reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Destino strasznie się cieszę z Twojej bety. Super, że mój brzuszek mógł komuś przysłużyć.

U nas chyba zaczeły się kolki [emoji20]

IMG_20170510_093717.jpg


mhsv3e5ez4n46979.png
 

Załączniki

  • IMG_20170510_093717.jpg
    IMG_20170510_093717.jpg
    57,7 KB · Wyświetleń: 484
reklama
@Destino, tak się cieszę!!! Widzisz, jest jak u mnie. Poleż sobie ze dwa dni, bierz progesterony, bo brzuch Cię może przez to boleć. Najważniejsze, że maluch rośnie, modliłam się wczoraj za niego na mszy. Staraj się być spokojna, powodzenia!
A jak plamienia, czysto?

@bea25ta, nie ma lekko u lekarzy :D Mi tam w domu bardzo dobrze i też chyba prędko nie wrócę do pracy, w końcu będzie co robić przy maluchu (daj Boże nie jednym), nie?

@asia669, jakie już oczka żywe na Twój Skarbeczek:*
 
@Asiu piekna twoja laleczka. Tez chce taka. Moga byc 2 a nawet 3. Niestety nasze szczescie bedzie nas straszyc. Dzis polecialo wiecej krwi, ale brzuch sie troche uspokoil, wiec jestem nawet spokojna. Ktory dzien? 27 dc, to ok 13 dpo. W niedziele wypada @. A kalendarz pokazuje dzis rowniutki 4t0d. Niech nasze szczescie zostanie z nami, choc jak pokazuja poczatki lekko nie bedzie

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
u
@pixi.nova - tak, to prawda - zdaję sobie sprawę doskonale, że co lekarz, to inne zalecenia, podejrzenia, itd. :| Co do Pai1 - mi niby Zawilska wykluczyła Trombofilię więc chyba nie jest mi to niezbędne? Co myślisz? Noo teczkę to ja też mam już taką, że hoho! Ja właśnie, co do pracy, to... była fajna i w ogóle, ale niestety mam jednostki, które bardzo psują atmosferę i odechciewa mi się już tu być. Nawet w tej drugiej ciąży mówiłam, byle do 3 miesiąca i idę na L4. Chciałam się wychillować, odpocząć i w ogóle... Może byłam już po prostu zmęczona. Od 18 roku non stop pracuje na pełen etat, a prawie każdy weekend od ostatnich 8 lat spędzałam od rana do wieczora na uczelni - nie mam zbyt wiele wolnego czasu i pewnie to też się przekłada na ogólne zmęczenie. Dlatego teraz, piszę tego mgr żeby zdać jak najprędzej i mieć w końcu wolne weekendy i wolną głowę! Aczkolwiek idzie mi ten mgr jak krew z nosa;p
Ja mam 27 lat ;) także jeszcze przed 30, heh.
@Marthi mi Zawilska tez nie kazala badac tego Pai1 Mowila, ze u mnie w ciazy nawet nie potrzeba clexane, tlumaczyla, ze to drogo wyjdzie bo nie dostane refundacji ale skoro chce to mam brac.. ehh czyli kolejny lekarz mowi mi jak Jerzak i Kurpisz, ze clexane i acard nie zmienia raczej nic u mnie bo nie mam problemow zakrzepowych. Kurpisz powiedzial nawet, ze czy bym to brala czy nie ciaza i tak.. by poleciala.. bo to nie byla przyczyna. Mowie Ci kosmos.. o_OJednak leczenie jest jedno, czyli clexane, acard, witaminy, moze steryd? Mam metlik w glowie.. W przyszlym tygodniu otrzymam wynik zarodka i okaze sie czy tam znajde jakis trop.. Generalnie u mnie w wynikach wszystko jest ok, wiec badam dalej wszystko.. zeby sie czegos uczepic. Myslalas o leczeniu immunologicznym? Jaki masz plan na kolejne starania? U Ciebie jest jakis trop w wynikach?
Kochana jestes mlodziutka, warto troszke odpoczac, poimprezowac latem zanim pojawi sie bobas u Ciebie :D
 
Pixi.nova mi tez mowili ze nie mam wskazan. Moja mutacja jest lagodna i nie daje takich zalecen. Sydor dal cleksan ze wzgledu na historie 2 strat, bo nie zaszkodzi i haplotyp aa. Wczesniej nie mialam i nikt nie chcial dac sterydu bo nie ma wskazan ale moj aniol dal i dzieki temu nasze szczescie jest z nami. Ciaza to splot wielu dobrych zbiegow okolicznosci, takich malych cudow, ktore wszystkie razem musza zadzialac w odpowiednim momencie. Brak ktoregokolwiek ogniwa moze zabic kruszynke. I w tym rola mamy, by nie pozwolic na to ani sobie ani lekarzom. To ze w badaniach jest jak jest niewiele wskazuje. U nas cleksan na 100% ale jest. I to dla mnie niezwykle wazne. Rozwaz to co mowia lekarze. Polacz kilka elementow a wtedy sie uda. Lamia o ile dobrze pamietam tez tak robila i ja. Same jestesmy sobie lekarzami. Wazne tylko by byl ktos, kto wypisze recepte, bedzie wierzyl razem z toba i czasem cos podpowie.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
O Jezu to strasznie długo może pogadaj z tym lekarzem ze nie chcesz tyle czekać nie przestymulowali Cię bo zarodki byly 3 ja miałam tak czasem z clo przy stymulacji i jak się nie udawało to znów stymulacja w następnym miesiącu więc może i u was się zgodzą dobrze by było zwiększyć leki aby tych jajeczek bylo więcej bo przy 3 to loteria i ewentualnie wtedy transfer crio po miesiącu. Kochana ile macie podejść za jedną cenę bo tu nie bardzo się orientuję?
Napisałam do mojego gina żeby z ta klinika gadał o tym kolejnym podejściu..
tylko jedna pełna procedura jest w cenie (z dodatkowa selekcja plemników i blastgelem 6500zl). Teraz od nowa trzeba zaczynać...

Bertha przykro mi.
Mogli przerwac stymulacje.
1 podejscie to loteria.
Mnie udalo sie zostac dopiero przy 3 mama.
1 raz boli. Przezylam to strasznie. Wyplacz sie i walcz dalej.

Napisane na SM-T110 w aplikacji Forum BabyBoom
Tola, a miałaś 3 stymulacje i za każdym razem zarodki ale się nie zaimplantowaly, czy tez zarodki nie dotrwały?
Jak szybko po pierwszej stymulacji podchodziłaś do następnej?

Moje drogie kolezanki nasze szczescie osiagnelo dzis bete 250,80. Jestesmy na l4. Dr Quinn dzis tsh 5,2. Co ty na to

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Bardzo się cieszę, piękna beta!! :)

Destino strasznie się cieszę z Twojej bety. Super, że mój brzuszek mógł komuś przysłużyć.

U nas chyba zaczeły się kolki [emoji20]

Zobacz załącznik 806130

mhsv3e5ez4n46979.png

Śliczności!!!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pixi.nova mi tez mowili ze nie mam wskazan. Moja mutacja jest lagodna i nie daje takich zalecen. Sydor dal cleksan ze wzgledu na historie 2 strat, bo nie zaszkodzi i haplotyp aa. Wczesniej nie mialam i nikt nie chcial dac sterydu bo nie ma wskazan ale moj aniol dal i dzieki temu nasze szczescie jest z nami. Ciaza to splot wielu dobrych zbiegow okolicznosci, takich malych cudow, ktore wszystkie razem musza zadzialac w odpowiednim momencie. Brak ktoregokolwiek ogniwa moze zabic kruszynke. I w tym rola mamy, by nie pozwolic na to ani sobie ani lekarzom. To ze w badaniach jest jak jest niewiele wskazuje. U nas cleksan na 100% ale jest. I to dla mnie niezwykle wazne. Rozwaz to co mowia lekarze. Polacz kilka elementow a wtedy sie uda. Lamia o ile dobrze pamietam tez tak robila i ja. Same jestesmy sobie lekarzami. Wazne tylko by byl ktos, kto wypisze recepte, bedzie wierzyl razem z toba i czasem cos podpowie.

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
@Destino zgadzam się z Tobą w 100 % ! :) Jesteś najlepszym przykładem, że każda z nas musi wywalczyć sobie swoje szczęście! Trzymam mocno za Ciebie kciuki kochana i za Twój cud :) Tym razem będzie inaczej i będziesz cieszyła się bobaskiem :) Jak mogę podpytać w poprzedniej ciąży stosowałaś wszystko oprócz sterydu?
 
u
@Marthi mi Zawilska tez nie kazala badac tego Pai1 Mowila, ze u mnie w ciazy nawet nie potrzeba clexane, tlumaczyla, ze to drogo wyjdzie bo nie dostane refundacji ale skoro chce to mam brac.. ehh czyli kolejny lekarz mowi mi jak Jerzak i Kurpisz, ze clexane i acard nie zmienia raczej nic u mnie bo nie mam problemow zakrzepowych. Kurpisz powiedzial nawet, ze czy bym to brala czy nie ciaza i tak.. by poleciala.. bo to nie byla przyczyna. Mowie Ci kosmos.. o_OJednak leczenie jest jedno, czyli clexane, acard, witaminy, moze steryd? Mam metlik w glowie.. W przyszlym tygodniu otrzymam wynik zarodka i okaze sie czy tam znajde jakis trop.. Generalnie u mnie w wynikach wszystko jest ok, wiec badam dalej wszystko.. zeby sie czegos uczepic. Myslalas o leczeniu immunologicznym? Jaki masz plan na kolejne starania? U Ciebie jest jakis trop w wynikach?
Kochana jestes mlodziutka, warto troszke odpoczac, poimprezowac latem zanim pojawi sie bobas u Ciebie :D
@pixi.nova popieram @Destino w kwestii heparyny. Ja co prawda mam Leydena, ale wynik przyszedł gdy bylam w 4 miesiącu ciąży, jednak od samego początku miałam Clexane bo gin stwierdził że po dwóch obumarciach płodu to już trombofilia nabyta pomimo braku wskazań medycznych i bez tego ani rusz. Steryd brałam na własną rękę bo mam problemy z tarczyca i ANA a to immunologia, więc też pomogło.
Trzeba oprócz wielu badań czasem odwiedzić wielu lekarzy i czasem z wielu nieistotnych informacji wydobyć te najważniejsze dla nas, zaufać sobie i działać.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Destino super beta [emoji28]
Teraz bedzie dobrze [emoji5]

Bertha..brak mi slow [emoji20] przytulam Cie [emoji8]

Nafoczka,Doris, Asia669 cudo chlopaki [emoji6]
Ja juz sie mojego nie moge doczekac [emoji5]


 
Do góry