmad:
 
reklama
Dziewczyny ja teściów i mało mam czasuna pisanie zaraz jadę po 12 kurczaków oczywiście żywych haha

@Destino wszystko będzie dobrze pewnie zarodek się wgryza i pękło naczynko jak @kas90 napisała

@bertha tak bardzo mi przykro . Co mówi lekarz? pewnie nie mialaś okazji jeszcze zapytać. Mąż ma słabe nasienie ? Gdzie robicie in vitro w jakiej klinice i mieście Wspieram Cię

Nie miałam okazji jeszcze rozmawiać. Mój gin z Wrocławia będzie u tego z kliniki (Parens, Kraków) w niedziele.. może czegoś się dowie...
Parens zaleca 3 cykle przerwy przed następna stymulacja...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie miałam okazji jeszcze rozmawiać. Mój gin z Wrocławia będzie u tego z kliniki (Parens, Kraków) w niedziele.. może czegoś się dowie...
Parens zaleca 3 cykle przerwy przed następna stymulacja...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
O Jezu to strasznie długo może pogadaj z tym lekarzem ze nie chcesz tyle czekać nie przestymulowali Cię bo zarodki byly 3 ja miałam tak czasem z clo przy stymulacji i jak się nie udawało to znów stymulacja w następnym miesiącu więc może i u was się zgodzą dobrze by było zwiększyć leki aby tych jajeczek bylo więcej bo przy 3 to loteria i ewentualnie wtedy transfer crio po miesiącu. Kochana ile macie podejść za jedną cenę bo tu nie bardzo się orientuję?
 
@funia26 - miałam to samo, jak po wszystkim opowiedzieli, co i jak... no, ale morał cudowny z tej historii, więc oby więcej takich!!! :)
powodzenia w staraniach!!! :*

@Destino - walcz!! zwiększ dupkę, cokolwiek! @kas90 miała to samo i dała radę! Brzuch pewnie boli Cię już też z nerwów i obaw!

@pixi.nova - hahaha, rozbawiałaś mnie! Ale jeśli popamiętała to dobrze, dobrze dla nas! Mi wtedy chciała oddać nawet kase za wizyte! :D
Mi też na 1 wizycie badała brzuch, skierowała na usg brzucha, itd. Wtedy też była dokładna i miła, a na drugiej wizycie się zaczeło to wszystko:/
Ja poszłam ostatecznie i zrobiłam to usg brzucha - wszystko mi wyszło ok, ale też nie wiem o co kaman dokładnie z tym... Mnie też "macała" pod pachami, na szyi itd. więc ciekawe... :D
Badania Pai1 nie robiłam - jakie są powody by je zrobić? Ja mam z mutacji przebadane właśnie leiden, mthfr, czynnik XIII i jakieś tam inne (nie mam przy sobie wyników, żeby sprawdzić). Noo, co do pieniedzy to masz racje. Ja od Zawilskiej jak wyszłam z listą to za badania z krwi wszystkie zapłaciłam 1500 zł :/ :( No jaaa niestety jestem z tych ambitnych i to juz 3 studia, ktore ciagne bo stale mi malo... a teraz zaluje, moglam dawno to zostawic i sie starac o dzidzie szybciej, moze byloby inaczej, latwiej, nie wiem... Co do mnie - ja za pierwszym razem poronilam w domu, ale zrobili mi zabieg "dla bezpieczeństwa" by nic tam nie zostało... W przypadku drugiej straty mialam poronienie wywoływane tabletkami dopochwowymi. Poroniłam na fotelu w trakcie badania USG w szpitalu :( To bylo cos okropnego jak wstalam a krew byla wszedzie :(
Co do wypowiedzi @funia26 i @pixi.nova - mi np. te podstawy (typu progresteron) gin kazał zrobić w ciągu 3-5 dnia cyklu.

Pixi - sprawdź sobie ceny jeszcze w Diagnostyce - diag.pl podajrze, ja tam robiłam MTHFR, 17ohPcos i jakies inne dwa badania jeszcze bo mieli taniej niz Genesis.

@Avita - masakra te kobiety... :(

@FoCzUsiA - super dzidzik!! <3

@bertha - bardzo mi przykro :(((( ehhh, życie jest takie niesprawiedliwe. :(

Dziewczyny - kiedy się robi Pai1 i jakie są zalecenia? @pixi.nova gdzie to będziesz badać???
@Marthi Ja u niej miałam znacznie mniej badań zlecone bo sama na własną rękę się diagnozowałam ;) i sporo już było. Generalnie z tymi badaniami to każdy lekarz, u którego byłam mówi co innego. Zawilska nie kazała w ogóle badać MTHFRi PAi1 ! Lekarz genetyk z Genesis również- bo podobno mutacja, którą ma 30 % społeczeństwa nie może odpowiadać za poronienia ?? Malinowski podobno też nie bierze jej pod uwagę... Za to już Jerzak, Kurpisz mój gin i inny genenetyk z Genesis mówi, że już tak :errr: Mnie osobiście to już nawet śmieszy, czasami już nie mam siły nawet ich pytać dlaczego tak twierdzą, macham ręką i robię swoje :D:D W związku z tym stwierdziłam, że posłucham Jerzak i przebadam MTHFR i PAi1
Pai1- odpowiada za trombofilię, więc chyba warto mieć pełna diagnostykę w tym kierunku, zwłaszcza, że to może pomóc dobrać odpowiednio wyższą dawkę clexane.
Zresztą robię już tyle badań, teczkę mam tak pokaźną jak nie jedna starsza osoba nie ma :szok: więc co mi zależy.. ;)

Pai 1 i MTHFR chyba zrobię tam gdzie Jerzak mi polecała i @funia26 zamówię z Katowic z firmy Test DNA i badanie ze śliny, upewniłam się w Genesis, że jest tak samo skuteczne jak to z krwi, możesz je wykonać kiedykolwiek.

Odnośnie ambicji, Kochana ja mam tak samo.. Może to głupio zabrzmi ale uwielbiam swoją pracę, nie wyobrażam sobie siedzieć w domu. Kiedyś miałam przestój życiowy i jakiś czas nie pracowałam, straszne to dla mnie było psychicznie.. Człowiek musi mieć zajęcie. Nie zadręczaj się. Ja uważam, że lepiej mieć spełnioną i szczęśliwą matkę niż zgorzkniałą, która nie spełniła swoich marzeń i wyżywa się na dziecku..
A co do wieku, jak widzisz na forum i nie tylko jest bardzo wiele młodych dziewczyn które poraniają, czytałam badania, że w tej grupie wiekowej nawet jest to częstsze zjawisko, podobnie jak u kobiet starszych. Także statystycznie, rzecz ujmując okolice 30 stki to najlepszy wiek na dzieci ;)
:tak: Tak się pocieszam hihihi A Ty ile kochana masz lat? Ja to widzę, że jedna z najstarszych na tym forum bo w tym roku 30 mam :p
@funia26 U mnie na koncie 2 poronienia, tak jak u Ciebie, wszystkie w 8 tygodniu wg. cyklu.
(Jedna ciąża młodsza wg usg 6 tydzień). Także też liczę, że trzeci raz będzie już sukces, a jak nie to i tak się nie poddam. Planujesz w ciąży steryd?
@Destino trzymam kciuki! Bardzo Ci kibicuję.
 
@pixi.nova malina jak najbardziej bierze mutacje mthfr pod uwagę w trakci ciąży i bada homocysteinę przed i w trakcie ciąży nawet mam wpisane w książce ciazowej mutacja mthfr w obu genach. Wiec nie wie skąd ta informacja powyżej
 
Bertha przykro mi.
Mogli przerwac stymulacje.
1 podejscie to loteria.
Mnie udalo sie zostac dopiero przy 3 mama.
1 raz boli. Przezylam to strasznie. Wyplacz sie i walcz dalej.

Napisane na SM-T110 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@pixi.nova malina jak najbardziej bierze mutacje mthfr pod uwagę w trakci ciąży i bada homocysteinę przed i w trakcie ciąży nawet mam wpisane w książce ciazowej mutacja mthfr w obu genach. Wiec nie wie skąd ta informacja powyżej
Czytalam, na tym forum stare watki, ze dziewczyny jak np. enya, ktora sie u niego leczyla nie miala zlecanych metylowanych wit. b6, czh b12 Braly zalecenia Jerzak. Jezeli chcesz to wkeleje Ci stare watki rozmow. Byc moze przez lata zmienil swoje podejscie. Absolutnie nie chce nikogo wprowadzac w blad :) Pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Czytalam, na tym forum stare watki, ze dziewczyny jak np. enya, ktora sie u niego leczyla nie miala zlecanych metylowanych wit. b6, czh b12 Braly zalecenia Jerzak. Jezeli chcesz to wkeleje Ci stare watki rozmow. Byc moze przez lata zmienil swoje podejscie. Absolutnie nie chce nikogo wprowadzac w blad :) Pozdrawiam serdecznie
Ja czytałam forum takze nie trzeba przeklejać ja mialam zaświadczenie od genetyka ze mam brać metyle i powiedział ok także to nie jest do końca tak ze nie bierze tego pod uwagę tylko leczy w inny sposób a znam to z altopsji jeżdżę do niego przez 11 miesięcy prawie co miesiąc. Ja poprostu chciałam to sprostować ale wszystko jest w porządku nie napisałam tego absolutnie jako zarzut
 
Do góry