reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@magda1208, a kiedy masz u Maliny wizytę? Moze pogadaj z nim?
@M@linka14, tutaj wiwkszosc dziewczyn ma encorton, często zdobyty na własną rękę.
Rozumiem, ja już byłam i u reumatologa i hematologa, odwiedziłam też kilku różnych ginekologów ale nikt nie chce dać encortonu, stwierdzili że dadzą jak teraz się nie uda na clexane 0.6 i metylowanych witaminach. . Ponoć mutacja mthfr przyczyniają się do nawykowych poronień.
A co do encortonu, to czemu się go boją tak przepisywać? Niesie on ze sobą jakieś większe skutki uboczne?
 
@M@linka14 ,ja też mam ana dodatnie 1:320,ale niezidentyfikowane jako specyficzne przeciwciała. Ani immunolog,ani ginekolog czy endokrynolog nie widzą potrzeby wlączania encortonu. Rozumiem Twoj strach,też się boję podchodzic do ciąży bez sterydu. Mamy podobną sytuację bo oprocz ana mam te same mutacje . Tyle,ze u mnie dochodzi czynnik męski-0%prawidlowych plemników:( jestem po 1 poronieniu pustego jaja płodowego. Nastepna ciąża na pewno na clexane. Acard juz biorę. O encorton będę walczyc,ale już wiem, że latwe to nie bedzie:(
Mam zalecony ovarin 2 tabletki dziennie,bo mam rozchwiane hormony i niejasna sytuacje,jesli chodzi o pcos i teraz nie wiem czy go brać, bo ma w swoim skladzie kwas foliowy 400. Bralam razem z nim femibion ostatnio, czyli przyjmuje 800zwyklego kwasu,to chyba nie jest wskazane? Dostalam w aptece metafolin 400solgara i nie wiem już czy brać tylko to i olać ovarin czy brać oba?
A donosiłaś jakaś ciążę?
Co do kwasu foliowego ja mam zalecenia od genetyka brać kwas foliowy actifolin 2mg jest tam 1mg zwykłego i 1 mg metylowanego. Ja mam brać go 2tabletki dziennie, czyli łącznie 4mg . Jak zajde w ciąże mam zmniejszyć dawkę brać tylko 1 tabletkę dziennie ale do tego witaminy omega med optima start tam jest po 0,4 kwasu foliowego metylowanego i 0,4 zwykłego+ acard już w czasie starań i tabletki na tarczycę letrox 50 , a po pozytywnym tescie : clexane 0.6 + duphason 3x2.

Także myślę że możesz brać ovarin ja łącznie przyjmuje 2 tabketki dziennie po 2mg czyli 4 mg łącznie więc 2mg zwykłego i 2 mg metylowanego i takie zalecenie dał mi b.dobry genetyk .
 
Ostatnia edycja:
To była moja pierwsza ciąża. Nie mam dziecka. Widze,ze co lekarz, to opinia..tylko kogo słuchac? Ja u genetyka jeszcze nie bylam,hematologa mam dopiero pod koniec kwietnia( prywanie!). Chcialabym się starac od czerwca,ale nie wiem co bedzie z wynikami meza. Same niewiadome..
Przykro mi z powodu Twojej straty. Mam nadzieje, że uda się Tobie za kolejnym razem.
A mąż bierze jakieś witaminy poprawiające jakość nasienia?
Ja jestem obecnie na etapie starań, mamy zielone światło, więc będziemy działać.
 
reklama
Nawiązując do wątku, to moj sie ucieszyl, ze nie bedzie juz musial opychac sie orzechami. Codziennie dawalam mu: 2 orzechy brazylijskie(dzienne zapotrzebowanie na selen), garsc pestek dyni (cynk) + kilka innych orzechów. Jak marudzil, to mu pokazywałam moją kasetkę z lekami :p

Więc ORZECHY BRAZILIJSKIE: na nasienie, homocysteinę i zbijają tsh (siostra to zbadala na sobie, bo nie chciala ciągle lykac euthyroxu) oczywiscie lekko podwyzszone tsh.
 
Do góry